Zpět na » Serie A » Derby d´Italia bez branky, Neapol ale taktéž jen remizovala

Serie A - Derby d´Italia bez branky, Neapol ale taktéž jen remizovala

Derby d´Italia bez branky, Neapol ale taktéž jen remizovala © zimbio.com - Derby D´Italia bez vítěze.

0

10.12. - REVIEW Derby d´Italia vítěze nemá, ve šlágru 16. kola italské Serie A remizoval Juventus bez branek doma s Interem Milán. V čele přesto zůstávají Nerazzurri, Neapol totiž jen také jen remizovala, doma s Fiorentinou. Vidět byli čeští reprezentanti. Antonín Barák vstřelil branku a přidal i asistenci, Jakub Jankto jednou asistoval a Udinese zvítězilo. To Patrik Schick odehrál celé utkání, ale v dresu římského AS se stejně jako jeho spoluhráči neprosadil.

Juventus 0:0 Inter Milán

Po čtyřiačtyřiceti zápasech Juventus v Serii A neskóroval a na první místo se tak znovu nepropracoval. A za bod může být Stará dáma ráda, ačkoliv byla co se střel aktivnější, rozhodčí Interu upřel penaltu.

Do první velké šance se v 10. minutě dostal Mandžukič, kterého parádním centrem našel Cuadrado. Jeho první ránu ale vychytal Handanovič a druhý pokus hlavou už mezi tři tyče nemířil.

Hrálo se vyrovnané utkání ve velmi dobrém tempu, ale téměř bez šancí. Inter za celé utkání vystřelil jen jednou na branku a musel se bránit, hlavně na konci první půle a na začátku té druhé.

Juventus v FC Internazionale - Serie A
Rozhodčí Valeri dnes tasil jednu žlutou kartu za druhou. (zdroj: zimbio.com)

Khedirovu ránu zastavil Handanovič, Mandžukič následně orazítkoval hlavou břevno a po hodině hry si málem vlastní branku vstřelil Perišič. Hostující gólman ale všechny šance dokázal odrazit a Inter se poté dostal i do útoku.

V jednu chvíli měli poté hosté zahrávat penaltu, míč se totiž zřetelně dotkl ruky De Sciglia. Icardi sice okamžitě rozhodčímu ukazoval, ať se jde podívat na video, to ovšem Valeri neučinil.

Místo toho dával jednu žlutou kartu za druhou a nakonec se dostal na číslo osm. Když pak v závěru poslal svou střelu mimo branku Brozovič, skončilo Derby D´Italia smírem.

Neapol 0:0 Fiorentina

Neapol se trápí. Po porážce s Juventusem nezvládla utkání Ligy mistrů a nyní jen remizovala doma s Fiorentinou. Na první pozici tak nadále zůstává Inter Milán.

Mírný ústup ze své slávy momentálně prožívá útočník Dries Mertens, který znovu vyšel gólově naprázdno, i když měl několik obrovských šancí.

Dries Mertens Photos - 3 of 1201
Zklamaný Dries Mertens dnes znovu neskóroval. (zdroj: zimbio.com)

V první půli byli aktivnější dokonce hosté, tedy alespoň co se příležitostí týče. V 11. minutě otevřel skóre Simeone, rozhodčí ale správně odmával ofsajd. V závěru první půle to byl znovu Simeone, který zakončoval. Tentokrát bylo vše v pořádku, jeho ránu ale Reina zneškodnil.

Druhá půle už patřila domácím, gólový efekt se ale nedostal. Zielinski nejprve pálil trestuhodně nad, poté nechal vyniknout gólmana Sportiella. Následně střílel těsně vedle pravé tyče Hamšík a když poté ve dvou velkých šancích neuspěl Mertens, zrodila se další bezbranková remíza, kterou jistě slaví v Miláně.

Udinese 2:0 (2:0) Benevento

Branky: 5. Barák (Jankto), 41. Lasagna (Barák)

Čeští reprezentanti dnes byli vidět. Patrik Schick se sice neprosadil, dokonale jej ale zastoupilo duo z Udinese Barák - Jankto.

Už v 5. minutě propadl centr Jankta přímo k Antonínu Barákovi a ten lehkým obloučkem ještě s pomocí teče poslal favorita do vedení. O pět minut později mohl z přímého kopu zvýšit Adnan, míč skončil na horní tyčce.

Udinese Calcio v Benevento Calcio - Serie A
Antonín Barák a Jakub Jankto, dvě hlavní hvězdy dnešního duelu. (zdroj: zimbio.com)

Ve 28. minutě měl na noze vyrovnání Puscas, se skvělým zákrokem se ale vytasil Bizzarri. Poté už znovu útočilo Udine a brzy se dočkalo druhé branky, čtyři minuty před přestávkou poslal Barák přihrávku na Lasagnu a domácí útočník křižnou ranou definitivně rozhodl.

Ve druhé půli se dlouho nic nedělo, až v nastavení mohl snížit Armenteros, který měl vynikající pozici z přímého kopu po malé domů domácího celku. Hostující hráč ale přestřelil a tak Udinese zvítězilo nad Beneventem 2:0.