Zpět na » Serie A » Šlágr mezi Neapolí a Interem branku nenabídl, Montella je krůček od vyhazovu a Juventus si v Udine pořádně zastřílel

Serie A - Šlágr mezi Neapolí a Interem branku nenabídl, Montella je krůček od vyhazovu a Juventus si v Udine pořádně zastřílel

Šlágr mezi Neapolí a Interem branku nenabídl, Montella je krůček od vyhazovu a Juventus si v Udine pořádně zastřílel © zimbio.com - Sami Khedira se blýskl hattrickem.

1

22.10. - REVIEW Šlágr 9. kola italské Serie A vítěze nemá, Neapol doma nedokázala vstřelit branku Interu a utkání tak skončilo 0:0. Stejným výsledkem doma body ztratil AC Milán, ten nedokázal překonat obranu Janova a kouč Vincenzo Montella už má dost možná sbaleno. Nejvíce branek v 9. kole vstřelil Juventus, i díky hattricku Samiho Khediry zničil Udinese 6:2.

Neapol 0:0 Inter Milán

Neapol chtěla prodloužit sérii bez ztráty bodu a začala aktivně, v 5. minutě Insigne přenechal míč Hamšíkovi a ten jen těsně minul pravou tyč hostující branky.

První velká příležitost přišla v minutě devatenácté, Insigne zpětnou přihrávkou vybídl Mertense, kterého parádně vychytal Handanovič. Míč ale jen vyrazil a k dorážce se tak dostal Callejón, i jeho pokus ale Handanovič lapil.

Další pokus si vypracoval Insigne, jeho hlavičku Handanovič znovu měl. Na druhé straně na konci první půle zahrozil Valero, jeho parádní volej ještě lepším zákrokem zneškodnil Reina.

SSC Napoli v FC Internazionale - Serie A
Dries Mertens se tentokrát neprosadil. (zdroj: zimbio.com)

Na začátku druhé půle se ke střílenému centru dostal Vecino a málem nachytal domácí obranu, na brankové čáře naštěstí byl Ghoulam. Na druhé straně to znovu zkoušel Hamšík, znovu ale nemířil přesně.

Dvakrát poté zahrozil Insigne, jenže Handanovič byl na místě. A když gólman Nerazzurri pokryl i závěrečnou střelu Mertense, rozešly se oba celky smírně. Neapol tak poprvé v aktuální sezóně ztratila, stále ale zůstává na první pozici.

AC Milán 0:0 Janov

Po utkání s Interem dostal trenér Rossoneri Vincenzo Montella ultimátum, musí zvládnout následující tři duely. Nyní nezvládl již druhé a po bezbrankové remíze v Evropské lize přišel další zápas bez branek.

Je tak pravděpodobné, že Montella už dlouho u kormidla AC nebude. Dnes, v utkání proti Janovu, se o to postaral především Leonardo Bonucci, který ve 25. minutě loktem úmyslně zasáhl Rosiho a inkasoval červenou kartu.

AC Milan v Genoa CFC - Serie A
Leonardo Bonucci opouští po červené kartě hřiště. (zdroj: zimbio.com)

Montella musel ze hry poslat Calhanoglua a bylo po fotbale. Jedinou šanci si v první půli vypracoval Rigoni, Donnarumma ale s jeho pokusem problémy neměl.

V 56. minutě mohl skóre otevřít Bertolacci, těsně přestřelil. Na druhé straně zahrozil Kessié, branku ale taktéž minul. V 74. minutě mohl AC zajistit tři body Kalinič, ten ale skvělého centru Susa nevyužil a tak AC Milán znovu ztratil, tentokrát doma proti Janovu.

Udinese 2:6 (1:2) Juventus

Branky:8. Perica, 48. Danilo (de Paul) - 14. Samir (vla.), 21. S. Khedira (Cuadrado), 52. Rugani (Dybala), 59. S. Khedira (Rugani), 87. S. Khedira (Higuaín), 90. Pjanić (Sandro)

Juventus zabral a předvedl v Udine parádní kanonádu. Utkání ale nezačal dobře, už v 8. minutě Stipe Perica parádně obehrál Chielliniho a míč poslal nechytatelně za Buffona.

Jenže už za šest minut bylo srovnáno, po rohovém kopu Dybaly si míč hlavou do vlastní sítě usměrnil Samir. A když se po obrovské chybě domácí obrany hlavou prosadil Khedira, zdálo se, že Juventus míří za pohodlnou výhrou.

Ve 26. minutě ale hosty oslabil Mandžukič. Ten viděl za přifilmovaný pád nejprve žlutou kartu a za následně protesty si vysloužil další kartu, musel tedy hřiště opustit.

Vyrovnat mohl ještě v první půli Jankto, fantastický zákrok předvedl Buffon. O tři minuty později už ale inkasoval, po skvělém centru de Paula se hlavičkou prosadil Danilo. A zdálo se, že Juventus bude mít znovu problémy.

Opak byl ovšem pravdou, už za čtyři minuty rozehrál přímý kop Dybala a Rugani hlavičkou potřetí rozvlnil domácí síť. A o sedm minut později už bylo definitivně rozhodnuto, Dybalův centr sice Rugani nezužitkoval, ale Khedira byl ve správný čas na správném místě.

A německý defenzivní záložník nakonec dovršil i hattrick, tři minuty před koncem jej vybídl Higuaín a Khedira přesnou ranou zvýšil už na 2:5. Poslední slovo si vzal na starosti Miralem Pjanič, jeho ráno tečoval jeden z obránců a Bizzarri byl bez šance. Nakonec tedy Stará dáma zvítězila vysoko 6:2.

Udinese Calcio v Juventus - Serie A
Sami Khedira dnes zaznamenal hattrick. (zdroj: zimbio.com)

Kompletní výsledky 9. kola italské Serie A:

Sampdoria - Crotone 5:0 (3. Ferrari, 12. pen. Quagliarella, 39. Caprari, 71. Linetty, 76. Kownacki)
Neapol - Inter 0:0
Chievo - Hellas 3:2 (23. a 30. z penalty Inglese, 73. Pellissier - 6. Verde, 55. z penalty Pazzini)
AC Milán - Janov 0:0
Atalanta - Bologna 1:0 (71. Cornelius)
Benevento - Fiorentina 0:3 (18. Benassi, 47. Babacar, 66. z penalty Théréau)
SPAL - Sassuolo 0:1 (1. Politano)
Turín - AS Řím 0:1 (69. Kolarov)
Udinese - Juventus 2:6 (8. Perica, 47. Danilo - 14. vlastní Samir, 20., 59. a 87. Khedira, 52. Rugani, 90. Pjanić)
Lazio - Cagliari 3:0 (6. z penalty a 41. Immobile, 49. Bastos)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.