Zpět na » Serie A » Immobile čtyřmi góly sestřelil Spal, v čele stále Neapol, Inter znovu jen s bodem

Serie A - Immobile čtyřmi góly sestřelil Spal, v čele stále Neapol, Inter znovu jen s bodem

Immobile čtyřmi góly sestřelil Spal, v čele stále Neapol, Inter znovu jen s bodem © zimbio.com - Ciro Immobile nasázel čtyři branky.

1

06.01. - REVIEW Hlavní hvězdou 20. kola italské Serie A je bezpochyby Ciro Immobile, který Spalu nasázel čtyři branky. V čele se udržela Neapol, tři body ale po kontroverzní brance slaví i Juventus. To Inter Milán znovu jen remizoval a sen o titulu se pomalu rozplývá.

Fiorentina 1:1 (0:0) Inter Milán

Branky: 90+1. Simeone - 55. Icardi

Inter popáté v řadě ztratil body a s nějvětší pravděpodobností přišel definitivně o možnost získat Scudetto. Lépe začali ve Florencii domácí, po zaváhání hostující obrany se ke střele dostal Chiesa, ale přestřelil.

Stejný hráč dobře střílel i na začátku druhé půle, tentokrát pálil vedle. Hned vzápětí se z první vážnější šance dočkali hosté, Cancelův centr nadvakrát dokázal dostat do brány kapitán Nerazzurri Mauro Icardi.

O tři minut později mohl vyrovnat Biraghi, proti byl výborný Handanovič. Následně si málem vlastní branku vstřelil Škriniar, znovu zasáhl skvěle Handanovič. Fiorentina byla aktivnější, ani Badelj se ani netrefil a když na druhé straně neuspěl ve velké šanci Valero, vypadalo to na nejtěsnější výhru 0:1.

Jenže Fiorentina dokázala udeřit v nastavení. Po zblokované střele Chiesy míč převzal Eysseric a krásně vysunul Simeoneho, který propálil Handanoviče a připravil tak Inter o dva důležité body.

ACF Fiorentina v FC Internazionale - Serie A
Inter znovu nemá tři body. Může za to Giovanni Simeone. (zdroj: zimbio.com)

Neapol 2:0 (0:0) Hellas Verona

Branky: 66. Koulibaly, 78. Callejón

Neapol ukázala, že je vyspělým týmem. Znovu se trápila, ale tři body dokázala urvat i proti Veroně. Dlouho čaroval hostující gólman Nícolas.

Ten si nejprve poradil s tutovkou Mertense, následně pálil vedle Insigne a když poté italský útočník střílel přesně, proti byl hostující gólman.

Ve stoprocentní šanci neuspěl ani Allan, Insigne poté trefil tyč a když už míč do sítě dopravil Mertens, rozhodčí odpískal ofsajd Callejóna, který belgického útočníka našel.

Domácí se tak dočkali až v 66. minutě, po rohovém kopu se hlavou trefil Kalidou Koulibaly a rozhodl o tom, že všechny body zůstanou doma. Dvanáct minut před koncem vše pojistil ve skluzu Callejón, jenž zužitkoval skvostného pasu Insigneho.

SSC Napoli v Hellas Verona FC - Serie A
Neapol i díky brance Josého Callejóna zůstává první. (zdroj: zimbio.com)

Snížit mohl Pazzini, který šel šest minut před koncem sám na Reinu, ten ale jeho pokus zastavil. Na druhé straně neuspěl Mertens, belgický útočník v posledních zápasech střelecky strádá. Neapol i bez jeho příspěvku ovšem zvtězila a zůstává první.

Cagliari 0:1 (0:0) Juventus

Branka: 74. Bernardeschi

Juventus byl sice aktivnější, za celé utkání ale vyslal jen dvě střely na branku. Výhry se nakonec dočkal, přišel ovšem o zraněného Paula Dybalu.

Do první dobré pozice se dostal Higuaín, minul ale levou tyč. Poté už pálil přesněji Khedira, tentokrát jej ale zastavila právě branková konstrukce.

Branky poté docílil Benatia, kvůli ofsajdu ale neplatila. Na druhé straně měl stoprocentní příležitost Farías, Szczesny ovšem míč fantasticky vyrazil na tyč.

Rozhodující moment tak přišel v 74. minutě. Benatia v blízkosti svého pokutového území loktem tvrdě sestřelil Pavolettiho, rozhodčí Calvarese ale místo přerušení hry a udělení žluté karty pro hostujícího hráče nechal pokračovat ve hře a v následné akci se po skvělé kolmici Costy prosadil Federico Bernardeschi.

Cagliari Calcio v Juventus - Serie A
Federico Bernardeschi slaví vítězný gól. (zdroj: zimbio.com)

Domácí žádali o přerušení hry, Juventus ovšem pokračoval ve hře a nakonec docílil vítězné branky. Stará dáma tak stále zůstává v závěsu za první Neapolí.

Kompletní výsledky 20. kola italské Serie A:

Chievo - Udinese 1:1 (9. Radovanović - 41. Tomović)
Fiorentina - Inter 1:1 (90+1. Simeone - 55. Icardi)
Turín - Bologna 3:0 (39. De Silvestri, 53. Niang, 85. Falque)
AC Milán - Crotone 1:0 (54. Bonucci)
Benevento - Sampdoria 3:2 (69. a 84. Coda, 90+1. Brignola - 45+1. Caprari, 90+5. Kownacki)
Janov - Sassuolo 1:0 (80. Galabinov)
Neapol - Hellas Verona 2:0 (66. Koulibaly, 78. Callejón)
SPAL - Lazio 2:5 (8. z penalty a 31. Antenucci - 5. Alberto, 19., 26., 41. a 51. Immobile)
AS Řím - Atalanta 1:2 (56. Džeko - 14. Cornelius, 19. De Roon)
Cagliari - Juventus 0:1 (74. Bernardeschi)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.