Zpět na » Serie A » Stará dáma po těsné výhře nad nováčkem ztrácí na Neapol už jen bod, kromě Partenopei ztratil i Inter

Serie A - Stará dáma po těsné výhře nad nováčkem ztrácí na Neapol už jen bod, kromě Partenopei ztratil i Inter

Stará dáma po těsné výhře nad nováčkem ztrácí na Neapol už jen bod, kromě Partenopei ztratil i Inter © zimbio.com - Juan Cuadrado rozhodl duel s Beneventem.

1

05.11. - REVIEW Inter Milán doma neporazil Turín, Neapol bez branek remizovala ve Veroně a Stará dáma je tak rázem na druhé pozici a ztrácí na Partenopei jediný bod. Juventus doma porazil nováčka z Beneventa, i když hosté dlouho usilovali o senzaci.

Chievo Verona 0:0 Neapol

Vedoucí celek měl ve Veroně obrovskou převahu, nic vážnějšího si ale za celý zápas vytvořit nedokázal. Za zmínku tak stojí pouze rána Josého Callejóna z 24. minuty, která ovšem zamířila těsně vedle levé tyče.

Chievo se soustředilo především na defenzivu, čtyřiadvacet procent držení míče hovoří za vše. Defenziva domácích ale byla skvělá a druhý nejlepší útok italské soutěže se k ničemu nedostal.

V samotném závěru to z velké dálky zkoušel Albiol, míč skončil ale mimo a navíc byl připravený i gólman Sorrentino. Ten pochytal všech pět střel hostí a vychytal čisté konto.

AC Chievo Verona v SSC Napoli - Serie A
Obrana Chieva dnes byla bezchybná. (zdroj: zimbio.com)

Podobně jako mladík v brance Neapole Sepe, který dostal ojedinělou příležitost před Pepem Reinou.

Juventus Turín 2:1 (0:1) Benevento

Branky: 57. Higuaín, 66. Cuadrado - 19. Ciciretti

V Turíně se mohli dostat do vedení domácí už ve 12. minutě, střílený centr vyšvihl Sandro a gólman Brignoli si málem srazil míč do vlastní sítě. Centr nakonec skončil na tyči a zamířil mimo hrací plochu.

Další tyč orazítkoval o tři minuty později Douglas Costa, jeho rána ale taktéž v brance neskončila. A tak se senzačně do vedení dostal celek, který je na beznadějně poslední pozici.

V 19. minutě při přímém kopu nádherně obstřelil zeď Amato Ciciretti a Wojciech Szczesny neměl nárok. Juventus se následně hnal za vyrovnáním, Cuadrado ale přestřelil a Dybalu skvěle vychytal Brignoli.

Velkou šanci v závěru první půle měl Marchisio, tomu míč ideálně přiťukl Higuaín, ale domácí záložník vypálil mimo. Benevento tak po první půli senzačně vedlo.

Vedení hostí trvalo až do 57. minuty, poté Cuadrado z pravé strany odcentroval na Matuidiho, ten míč vrátil na Higuaína a jeho volej skončil v síti. Po hodině hry mohl Higuaín duel otočit, ovšem minul. Přesto se Stará dáma dočkala, v 66. minutě odcentroval zleva Sandro a Juan Cuadrado tvrdou hlavičkou zajistil Juventusu tři povinné body.

Juventus v Benevento Calcio - Serie A
Juan Cuadrado hrdinou. (zdroj: zimbio.com)

Stará dáma je tak na druhé pozici a na první Neapol ztrácí už jen bod. To Benevento stále čeká na svůj první bodový úspěch a na nesestupovou příčku ztrácí už osm bodů.

Kompletní výsledky 12. kola italské Serie A:

Bologna - Crotone 2:3 (38. a 45+1. Verdi - 42. a 70. Budimir, 68. Trotta z pen.)
Janov CFC - Sampdoria 0:2 (24. Ramírez, 84. Quagliarella)
Inter Milán - Turín FC 1:1 (79. Éder - 59. Iago Falqué)
Cagliari - Hellas 2:1 (28. Ceppitelli, 85. Farago - 6. B. Zuculini)
Fiorentina - AS Řím 2:4 (9. Veretout, 39. Simeone - 5. a 30. Gerson, 50. Manolas, 87. Perotti)
Chievo - Neapol 0:0
Juventus - Benevento 2:1 (57. Higuaín, 66. Cuadrado - 19. Ciciretti)
Atalanta - SPAL 1:1 (23. Cristante - 64. Rizzo)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.