Zpět na » Serie A » Mertens udržel Neapol v čele, Inter pokračuje v bídných výkonech

Serie A - Mertens udržel Neapol v čele, Inter pokračuje v bídných výkonech

Mertens udržel Neapol v čele, Inter pokračuje v bídných výkonech © skysports.com - Fotbalisté Neapole

1

28.01. - REVIEW Od poloviny prosince Inter Milán v lize nezískal tři body, dnes přišel o výhru v poslední minutě. První pozici nadále udržela Neapol, i díky dvěma brankám Driese Mertense porazila Bolognu. Oddechnout si ale nemůže, stoprocentní byl i Juventus, na půdě veronského Chieva si jednu branku připsal Gonzalo Higuaín.

Chievo 0:2 (0:0) Juventus

Branky: 67. Khedira, 88. Higuaín

Juventus měl ve Veroně obrovskou převahu, především ale díky tomu, že Chievo hrálo od 37. minuty o deseti a od 61. minuty dokonce pouze v devíti.

Stará dáma byla samozřejmě aktivnější i předtím, gólman Sorrentino ale těžký zákrok předvést nemusel. Mandžukič pálil mimo a když už míč mířil mezi tři tyče po dvou pokusech Higuaína, měl domácí gólman vcelku jednoduchou práci.

Ve 37. minutě přišla již zmíněná červená karta, Bastien přidržel Asamoaha a musel po druhé žluté kartě ze hřiště. Sorrentino po tomto momentu vytáhl další dva zákroky, nejprve proti Khedirovi a následně i proti Mandžukičovi.

Jenže po hodině hry byl vykázán ze hřiště Fabrizio Cacciatore, který za postranní čárou udělal nesportovní gesto a rozhodčí Maresca ihned vytáhl červenou kartu.

Toto vyloučení už bez trestu nezůstalo. Po šesti minutách poslal Khedira pěkný centr na Bernardeschiho, ten mu míč následně vrátil a německý záložník tvrdou bombou poslal Starou dámu do vedení.

AC Chievo Verona v Juventus - Serie A
Sami Khedira se raduje z vítězné branky. (zdroj: zimbio.com)

Druhou branku poté dvě minuty před koncem přidal aktivní Higuaín, který hlavou využil parádního centru Douglase Costy.

Neapol 3:1 (2:1) Bologna

Branky: 5. vlastní Mbaye, 37. z penalty a 59. Mertens - 1. Palacio

Neapol doma musela vyhrát, aby se udržela v čele. Začala ovšem mizerně, už v 1. minutě Di Francesco odcentroval na hlavu Palacia a ten o tyč dostal míč do sítě.

Jenže v 5. minutě už bylo srovnáno, po rohovém kopu si míč do brány srazil M´Baye. Vzápětí nebezpečně pálil Callejón, ovšem mimo. A lépe si nevedl ani Allan, jeho ránu zlikvidoval Mirante.

Na druhé straně měl stoprocentní možnost Dzemaili, trefil ale jen jednoho z protihráčů. Podobně poté mířil i Palacio, který tak druhou branku nepřidal. Místo toho se do vedení dostal lídr Serie A. Ve 36. minutě zatáhl Masina za dres Callejóna a ačkoliv se domácí útočník svalil k zemi velmi ochotně, rozhodčí odpískal penaltu.

K ní se postavil Dries Mertens a nezaváhal. Stejný hráč se trefil i po hodině hry a rozhodl o tom, že body zůstávají doma. Neapol porazila Bolognu 3:1 a stále drží první pozici.

Dries Mertens Photos - 11 of 1320
Neapol dnes může být spokojená. (zdroj: zimbio.com)

Kompletní výsledky 22. kola Serie A:

Sassuolo - Atalanta 0:3 (30. Masiello, 83. Cristante, 86. Freuler)
Chievo Verona - Juventus 0:2 (67. Khedira, 88. Higuaín)
SPAL - Inter Milán 1:1 (90. Paloschi - 48. vlastní Vicari)
Crotone - Cagliari 1:1 (29. z penalty Trotta - 45+7. Cigarini)
Janov - Udinese 0:1 (62. Behrami)
Fiorentina - Hellas 1:4 (53. Dias - 11. Vuković, 20. a 46. Kean, 55. Ferrari)
Neapol - Bologna 3:1 (5. vlastní Mbaye, 37. z penalty a 59. Mertens - 1. Palacio)
Turín - Benevento 3:0 (3. Falqué, 40. Niang, 45. Obi)
AC Milán - Lazio 2:1 (15. Cutrone, 44. Bonaventura - 20. Marušić)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.