Zpět na » Serie A » Sobotní výsledky 27.kola

Serie A - Sobotní výsledky 27.kola

0

03.03. - V odpoledních zápasech to favorité měli proti svým soupeřům těžké. Inter nakonec sice zdolal těsně Livorno, ale AS Řím nedokázal dát více branek než poslední celek tabulky Ascoli a ztratil tak dva body. Inter tím zvýšil svůj náskok v čele. Milán ve večerní dohrávce porazil Chievo 3:1.

Livorno - Inter Milán 1:2 (27.Lucarelli - 35.Cruz, 66.Ibrahimovic)

Vedoucí celek Serie A chtěl po domácí remíze s Udinese naplno bodovat, ale zápas nezačal vůbec dobře. Po žluté kartě Materazziho v 25.minutě přišel gól do sítě hostů a Livorno vedlo. Ovšem jednogólový náskok nevydržel domácím dlouho. Už za osm minut srovnával Cruz, který opět trenéru Mancinimu potvrdil, že se na něj může vždy spolehnout, i když argentinský útočník často sedí na lavičce. Druhý poločas se Inter snažil vstřelit vedoucí branku. Povedlo se mu to zásluhou Ibrahimovice. Zkušený Inter si poté vítězství pohlídal i přesto, že byl v závěru vyloučen Maicon a kouč Mancini.

Rozhodčí: Morganti
Livorno: Amelia - Galante, Rezaei, Pavan - Pasquale, Filippini, Passoni, Morone (87.Vidigal), Balleri (71.Paulinho) - Lucarelli, Fiore
Inter: César - Burdisso, Materazzi, Samuel, Grosso (67.Figo) - Zanetti, Dacourt (55.Maicon), Stankovic (82.Stankovic), Maxwell - Ibrahimovic, Cruz

Ascoli - AS Řím 1:1 (31.Soncin - 85.Wilhelmsson)

Fotbalisté z hlavního města nedokázali porazit poslední tým soutěže. A mohlo být hůř. Ascoli vedlo od 31.minuty a nechybělo mnoho, aby výsledek 1:0 vydržel do závěrečného hvizdu. Hosté neustále ostřelovali domácí branku a dlouho se nemohli prosadit. Až pět minut před vypršením řádné hrací doby srovnal Wilhelmsson. I tak to bylo pro římský klub málo. První příčka se mu opět vzdálila.

Rozhodčí: Saccani
Ascoli: Eleftherepoulous - Vasile Nastale, Melara, Corallo - Fini, Pesce, Boudianski, Foglio (80.Perrulli), Vastola - Paolucci, Soncin (92.Guberti)
AS Řím: Curci - Cassetti (81.Tonetto), Chivu, Ferrari, Panucci - Wilhelmsson, Faty (60.De Rossi), Totti, Pizzaro, Tavano - Vucinic (59.Mancini)

AC Milán - Chievo 3:1 (33' Gilardino, 55' Oddo, 93' Seedorf - 17' Pellissier)

Stejně jako na ostatních stadiónech i na San Siru uctili fotbalisté obou týmu minutou ticha památku zesnulé legendy sportovní žurnalistiky Giorgia Tosattiho. Již tři zápasy neporažené Chievo vstoupilo do zápasu na půdě milánského AC odhodlaně. V 17. minutě využil nedorozumění mezi Didou a Bonerou Pellissier, který poslal hosty do vedení. Milán brzy zaútočil na vyrovnání. Jankulovski centroval zleva, Gilardino hlavičkoval, ovšem Squizzi jeho nadějný pokus zneškodnil. Ve 22. minutě gólman Chieva vytáhl Pirlovu střelu z přímého kopu. Ve 33. minutě Squizzi pouze vyrazil pokus Brazilce Kaká, poblíž však stál Gilardino a srovnal na 1:1. Sudí Tagliavento krátce na to vyloučil hostům protestujícího trenéra Del Neriho. San Siro během první půle několikrát okouzlil Ronaldo. V 55. minutě se domácí ujali vedení. Ronaldovu přihrávku úspěšně zakončil Oddo a připsal si první gól v dresu rossoneri. V nastaveném čase pečetil milánskou výhru střídající Seedorf střelou z přímého kopu. Rossoneri se minimálně do zítřka zabydlí na čvrtém místě. O jejich dalším setrvání na této pozici rozhodne výsledek souboje Lazia a Sampdorie.

Rozhodčí: Tagliavento
AC Milán: Dida; Oddo, Simic, Bonera, Jankulovski; Gattuso (80' Seedorf), Pirlo, Brocchi, Kaká; Gilardino (77' Ambrosini), Ronaldo (88' Favalli)
Chievo: Squizzi; Malago, Mandelli, D'Anna, Lanna; Sammarco (80' Rrudho), Italiano, Troiano (46' Brighi), Semioli; Pellissier, Cozzolino (61' Kosowski)