Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 27. kola

Serie A - Nedělní výsledky 27. kola

0

04.03. - Fiorentina rozpoutala kanonádu proti Turínu. Tomáš Ujfaluši tak oslavil stý start v tomto klubu vítězstvím 5:1. Překvapení se urodilo v Udine, kde Empoli vyhrálo Pozziho gólem, a drží si tak pátou pozici. V sicilském derby Messina porazila zásluhou Rigana Palermo 2:0. Laziu stačila jediná trefa, aby se vrátilo na čtvrté místo, dočasně obsazené Milánem.

Cagliari - Atalanta 2:0 (4' Suazo, 71' Pepe)
Sardové šli do vedení již ve 4. minutě. Colucci uvolnil Suaza a domácí nejlepší kanonýr levačkou překonal Calderoniho. Ve 33. minutě promarnil šanci na vyrovnání Cristiano Doni, když neproměnil penaltu. Hosté si jako strategii pro vyrovnání zvolili spíše angresivitu než tvořivost, což mělo negativní důsledky. Loriu sudí Palanca potrestal za tvrdou hru žlutou kartou, která obránci vystavuje stopku pro příští kolo. V 66. minutě opustil hřiště po druhém napomenutí vyloučený Brazilec Adriano. Přesilovku Cagliari využilo v 71. minutě, kdy mezi tyče hlavou zamířil Pepe. Náskok si Giampaolovi svěřenci pohlídali. Bouřlivým potleskem byl odměněn při svém vystřídání D'Agostino, který režíroval hru Cagliari.

Rozhodčí:
Palanca
Cagliari:
Fortin; Ferri (78' Pisano), Del Grosso, Bianco, Lopez; D’Agostino (84' Agostini), Conti, Colucci, Biondini; Capone (65' Pepe), Suazo
Atalanta:
Calderoni; Adriano ČK 66', Rivalta, Loria, Ariatti; Ferriera Pinto (63' Bernardini), Migliaccio, Donati (74' Tissone), Defendi; Doni (70' Carrozzieri); Ventola

Udinese - Empoli 0:1 (18' Pozzi)

Tomáš Zápotočný se podruhé v této sezóně objevil v základní sestavě Udinese. Když v 67. minutě opouštěl hřiště po vystřídání D'Agostinim, neměl český obránce důvod ke spokojenosti. Jeho celek totiž prohrával od 18. minuty. Ambiciózní Empoli poslal do vedení Pozzi po centru Buscého. Hned z následující akce dokonce Pozzi zamířil do tyče a málem potrestal domácí nedůslednou ofsajdovou past. Ve druhé půli došlo ve hře Udinese k výraznému zlepšení. V 81. minutě Muntariho šance skončila na břevně Balliho branky. V nastaveném čase veterán v toskánské brance zlikvidoval D'Agostinovu prudkou střelu, čímž nakonec zajistil pro Empoli zisk tří bodů.

Rozhodčí:
Brighi
Udinese:
De Sanctis; Zapata, Natali, Zápotočný (67' D'Agostino), Coda (35' Siqueira); Pinzi (74' Tiboni), Obodo, Muntari, Dossena; Asamoah, Di Natale
Empoli:
Balli; Raggi, Lucchini, Vanigli, Tosto; Almiron, Moro, Buscé, Vannucchi; Matteini, Pozzi

Messina - Palermo 2:0 (45' a 65' Rigano)

Sicilské derby rozhodl znovuzrozený střelec Rigano. Během doby, kdy si dvaatřicetiletý dlouhán léčil své zranění, Messina zažívalá velké trápení. Proti Palermu Rigano otevřel skóre v nastaveném čase první půle, když mezi Fontanovy tyče poslal centr Alvareze. Stejná dvojice se postarala i o druhý gól v 65. minutě. To už Palermo dohrávalo bez vyloučeného Caracciola. Ăštočník hostů dostal červenou kartu za protesty ve chvíli, kdy na hřiští pobíhal teprve dvě minuty. Pro Palermo má porážka velmi hořkou příchuť. Rosanero mířili dvakrát do tyče a dvakrát jim sudí Ayroldi upřel možnost kopat pokutový kop. Messina opět v tabulce "vyskočila" ze sestupového pásma.

Rozhodčí:
Ayroldi
Messina:
Caglioni; Lavecchia, Rea, Zanchi, Parisi (78' Giallombardo); Masiello, Candela (60' Pestrin), D’Aversa, Alvarez; Bakayoko (53' Illiev), Rigano
Palermo:
Fontana; Zaccardo, Biava (68' Cassani), Barzagli, Pisano; Diana, Guana, Simplicio, Brienza (70' Matusiak); Di Michele; Bresciano (59' Caracciolo ČK 61')

Parma - Reggina 2:2 (22' Budan - 13' a 39' Bianchi)

V souboji o záchranu Parma přivítala Regginu. Hosté z Kalábrie se v průběhu prvního poločasu dostali dvakrát do vedení. Na Bianchiho trefu ze 13. minuty odpověděl o devět minut později Budan. Ještě před vyrovnáním kouč Ranieri vystřídal ve svém týmu dva hráče. Nejlepší kanonýr Regginy se nenechal snadno umlčet a ve 39. minutě poslal červené opět do vedení. Náskoku se přitom mohla ujmout Parma. Rossi však neproměnil pokutový kop nařízený za Aronicův faul na Paciho. Mladík z útoku Parmy napravil své zaváhání v nastaveném čase druhé půle. Až v 97. minutě se definitivně měnilo skóre. Giuseppe Rossi skóroval z penalty, kterou byli hosté potrestáni za nedovolený zákrok na střídajícího Muslimovice.

Rozhodčí: Farina
Parma: Bucci; Pisanu, Paci, Couto, Contini (19' Ferronetti); Castellini, Parravicini, Cigarini, Dessena (19' Gasbarroni, 68' Muslimovic); G. Rossi, Budan
Reggina: Campagnolo (50' Puggioni); Giosa, Lucarelli, Aronica, Mesto; Tognozzi, Tedesco, Modesto, Amerini, Foggia (87' Esteves); Bianchi (60' Amoruso)

Lazio - Sampdoria 1:0 (23' Rocchi)

Lazio si v boji o Ligu Mistrů připsalo další tři body. Hrálo se čisté utkání bez tvrdých faulů, což potvrzují pouze dvě žluté karty, které navíc padly až v nastaveném čase druhé půle. Lazio vyrovnaný zápas rozhodlo jedinou brankou. Tu vstřelil po centru od Gaby Mudingayie kanonýr Tommaso Rocchi. Lazio pak vedení udrželo, přestože se ke konci zápasu dostalo pod tlak hostů. Ballotta nakonec nekapituloval a připsal si čisté konto.

Rozhodčí: Giraldi
Lazio:
Ballotta; Behrami (68' Belleri), Siviglia (46' Stendardo), Cribari, Zauri; Mudingayi, Ledesma, Mutarelli, Mauri; Rocchi, Panděv (74' Jimenez)
Sampdoria:
Castelazzi; Zenoni (72' Bazzani), Falcone, Accardi, Pieri; Maggio, Palombo, Volpi (46' Del Vecchio), Franceschini (80' Ziegler); Bonazzoli, Quagliarella

Catania - Siena 1:1 (56' Corona - 73' Cozza)

Catania se snažila prolomit sérii nepříznivých výsledků, díky nimž se začíná tabulkou propadat. Na neutrálním hřišti se jí to ale nepodařilo. Po nezáživném prvním poločase ji sice dostal do vedení Giorgio Corona, ale vedení neudržela. Střídající Roman Eremenko poslal skvělou přihrávku a Cozza vyrovnal. Do konce zápasu se Catania snažila skórovat, ale citelně chyběl Spinesi a nakonec se oba kluby rozešly remízou 1:1.

Rozhodčí:
Gava
Catania:
Pantanelli; Lucenti (79' Sardo), Stovini, Minelli, Vargas; Baiocco, Edusei, Caserta; Mascara (40' Morimoto, 83' Biso), Corona, Colucci
Siena:
Manninger; Negro, Rinaudo, Portanova, Molinaro; Antonini (62' Eremenko), Codrea, Vergassola, Cozza (81' Brevi); Maccarone, Frick (61' Corvia)

Fiorentina - Turín 5:1 (31' a 34' Toni, 52' Franceschini vl., 74' a 83' Gamberini - 15' Rosina)

Utkání plné branek se odehrálo ve Florencii. Hosté se překvapivě ujali vedení, když rychlý protiútok proměnil ve vedoucí branku Rosina. Fiorentina má ale Lucu Toniho a ten po přihrávkách Reginalda a Mutua během tří minut otočil skóre. Po poločase potkalo hosty další neštěstí, Franceschini si dal vlastní branku. Abbiatiho v brance hostů ještě překonal dvakrát stoper Gamberini, pro kterého to byli první dvě branky v sezoně. Těsně před koncem ještě Fialky kopaly penaltu po faulu na Pazziniho, ale Mutu neproměnil. Fiorentina si i tak připsala další tři body pro boj o evropské poháry.