Zpět na » Serie A » Jubilant Ujfaluši zaujal nejvíce

Serie A - Jubilant Ujfaluši zaujal nejvíce

0

05.03. - Z českých fotbalistů v Serii A o uplynulém víkendu do hry nezasáhl pouze zraněný Tomáš Sivok. Marek Jankulovski a Tomáš Ujfaluši odehráli celé vítězné utkání. Tomáš Zápotočný byl vystřídán 67. minutě zápasu s Empoli, který Udinese prohrálo.

Marek Jankulovski nastoupil k souboji s Chievem již v sobotu. S výhrou 3:1 mohl být spokojen. Cozzolino, jehož měl Marek na starost, českého obránce příliš nepozlobil. Ve druhé půli se Jankulovski držel spíše v defensivní zóně a do útočných akcí svého mužstva se tolik nezapojoval. Server datasport.it udělil Markovi známku 6.

Tomáš Ujfaluši upoutal v tomto kole pozornost fotbalové veřejnosti svým stým startem za Fiorentinu. Viola zvítězila přesvědčivě 5:1 a Tomáš měl možnost podílet se i na ofensivních výpadech Prandelliho týmu. Podle Datasportu byl Ujfaluši nejlepším českým hráčem 27. kola. Server jej odměnil známkou 6,5.

Tomáš Zápotočný si připsal třetí ligový start za Udinese. Výhry se zatím nedočkal. Místo toho dnes poprvé okusil v černobílém dresu hořkost porážky. Datasport hodnotí výkon bývalého libereckého kapitána jako nevýrazný. Defensivní úkoly splnil, ke škodě se však neprojevil tvořivostí. Sportovní server ohodnil Zápotočného známkou 6. V 67. minutě českého obránce nahradil Malesani D'Agostinem. Ani tento záložník však prohru Udinese neodvrátil.