Zpět na » Serie A » Žádná změna. Juventus zatím marně stíhá Neapol, Inter pokračuje v tragédii

Serie A - Žádná změna. Juventus zatím marně stíhá Neapol, Inter pokračuje v tragédii

Žádná změna. Juventus zatím marně stíhá Neapol, Inter pokračuje v tragédii © Il Mio Napoli - Fotbalisté Neapole

0

18.02. - REVIEW Mizérie pomalu přešla na tragédii, Inter Milán prohrál i v Janově a na čelo ztrácí už osmnáct bodů. První pozici stále drží Neapol, která doma jedinou brankou přehrála Spal. Stejným výsledkem si tři body zajistil i Juventus v městském derby.

Turín 0:1 (0:1) Juventus

Branka: 33. Alex Sandro

Juventus ovládl turínské derby, přišel ovšem o Gonzala Higuaína a také o Federica Bernardeschiho. Argentinský útočník si poranil kotník už v deváté minutě, i bez něj ale šel Juventus do vedení.

Ve 33. minutě se na pravé straně prosmýkl Bernardeschi, který Higuaína po ošetření nahradil, a předložil míč Sandrovi, který jej bez problémů uklidil do prázdné brány.

Torino FC v Juventus - Serie A
Alex Sandro a navrátivší Paulo Dybala slaví výhru v turínském derby. (zdroj: zimbio.com)

Juventus už si další velkou šanci nevypracoval a poté se soustředil především na defenzivu. Turín si dokázal vypracovat mírný tlak, ale Szczesny žádnou těžkou situaci řešit nemusel.

Stará dáma ale kromě Higuaína přišla i o Bernardeschiho, ten si pro změnu poranil kotník a Juventus nyní netrpělivě čeká na to, jak dopadnou podrobná vyšetření.

Neapol 1:0 (1:0) Spal

Branka: 6. Allan

Už ve 4. minutě měl na noze branku Insigne, Meret ale dobře zasáhl. O dvě minut později už ale lovil míč ze sítě, po přihrávce Callejóna se tvrdou ranou prodadil Allan.

SSC Napoli v Spal - Serie A
Allan slaví gól. (zdroj: zimbio.com)

Další góly mohli přidat Callejón, Koulibaly či Hamšík, Meret ale vždy předvedl spolehlivý zákrok. Po hodině hry měl další velkou příležitost Mertens, Meret byl znovu na místě. O tři minuty poté skóroval sice hlavou Hamšík, rozhodčí ale po poradě s videem gól odvolal.

Hamšík při oslavě gólu ukopl rohový praporek a dostal žlutou kartu. Následně si neodpustil několik peprných poznámek na adresu rozhodčího Gavillucciho, ze hřiště ale neputoval kvůli červené kartě, nýbrž kvůli střídání.

V závěru už se Neapol soustředila především na defenzivu a svůj jednobrankový náskok si uhlídala. Po necelých třech hodinách tak znovu vystřídala Juventus v čele italské Serie A.

Kompletní výsledky 25. kola italské Serie A:

Udinese - AS Řím 0:2 (70. Ünder, 90+1. Perotti)
Chievo - Cagliari 2:1 (74. Giaccherini, 76. Inglese - 82. Pavoletti)
Janov CFC - Inter Milán 2:0 (45. vlastní Ranocchia, 59. Pandev)
Turín - Juventus 0:1 (33. Alex Sandro)
Benevento - Crotone 3:2 (37. Sandro, 65. Viola, 89. Diabaté - 11. Crociata, 73. Benali)
Bologna - Sassuolo 2:1 (12. Poli, 88. Pulgar - 38. Babacar)
Neapol - SPAL 1:0 (6. Allan)
Atalanta Bergamo - ACF Fiorentina 1:1 (45. Petagna - 16. Badelj)
AC Milán - Sampdoria 1:0 (13. Bonaventura)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.