Zpět na » Serie A » Rozhodčí nesmyslně obral Fiorentinu o penaltu a Juventus zvítězil, Neapol ale ve šlágru přejela Lazio a je znovu první

Serie A - Rozhodčí nesmyslně obral Fiorentinu o penaltu a Juventus zvítězil, Neapol ale ve šlágru přejela Lazio a je znovu první

Rozhodčí nesmyslně obral Fiorentinu o penaltu a Juventus zvítězil, Neapol ale ve šlágru přejela Lazio a je znovu první © Washington Post - Fotbalisté Neapole

1

11.02. - REVIEW Rozhodčí Marco Guida nesmyslně odvolal penaltu nařízenou pro Fiorentinu a ta nakonec doma padla v úvodním utkání 24. kola. Ve Florencii rozhodl Federico Bernardeschi, bývalý hráč Fiorentiny. Druhou branku poté přidal Gonzalo Higuaín. Neapol ale ve šlágru kola zdemolovala Lazio a znovu se posunula do čela. Skvělé utkání odehrál i AC Milán, ten dal čtyři branky Spalu. Poprvé od začátku prosince naplno uspěl i Inter, pěti góly poté AS Řím zničil Benevento.

Fiorentina 0:2 (0:0) Juventus

Branky: 56. Bernardeschi, 86. Higuaín (Chiellini)

Dost možná rozhodující okamžik přišel už v 18. minutě utkání. Po centru Benassiho zahrál v pokutovém území rukou Chiellini a rozhodčí Guida správně odpískal penaltu.

Po třech minutách, kdy Fiorentina čekala na pokutový kop, ale přišel nečekaný moment, Guida penaltu odvolal pro ofsajd Benassiho. Ten skutečně stál za všemi hráči Juventusu, míč mu ale nepřihrál Simeone, nýbrž Sandro.

Penalta se tak měla pískat a systém VAR znovu výrazně zachyboval. Fiorentina byla v první půli jasně lepší a udeřit mohla krátce před přestávkou, Dias ovšem trefil jen pravou tyč.

A tak po přestávce Stará dáma z ojedinělé šance skórovala, K přímému kopu se postavil bývalý hráč fialek Bernardeschi a poslal hosty do vedení.

V 71. minutě mohl vyrovnat Théréau, proti byl Buffon, který skvěle vyběhl a zmenšil tak střelecký úhel. Fiorentina pak otevřela obranu a místo vyrovnání podruhé inkasovala, čtyři minuty před koncem Chiellini vysunul Higuaína a ten ranou k levé tyči překonal Sportiella.

ACF Fiorentina v Juventus - Serie A
Federico Bernardeschi a Gonzalo Higuaín, autoři branek v utkání proti Fiorentině. (zdroj: zimbio.com)

Juventus tak i díky chybě rozhodčího vyhrál ve Florencii a minimálně do zítřka se posunul na první pozici.

Neapol 4:1 (1:1) Lazio Řím

Branky: 43. Callejón, 54. vlastní Wallace, 56. Zielinski, 73. Mertens - 3. de Vrij

Neapol nezačala doma proti Laziu vůbec dobře a už od třetí minuty prohrávala. Parádní střílený centr Immobileho jemně tečoval stoper de Vrij a Římané šli do vedení.

Jenže to byla také jediná střela hostujícího celku mezi tři tyče. Od té doby hrál jediný celek, který ale dlouho nemohl vyrovnat. Dvakrát v dobré pozici minul Insigne, v závěru první půle se to ale domácím přeci jen povedlo.

Skvělou přihrávku vyslal za obranu hostí Jorginho, míč si parádně zpracoval Callejón a poslal jej nechytatelně za Strakoshu.

Trenér Maurizio Sarri, který byl na konci první půle vyhozen na tribunu, udělal o přestávce riskantní změnu. Ze hřiště poslal kapitána Marka Hamšíka a do hry se dostal Piotr Zielinski. Výměna to ale byla geniální, neboť právě Zielinski celé utkání rozhodl.

Neapol od začátku druhé půle tlačila a brzy se dostala do vedení, v 54. minutě chtěl Callejón z pravé strany před brankou najít Mertense, míč si ale do vlastní sítě nešikovně dopravil Wallace. O necelé dvě minuty později poté skvělou práci odvedl Mário Rui a jeho ránu hokejově tečoval za záda bezmocného Strakoshy již zmíněný Zielinski.

SSC Napoli v SS Lazio - Serie A
Piotr Zielinski odehrál fantastický druhý poločas. (zdroj: zimbio.com)

Ten pak v 73. minutě nádhernou přihrávkou našel nabíhajícího Mertense, který jemnou tečí zvýšil už na 4:1. Neapol zápas dohrála exhibičně a Lazio doma porazila vysoko 4:1. Znovu je tak v čele italské soutěže.

Kompletní výsledky 24. kola italské Serie A:

Fiorentina - Juventus 0:2
SPAL - AC Milán 0:4
(2. a 65. Cutrone, 73. Biglia, 90. Borini)
Crotone - Atalanta 1:1 (80. Mandragora - 88. Palomino)
Neapol - Lazio 4:1 (43. Callejón, 54. vlastní Wallace, 56. Zielinski, 73. Mertens - 3. de Vrij)
Sassuolo - Cagliari 0:0
Chievo - Janov 0:1 (90+1. Laxalt)
Inter - Bologna 2:1 (2. Éder, 63. Karamoh - 25. Palacio)
Sampdoria - Hellas 2:0 (50. Barreto, 85. z penalty Quagliarella)
Turín - Udinese 2:0 (32. N´Koulou, 66. Belotti)
AS Řím - Benevento 5:2 (26. Fazio, 59. Džeko, 62. a 75. Ünder Cengiz, 90+2. Defrel z pen. - 7. Guilherme, 77. Brignola)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.