Zpět na » Serie A » Dybala v závěru zachránil Starou dámu, to Neapol po dobrém úvodu selhala a může přijít o první pozici

Serie A - Dybala v závěru zachránil Starou dámu, to Neapol po dobrém úvodu selhala a může přijít o první pozici

Dybala v závěru zachránil Starou dámu, to Neapol po dobrém úvodu selhala a může přijít o první pozici © zimbio.com - Paulo Dybala rozhodl o třech bodech pro Juventus.

0

03.03. - REVIEW Zatímco Juventus uspěl v Římě a Lazio porazil díky brance Paula Dybaly ze třetí minuty nastavení, Neapol po úvodní brance proti římskému AS zcela selhala a nakonec prohrála vysoko 2:4. Brzy tak může přijít o první pozici, na které má náskok jediného bodu na Juventus, který má ovšem zápas k dobru.

Lazio Řím 0:1 (0:0) Juventus

Branka: 90+3. Dybala

Juventus poprvé v Římě zahrozil v 10. minutě, po centru Pjaniče z přímého kopu hlavou pálil těsně nad Mandžukič. Na druhé straně se do slibné pozice dostal Milinkovič-Savič, jeho hlavičku pro změnu lapil Buffon.

Následně si Jordan Lukaku vstřelil hlavou ukázkového vlastence, rozhodčí ale viděl předcházející faul jednoho z hostujících hráčů. Radovat se hosté nemohli ani po ráně Khediry a tak první půle skončila bez branek.

I ve druhé půli měl první šanci hostující celek, Strakosha si ale dokázal porazit s ranou Dybaly. Když už to vypadalo na bezbrankovou remízu, Stará dáma přeci jen udeřila.

Ve třetí minutě nastavení převzal Dybala míč od Ruganiho, parádními jesličkami překonal jednoho obránce a i když byl držen bekem druhým, i v pádu dokázal poslat míč za bezmocného Strakoshu. Juventus tak po boji vybojoval všechny body a Neapoli se přiblížil na rozdíl jediného bodu.

SS Lazio v Juventus - Serie A
Juventus slaví všechny body. (zdroj: zimbio.com)

Neapol 2:4 (1:2) AS Řím

Branky: 6. Insigne, 90+2. Mertens - 7. Under, 26. a 73. Džeko, 79. Perotti

Úvod šlágru v Neapoli byl skutečně skvostný. Už ve 2. minutě centroval Nainggolan na hlavu Perottiho, ten ale minul. V 6. minutě se osmělili i domácí a hned z toho byla branka.

Na levé straně se zcela volný ocitl Rui a přihrávkou našel v pokutovém území Insigneho, jenž s pomocí teče jednoho z beků prostřelil Alissona. Jenže už za minutu bylo srovnáno. Nainggolan uvolnil Ündera a ten taktéž s pomocí jednoho z domácích beků přehodil Reinu.

Domácí mohli znovu vést po ráně Mertense, Alisson byl proti. Naopak na druhé straně Florenzi našel Džeka, ten vyhrál souboj s Albiolem a hlavou překonal bezmocného Reinu.

Vyrovnat mohl Insigne, branku ale minul. A tak přišel trest v podobě třetí branky hostujícího týmu, ke střele se odhodlal Džeko a Reina byl znovu bez šance. O šest minut poté Kolarovův centr odvrátil Rui pouze k Perottimu a Reina se znovu mohl jen ohlédnout za míčem putujícím do sítě.

V 84. minutě mohl po malé domů hostujícího týmu snížit Mertens, na brankové čáře ale dobře stál Florenzi, který jeho ránu odpravil do bezpečí. Belgický útočník se nakonec střelecky prosadil, v 92. minutě ale upravil pouze na 2:4.

Tři body tak mají Vlci, Neapol prohrála v lize poprvé od 1. prosince a po dohrávce Staré dámy může přijít o první pozici.

Kompletní výsledky 27. kola italské Serie A:

SPAL - Bologna 1:0 (48. Grassi)
Lazio - Juventus 0:1 (90+3. Dybala)
Neapol - AS Řím 2:4 (6. Insigne, 90+2. Mertens - 7. Under, 26. a 73. Džeko, 79. Perotti)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.