Zpět na » Serie A » Gólman Brignoli zajistil Beneventu první bod, Jankto dvěma góly sestřelil Crotone

Serie A - Gólman Brignoli zajistil Beneventu první bod, Jankto dvěma góly sestřelil Crotone

Gólman Brignoli zajistil Beneventu první bod, Jankto dvěma góly sestřelil Crotone © zimbio.com - Alberto Brignoli je novým hrdinou Beneventa.

2

04.12. - REVIEW +VIDEO! Alberto Brignoli je novým hrdinou Beneventa. Právě gólman tohoto týmu v nastavení svou parádní hlavičkou zajistil první bod pro Benevento. Stalo se tak v utkání proti Rossoneri, angažmá Gennara Gattusa tak nezačalo zcela ideálně. Inter Milán rozstřílel Chievo 5:0, hattrick zaznamenal Ivan Perišič a i díky němu je tak Inter v čele.

Benevento 2:2 (0:1) AC Milán

Branky: 50. Puscas, 90+5. Brignoli - 38. Bonaventura, 57. Kalinić

Utkání mezi Beneventem a AC Milánem nabídlo téměř všechno. Gennaro Gattuso ovšem na svou premiéru na lavičce Rossoneri nebude vzpomínat příliš v dobrém.

To fanoušci italské Serie A na tento duel pravděpodobně velmi dlouho nezapomenou. Poslední Benevento totiž slaví svůj první bod v lize, který navíc zařídil gólman domácích v páté minutě nastavení.

Do utkání lépe vstoupili hosté, po chybě domácí obrany nebezpečně pálil Kalinič, Brignoli ale byl na svém místě. Na druhé straně poslal parádní centr do pokutového území D´Alessandro, Parigini ovšem hlavou minul.

Ve 38. minutě už diváci viděli první branku utkání, po velkém závaru u domácí branky se hlavou trefil Giacomo Bonaventura. Jenže krátce po přestávce bylo srovnáno, parádní volej Cataldiho ještě Donnarumma vyrazil, na dorážku Puscase už ale neměl.

Domácí se mohli radovat jen sedm minut, poté šel Milán znovu do vedení. Nutno ale říci, že nezaslouženě, jelikož rohový kop, po kterém padla branka, se vůbec zahrávat neměl. Nicméně po centru Bonaventury se prosadil nikým nehlídaný Kalinič a Gattuso se mohl znovu radovat z vedení.

Benevento se následně dostalo do dvou dobrých šancí, Donnarumma svůj tým dokázal podržet. Komplikace přišla v 75. minutě, kdy druhou žlutou kartu uviděl Romagnoli a AC tak muselo dohrávat v deseti.

A domácí toho nakonec dokázali využít. V samotném závěru si Benevento vypracovalo standardku a do pokutového území přiběhl i gólman Brignoli. A právě on fantasticky vyskočil a poslal míč přesně k levé tyči.

Na stadionu propukla obrovská euforie, Brignoli utíkal směrem k lavičce a mohl spolu s týmem slavit zisk prvního bodu v Serii A. Nutno podotknout, že zcela zasloužený. Gennaro Gattuso tak ve své premiéře neuspěl a ještě jej čeká pořádná práce.

Alberto Brignoli a jeho fantastický gól na 2:2:

Inter Milán 5:0 (2:0) Chievo Verona

Branky: 23., 57. a 90+2. Perišić, 38. Icardi, 60. Škriniar

Inter Milán doma hladce porazil Chievo a dostal se do čela italské ligy. Chievo přitom mohlo jít do vedení, ve 12. minutě střílel Meggiorini, Handanovič ale dobře zasáhl.

Ve 23. minutě zahrozili domácí a hned z toho byla branka. Santonovu střelu ještě Sorrentino vyrazil, ale Perišičův volej už hostující gólman nezastavil. Hned vzápětí mohl zvýšit Mário, Sorrentino byl tentokrát proti.

Ještě v první půli ale podruhé inkasoval, ve 38. minutě Brozovič vysunul Icardiho a kapitán Nerazzurri přesnou ranou k levé tyči definitivně zlomil jakýkoliv odpor Chieva.

Ve druhé půli už si Inter se soupeřem hrál. Před hodinou hry podruhé propálil Sorrentina Perišič, za další tři minuty poslal Candreva přesný centr na hlavu Milana Škriniara a slovenský obránce poslal míč do protipohybu Sorrentina.

Perišič mohl následně dokonat hattrick, těsně minul. Lépe si nevedl poté Brozovič a podobně dopadl i střídající Karamoh, který pálil pár centimetrů vedle pravé tyče. Inter se ale páté branky nakonec dočkal. V poslední minutě nastavení zblokovanou ránu dopravil do sítě Perišič a završil tak svůj hattrick.

FC Internazionale v AC Chievo Verona - Serie A
Ivan Perišič právě dokonal hattrick. (zdroj: zimbio.com)

Crotone 0:3 (0:1) Udinese

Branky: 40. a 53. Jankto, 66. Lasagna

Jakub Jankto a Antonín Barák předvedli v Crotone parádní výkon, prvně jmenovaný vstřelil dvě branky, bývalý záložník Slavie přidal jednu asistenci.

Už ve 4. minutě poprvé hosté zahrozili, nádhernou ránu Baráka vytěsnil Cordaz. Ve 27. minutě se hosté dožadovali penaltě po ruce jednoho z domácích hráčů, píšťalka rozhodčího se ovšem neozvala.

Přesto se hosté dočkali gólu ještě v první půli. Ve 40. minutě vypálil Lasagna, Cordaz míč jen vyrazil a Jakub Jankto už měl jednoduchou práci. Český záložník se navíc znovu prosadil pár minut po pauze, když jej skvělým pasem našel Maxi López a Jankto přízemní ranou zvýšil na 0:2.

FC Crotone v Udinese Calcio - Serie A
Jakub Jankto se raduje z druhé branky do sítě Crotone. (zdroj: zimbio.com)

O třináct minut později už to bylo o tři branky. Jankto vysunul Baráka, ten krásnou kolmicí našel Lasagneho a Cordaz byl znovu bez šance. Udinese tak díky českým hráčům jasně porazilo Crotone 3:0.

Výsledky 15. kola italské Serie A:

Turín FC - Atalanta 1:1 (45. N´Koulou - 54. Kurtić)
Benevento - AC Milán 2:2 (50. Puscas, 90+5. Brignoli - 38. Bonaventura, 57. Kalinić)
Bologna - Cagliari 1:1 (81. Destro - 42. João Pedro)
Fiorentina - Sassuolo 3:0 (32. Simeone, 42. Veretout, 71. Chiesa)
Inter - Chievo 5:0 (23., 57. a 90+2. Perišić, 38. Icardi, 60. Škriniar)
Sampdoria - Lazio 1:2 (56. Zapata - 79. Milinković-Savić, 90+2. Caicedo)
Crotone - Udinese 0:3 (40. a 53. Jankto, 66. Lasagna)
Verona - Janov 0:1 (45+1. Pandev)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.