Zpět na » Serie A » Shrnutí 26. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 26. kola Serie A

0

01.03. - O hlavní událost kola se postaralo i Udinese, které podruhé v sezóně uhrálo remízu s vedoucím Interem. Černobílé jsme jmenovali týmem středečního programu. V sestavě kola se tentokrát nacházejí zástupci hned z deseti mužstev. Pouze Palermo, které v líbivém utkání bez branek remizovalo s Milánem, má v jedenáctce dva hráče. Uvnitř článku: Jedenáctka 26. kola

Jedenáctka 26. kola Serie A: Fontana (Palermo) - Bonera (AC Milán), Accardi (Sampdoria), Siviglia (Lazio) - Semioli (Chievo), Guana (Palermo), Foggia (Reggina), Obodo (Udinese) - Saudati (Empoli), Totti (AS Řím), Crespo (Inter)

Hráč kola: Luca Saudati
Po zaváhání v toskánském derby dovedl Luca Saudati Empoli opět k vítězství. Ve 14. minutě po Raggiho centru potrestal špatně vybíhajícího Caglioniho gólovou hlavičkou. V 62. minutě Saudati proměnil Vannucchiho rohový kop v branku opět horní částí těla. V tuto chvíli zvyšoval již na 3:0 a zápas tak vlastně již rozhodl. Hosté již pouze zaznamenali čestný úspěch. Luca Saudati si upevnil roli nejlepšího střelce toskánského týmu. Na kontě má nyní sedm tref.

Zápas kola: Chievo - AS Řím
Mnoho branek ve 26. kole nepadalo a není proto snadné vybrat nejlepší středeční utkání. Souboj Palerma s Milánem sice nabídl pohlednou podívanou, útočníci obou celků však vyšli naprázdno. A jelikož góly jsou tím hlavním ovocem fotbalu, bude lepší vyzdvihnout raději duel ve Veroně. Albánec Bogdani si udžel skvělou formu z víkendu a otevřel brankový účet. Druhá ranu zasadil Římanům muž zápasu Semioli. Giallorossi však zásluhou kapitána Tottiho dokráčeli k bodovému zisku. Francesco se navíc osamostatnil v čele střelecké tabulky.

Tým kola: Udinese
Když někdo dokáže po sedmnácti výhrach zastavit rozjetý vlak jménem Inter zaslouží si poklonu. Tím může pro Udinese být ocenění vizitkou týmu kola. Bianconeri se na San Siru dokonce ujali vedení krásnými nůžkami Nigérijce Oboda. Domácím ve skórování sice zabránit nedokázali, ale až na inkasovanou branku si obrana Udinese v čele s gólmanem De Sanctisem počínala skvěle. Pod vedením kouče Malesaniho se klub z Friuli mění k lepšímu. Udinese uhrálo s Interem bod i v předchozím utkání na domácí půdě. Interu letos ztratil ještě v Cagliari a doma se Sampdorií.

Zklamání kola: Obrana Catanie
Defensiva Catanie má nejhorší účet z celé Serie A. Ve středu selhala na půdě Lazia. ještě v 87. minutě sahal sicilský klub po bodu. Pak však hostující obrana zaspala a nechala biancocelesti slíznout celou smetanu. Pantanelliho překonal Siviglia a po Lucentiho hrubce Rocchi. Nedávno čtvrtá Catania nevyhrála poosmé v řadě. V tabulce se propadla až na jedenácté místo. Se 48 inkasovanými góly a s průměrem 1,85 obdržených branek na zápas Sicilští zaostávají za všemi ostatními týmy.