Zpět na » Serie A » Neapol zničila Cagliari, v Turíně se nehrálo a ve šlágru uspěl skvěle hrající AC Milán

Serie A - Neapol zničila Cagliari, v Turíně se nehrálo a ve šlágru uspěl skvěle hrající AC Milán

Neapol zničila Cagliari, v Turíně se nehrálo a ve šlágru uspěl skvěle hrající AC Milán © zimbio.com - Patrick Cutrone slaví gól.

1

26.02. - REVIEW Šlágr kola patřil Rossoneri. AC Milán dokázal porazit AS Řím 2:0 a potvrdil svou vynikající formu. V čele zcela jistě zůstane Neapol, která pěti góly zničila Cagliari. Stará dáma naopak ke svému zápasu nenastoupila, důvodem byla obrovská sněhová vánice.

AS Řím 0:2 (0:0) AC Milán

Branky: 48. Cutrone, 74. Calabria

Patrik Schick nastoupil v základní sestavě Vlků a v první půli byl vidět. Ve 24. minutě jeho tvrdou ránu vyrazil Donnarumma, pomezní ale odmával ofsajd. I další střela šla za českým útočníkem, který podržel míč, nakonec ale pálil Perrotti.

AC Milán si první šanci vypracoval až krátce po půli, ihned z toho ale byla branka. Suso krásně nacentroval do pokutového území na Cutroneho, ten se zbavil Manolase a jemnou tečí poslal míč nechytatelně za Alissona.

AS Roma vs. AC Milan - Serie A
Hráči Rossoneri slaví vítěznou branku. (zdroj: zimbio.com)

I další větší šanci měli hosté, Kaliniče ale Alisson vychytal a dorážku Romagnoliho zblokoval jeden z obránců. Vzápětí ale poslal Kalinič krásnou přihrávku na naběhnuvšího Calabriu a Alisson byl tentokrát bez šance.

Třetí gól mohl přidat Calhanoglu, ve skluzu ale míč nakonec nezasáhl přesně. Další šanci měl střídající Borini, bránu ovšem minul. I tak ale AC Milán předvedl velmi dobrý výkon, Římany téměř k ničemu nepustil a zaslouženě slaví vítězství.

Mimochodem, AC Milán neprohrál v lize od 30. prosince a v novém roce získal šest výher ze sedmi duelů. Plnohodnotně se tak vrací do boje o pohárové příčky.

Juventus - Atalanta Bergamo

Kvůli obrovskému návalu sněhu se duel v Turíně nakonec neuskutečnil. Hrát by se mělo 13. března.

Juventus vs. Atalanta BC - Serie AV tomto se opravdu hrát nedalo. (zdroj: zimbio.com)

Cagliari 0:5 (0:2) Neapol

Branky: 29. Callejón, 42. D. Mertens, 61. Hamšík, 72. L. Insigne (pen.), 90. Rui

Úvodní šanci si vypracovali domácí, v 6. minutě nebezpečně zakončoval Pavoletti, Reina ale míč dokázal lapit. Na druhé straně se mohla pískat penalta, zatažen za dres byl Mertens, rozhodčí Giacomelli ale pokutový kop nenařídil.

Po půlhodině hry už se ale domácí dočkali vedoucí branky, Allan z levé strany zpětnou přihrávkou našel Callejóna a ten ranou z první propálil Cragna.

Druhý a uklidňující gól poté přišel ještě před pauzou, ve 42. minutě Hysaj našel Mertense a ten v pádu dokázal dostat míč do sítě. Tím definitivně rozhodl.

Dries Mertens Photos - 1 of 1368
Dries Mertens slaví svou trefu. (zdroj: zimbio.com)

Ve druhé půli už si Neapol držela svůj náskok a postupně přidávala jednu branku za druhou. Po hodině hry Insigne přenechal míč Hamšíkovi a ten z první nádherně napálil míč do pravé šibenice. O deset minut později se trefil i Insigne, který proměnil penaltu po ruce Castána.

Poslední slovo měl Mário Rui, který zužitkoval přímý kop a upravil tak skóre utkání na konečných 0:5.

Kompletní výsledky 26. kola italské Serie A:

Bologna - Janov CFC 2:0 (49. Destro, 72. Falletti)
Inter Milán - Benevento 2:0 (66. Škriniar, 69. Ranocchia)
Crotone - SPAL 2:3 (49. a 86. Budimir - 37. Antenucci, 51. Simic, 60. Paloschi)
Fiorentina - Chievo 1:0 (6. Biraghi)
Sampdoria - Udinese 2:1 (35. Silvestre, 83. Zapata - 90. vlastní Silvestre)
Sassuolo - Lazio 0:3 (7. Milinković-Savić, 31. z penalty a 47. Immobile)
Verona - Turín 2:1 (12. a 77. Valoti - 49. Niang)
Juventus - Atalanta odloženo
AS Řím - AC Milán 0:2
(48. Cutrone, 74. Calabria)
Cagliari - Neapol 0:5 (29. Callejón, 42. D. Mertens, 61. Hamšík, 72. L. Insigne (pen.), 90. Rui)