Zpět na » Serie A » Šlágr mezi Interem a AS bez vítěze, Mertens se konečně trefil a udržel Neapol v čele

Serie A - Šlágr mezi Interem a AS bez vítěze, Mertens se konečně trefil a udržel Neapol v čele

Šlágr mezi Interem a AS bez vítěze, Mertens se konečně trefil a udržel Neapol v čele © zimbio.com - Dries Mertens zlomil své prokletí.

2

21.01. - REVIEW I po 21. kole Serii A povede Neapol, která díky brance Driese Mertense zvítězila na půdě Atalanty Bergamo. Šlágr kola vítěze nemá, Inter díky tlaku v samotném závěru skóroval a s římským AS tak remizoval 1:1. Hrdinou kola je Fabio Quagliarella, který hattrickem zničil Fiorentinu.

Atalanta Bergamo 0:1 (0:0) Neapol

Branka: 65. Mertens

Neapol to znovu neměla jednoduché, i po 21. ale zůstane v čele soutěže. Vyrovnané utkání nabídlo první větší šanci až po přestávce, hlavičku Callejóna ovšem dokázal zlikvidovat gólman Berisha.

Mertensovi poté k brance zabránil jeden z obránců, v 65. minutě už se ale hostující útočník mohl radovat. Po skvělé přihrávce Callejóna propálil Berishu a v Serii A se trefil poprvé od konce října.

Dries Mertens Photos - 4 of 1271
Neapol zvládla další náročné střetnutí. (zdroj: zimbio.com)

Vyrovnat mohl vzápětí Cristante, na místě byl Reina. Na druhé straně nebezpečně zakončoval střídající Hamšík, leč nad.

V samotném závěru udeřili hosté podruhé, míč do sítě dopravil slovenský záložník, ale pomezní rozhodčí odmával velmi těsný ofsajd. Závěr už hosté ubránili a mohou se tak radovat z těsné výhry 0:1.

Inter Milán 1:1 (0:1) AS Řím

Branky: 86. Vecino - 31. El Shaarawy

Inter Milán znovu nevyhrál a Scudetto je zřejmě definitivně ztraceno. Ve šlágru nakonec získalo alespoň bod, nebylo totiž daleko od porážky.

Domácí přitom mohli jít rychle do vedení, Cancelův centr ale hlavou neumístil správně Perišič. Ten následně znovu nebezpečně zakončoval, Alisson byl ale na místě.

A po půl hodině překvapivě udeřili hosté. Dlouhý nákop na El Shaarawyho vyslal Alisson, Davide Santon hostujícíhío útočníka nestihl doběhnout a El Shaarawy následně dokázal překonat Handanoviče.

FC Internazionale v AS Roma - Serie A
Takto Stephan El Shaarawy překonal Samira Handanoviče. (zdroj: zimbio.com)

Vyrovnat mohl ještě v první půli Icardi, minul levou tyč. Ve druhé půli Inter začal svého soupeře tlačit a šel si za vyrovnáním. Střídající Éder ale v dobré pozici jen nechal vyniknout Alissona, následně trefil Icardi tyč.

Éder poté hlavičkou přestřelil a když Icardiho znovu vychytal Alisson, zdálo se, že všechny body si odveze hostující tým. V 86. minutě ale poslal do pokutového území nádherný centr Brozovič a Matías Vecino hlavičkou srovnal na konečných 1:1.

Kompletní výsledky 21. kola italské Serie A:

Atalanta - Neapol 0:1 (65. Mertens)
Bologna - Benevento 3:0 (35. Destro, 75. De Maio, 88. Džemaili - 80. Sánchez)
Lazio - Chievo 5:1 (23. Alberto, 32. a 68. Milinković-Savić, 84. Bastos, 87. Nani - 25. Pucciarelli)
Sampdoria - Fiorentina 3:1 (30., 60. a 68. Quagliarella - 80. Sánchez)
Sassuolo - Turín 1:1 (54. Berardi - 26. Obi)
Udinese - SPAL 1:1 (11. Samir - 49. Floccari)
Verona - Crotone 0:3 (3. Barbeis, 54. Stoian, 67. Ricci)
Cagliari - AC Milán 1:2 (8. Barella - 36. z penalty a 42. Kessie)
Inter Milán - AS Řím 1:1 (86. Vecino - 31. El Shaarawy)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.