Zpět na » Serie A » AS Řím vyhrál v Janově a bodově se dotáhl na Inter Milan

Serie A - AS Řím vyhrál v Janově a bodově se dotáhl na Inter Milan

AS Řím vyhrál v Janově a bodově se dotáhl na Inter Milan © -

0

24.11. - Cristiano Panucci se stává gólovým specialistou v závěrečných minutách utkání. Poté, co se trefil v reprezentaci na hřišti Skotska, dnes zařídil jedinou brankou těsně před koncem a vítězství AS Řím na hřišti nováčka z Janova.

Giallorossi přijeli do Janova bez svých fanoušků a také bez několika hráčů základní sestavy. Spaletti nemohl na hřiště poslat Mexese, Taddeie nebo kapitána Francesca Tottiho, po němž kapitánskou pásku převzal Cristiano Panucci. Janov potřeboval napravit zaváhání z minulého kola, když prohráli v Reggině 0:2.

První poločas mnoho zajímavých šancí nenabídl, ačkoliv se hrál zápas nahoru dolů. V útoku AS nastoupil osamocený Vučinič, ale tentokrát nedostával potřebné bálony, aby mohl vážněji ohrozit domácí branku. Z hráčů domácích byl nejvíce vidět Marco Borriello, který je v Janově na hostování z AC Milan. Po prvním poločase svítilo na ukazadle skóre zápasu bezbrankový stav. Po změně stran začali aktivně domácí, Borriello vyhrál míč ve středu hřiště a Doni měl problémy s jeho střelou, míč do zámezí nakonec odkopl De Rossi. V 69. minutě se dostal míč k Matteo Parovi, který trefil pouze levou tyč Doniho branky. AS Řím poprvé výrazněji zahrozil až v 75. mitě. Manciniho centr našel Vučiniče, jehož akrobatický pokus však skončil nad břevnem. Rozhodnutí přišlo v 88. minutě. Jurič zahrál rukou, a z následného volného přimého kopu Pizarro našel Panucciho a ten hlavou rozhodl o vítěství AS Řím na hřišti Janova v poměru 1:0.

Janov - AS Řím 0:1 (88 Panucci)

Janov: Rubinho; Konko, Bovo, Bega; Rossi (Figueroa 92), Paro, Juric, Danilo (Coppola 74); Leon, Sculli (Di Vaio 62), Borriello
AS Řím: Doni; Panucci, Ferrari, Juan, Cassetti; De Rossi, Brighi (Giuly 67); Mancini (Esposito 83), Pizarro (Barusso 93), Tonetto; Vucinic
Rozhodčí: Rosetti