Zpět na » Serie A » Inter porazil Atalantu a opět se vrátil do čela Serie A

Serie A - Inter porazil Atalantu a opět se vrátil do čela Serie A

Inter porazil Atalantu a opět se vrátil do čela Serie A © -

0

24.11. - Inter Milan si doma poradil s Atalantou Bergamo a má před ostatními soupeři třibodový náskok a zápas k dobru. Inter i přes hektický závěr druhé půle udržel těsné vedení 2:1 po skvělém prvním poločase a zopakoval tak výsledek z minulé sezóny.

Inter Milan před zápasem sužovala rozsáhla marodka. Mancini neměl k dispozici hned několik velkých hvězd, jakými byli například Luis Figo, Patrick Vieira nebo Cristian Chivu. Javier Zanetti nastoupil ke svému 400. zápasu v Serii A. Do zápasu se po dlouhé době nastoupil Materazzi, který střídal v 87. minutě Dacourta. Atalanta postrádala zajména kanonýra Zampagnu, který se pohádal s koučem Del Nerim.

O výsledku zápasu se rozhodlo v prvním poločase. Inter Milan začal zápas skvěle, když už v 11. minutě se trefil David Suazo po kombinaci s Juliem Cruzem. Inter měl navrh, častěji držel míč a dostaval v určitých pasážích hosty pod tlak. Ve 30. minutě zvýšil náskok Nerazzurri Cruz a zdálo se, že zápas je již rozhodnutý. Atalanta však odpověděla o 9. minut později. Floccari nádhernou střelou překonal bezmocného Julia Cesara. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala. David Suazo se dostal do brejku, Thomas manfredini ho stáhl na zem, ale rozhodčí Banti tento zákrok ohodnotil jen žlutou kartou. Hra se začala kouskovat a začali se objevovat zbytečné fauly. V závěru zápasu si Atalanta vytvořila menší tlak, výsledkem však byla druhá žlutá karta a následně červená karta pro Simone Inzaghi, který nohou trefil Julia Cesara do hlavy. Inter tak nakonec doma porazil Atalantu 2:1 a zopakoval doma stejný výsledek jako loni.

Inter Milan - Atalanta Bergamo 2:1 (10 Suazo, 30 Cruz - 39 Floccari)

Inter Milan: Julio Cesar, Maicon, Cordoba, Samuel, Chivu, Zanetti, Dacourt (Materazzi 87), Cambiasso, Solari (Maxwell 65), Cruz, Suazo (Ibrahimovic 77)
Atalanta Bergamo: Coppola, Manfredini (Belleri 68), Carrozzieri, Capelli, Bellini, Ferreira Pinto, Tissone, Guarente, Langella (Padoin 56), Doni, Floccari (S Inzaghi 79)
Rozhodčí: Banti

Více informací o Internazionale FC naleznete zde.