Zpět na » Serie A » Inter bez Icardiho znovu ztratil, Juventus sedmi góly zdemoloval Sassuolo, ale první zůstává Neapol

Serie A - Inter bez Icardiho znovu ztratil, Juventus sedmi góly zdemoloval Sassuolo, ale první zůstává Neapol

Inter bez Icardiho znovu ztratil, Juventus sedmi góly zdemoloval Sassuolo, ale první zůstává Neapol © zimbio.com - Gonzalo Higuaín potřetí překonává obranu Sassuola.

1

04.02. - REVIEW Juventus ve 23. kole doma naprosto zdemoloval Sassuolo, i díky hattricku Gonzala Higuaína zvítězil 7:0. To Inter Milán pokračuje až v neuvěřitelné bídě, tentokrát na domácí půdě bez Maura Icardiho nedokázal vyzrát na Crotone. V posledním utkání nedělního programu uspěla Neapol na půdě Beneventa a znovu se tak posunula do čela.

Inter Milán 1:1 (1:0) Crotone

Branky: 23. Eder - 60. Barberis

Inter i bez Maura Icardiho začal velice dobře. Ve 22. minutě od rohového praporku vyslal centr Marcelo Brozovič a Éder hlavičkou dostal míč do sítě.

Jenže to bylo od domácích téměř vše. Územní převahu sice Inter měl, střely ale nepřicházely. A tak po hodině hry došlo k vyrovnání, Barberis si vyměnil míč s Trottou a střelou k pravé tyči překonal gólmana Handanoviče.

Dvakrát následně vyzkoušel pozornost Cordaze, jednou si dobrý zákrok připsal hostující gólman, podruhé jeho střelu tečoval nad horní tyč jeden z obránců.

Eder Citadin Martins Photos - 4 of 671
Éderův gól na tři body nestačil. (zdroj: zimbio.com)

Do hry se následně dostala i nová posila Interu Rafinha. A právě on mohl v samotném závěru rozhodnout, po spolupráci s Éderem ovšem poslal svou ránu těsně vedle pravé tyče. Inter tak pokračuje ve své obrovské krizi, tentokrát doma neporazil Crotone.

Juventus 7:0 (4:0) Sassuolo

Branky: 9. Alex Sandro, 24. a 27. Khedira, 38. Pjanić, 63., 74. a 83. Higuaín

Juventus deklasoval Sassuolo a minimálně do večerního utkání Neapole se dostal do čela italské soutěže. Rozhodnutí přišlo už po devíti minutách, po rohovém kopu chtěl jeden z hráčů Sassuola odpálit míč mimo nebezpečí, místo toho ale trefil nohu Pjaniče a míč se tak dostal k Sandrovi, který již měl jednoduchou práci.

Podruhé se domácí trefili ve 24. minutě a znovu díky rohovému kopu. Pjaničův centr šikovně prodloužil Alex Sandro a Sami Khedira střílel do prázdné brány. Stejný hráč poté i tři minuty později využil skvělé průnikové přihrávky Pjaniče a střelou k pravé tyči překonal Consigliho potřetí.

První půle jednoznačně patřila Miralemu Pjaničovi, který si kromě dvou přihrávek a jedné "druhé" asistence připsal i branku. Ve 38. minutě mu míč přenechal Higuaín a Pjanič z voleje nádherně propálil Consigliho.

Jestliže první půle patřila Pjaničovi, tu druhou si pro sebe uzmul Gonzalo Higuaín, který během dvaceti minut vstřelil čistý hattrick.

Juventus v US Sassuolo - Serie A
Gonzalo Higuaín se dnes dočkal hattricku. (zdroj: zimbio.com)

Vše začalo v 63. minutě, kdy střelou k pravé tyčce nedal Consiglimu šanci. O jedenáct minut později mu po skvělé přihrávce Marchisia udělal kličku a pohodlně trefil odkrytou bránu. Hattrick završil o dalších devět minut poté, tentokrát mu míč do běhu krásně poslal Bernardeschi.

Benevento 0:2 (0:1) Neapol

Branky: 20. D. Mertens (Allan), 47. Hamšík (Callejón)

V 11. minutě se do první šance dostal Insigne, orazítkoval ale jen břevno. O devět minut později už hosté šli do vedení, po přihrávce Allana se k míči dostal Mertens a parádním způsobem přeloboval Puggioniho.

Mertens mohl vzápětí přidat druhou branku, tentokrát trefil horní tyč on. Na druhé straně zakončil dobrou akci Djuričič, ovšem pouze do boční sítě.

Druhou branku přidali hosté dvě minuty po pauze. Po velké chybě domácí obrany z pravé strany našel Callejón Hamšíka a ten pohodlně dopravil míč do odkryté brány.

O deset minut později rozhodčí Di Bello odpískal penaltu po souboji Koulibalyho s Costou. Ten zákroku evidentně přidal a rozhodčí nakonec po poradě s videem pokutový kop odvolal.

Neapol si poté v poklidu došla pro další tři body, mrzet ji ale může zranění Driese Mertense, který s bolestivou grimasou opustil hřiště v 76. minutě. I bez něj Neapol duel dovedla do vítězného konce a znovu se propracovala na čelo italské Serie A.

Kompletní výsledky 23. kola italské Serie A:

Sampdoria - Turín FC 1:1 (11. Torreira - 25. Acquah)
Inter Milán - Crotone 1:1 (23. Eder - 60. Barberis)
Hellas Verona - AS Řím 0:1 (1. Ünder)
Atalanta - Chievo 1:0 (72. Mancini)
Bologna - Fiorentina 1:2 (44. Pulgar - 41. Veretout, 71. Chiesa)
Cagliari - SPAL 2:0 (34. Cigarini, 78. Sau)
Juventus - Sassuolo 7:0 (9. Alex Sandro, 24. a 27. Khedira, 38. Pjanić, 63., 74. a 83. Higuaín)
Udinese - AC Milán 1:1 (76. vlastní Donnarumma - 9. Suso)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.