Zpět na » Serie A » Neapol jde díky Insignemu do trháku, milánské derby ovládl hattrickem Icardiho Inter, Juventus nezvládl domácí duel s Laziem

Serie A - Neapol jde díky Insignemu do trháku, milánské derby ovládl hattrickem Icardiho Inter, Juventus nezvládl domácí duel s Laziem

Neapol jde díky Insignemu do trháku, milánské derby ovládl hattrickem Icardiho Inter, Juventus nezvládl domácí duel s Laziem © zimbio.com - Ciro Immobile slaví gól do sítě Juventusu.

1

15.10. - REVIEW Lazio se po osmém kole dotáhlo na Juventus, v jednom ze šlágru kola dokázalo zvítězit na půdě Staré dámy 1:2. Rozhodla o tom i další neproměněná penalta Paula Dybaly. V čele je tak nyní osamocena Neapol, která díky brance Insigneho zvítězila v Římě. Hitem kola bylo milánské derby, to díky hattricku Maura Icardiho ovládl Inter Milán.

Juventus 1:2 (1:0) Lazio Řím

Branky: 23. Costa - 47. Immobile (Alberto), 54. Immobile (pen.)

Stará dáma začala duel proti Laziu bez Paula Dybaly, přesto šla brzy do vedení. Ve 23. minutě vypálil Bentancur a i když Strakosha jeho ránu vyrazil, na dorážku Douglase Costy už zareagovat nedokázal.

Následně hostujícího gólmana prověřil Khedira, s jeho střelou ze střední vzdálenosti si ovšem dokázal poradit. Poté ovšem váhal s rozehrávkou a málem toho využil Higuaín. Míč po jeho blokaci skončil na horní tyči a následně se odrazil ke Strakoshovi.

Lazio do pauzy udrželo jednogólové manko a hned v úvodu druhé půle dokázalo vyrovnat. Po skvělé akci Alberta s Immobilem se prosadil druhý jmenovaný, Buffon neměl šanci zasáhnout.

Juventus v SS Lazio - Serie A
Ciro Immobile se raduje z vyrovnávací branky. (zdroj: zimbio.com)

A o sedm minut později už Římané vedli, Buffon fauloval Immobileho a rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil sám faulovaný a k levé tyči poslal Lazio do vedení.

Allegri na hřiště poslal Bernardeschiho a Dybalu a domácí mohli několikrát vyrovnat. Především v dlouhém nastavení. Nejprve trefil Dybala tyč, poté mohl definitivně rozhodnout Caicedo, ale proti byl vynikající Buffon.

V páté minutě nastavení poté v pokutovém území Lazia padl jeden z hráčů Juventusu a rozhodčí Mazzoleni po poradě s videem odpískal další penaltu. Paulo Dybala ale znovu neuspěl, podruhé v řadě selhal a Juventus tak překvapivě končí bez bodového zisku.

AS Řím 0:1 (0:1) Neapol

Branka: 20. L. Insigne

AS Řím podruhé v sezóně padl a Neapol už má v čele pětibodový náskok. Tedy za předpokladu, že Inter dnes nezvládne milánské derby.

Jedinou branku vstřelil už ve 20. minutě Lorenzo Insigne, míč mu ideálně připravio římské obranné duo, které se nedokázalo dohodnout na odkopu.

Náskok mohl zvýšit Mertens, krátce před přestávkou otestoval Alissona, který si ovšem s pokusem belgického kanonýra poradil.

Po hodině hry měl další dobrou příležitost Hamšík, Alisson byl znovu na místě. Z ničeho nic poté mohli vyrovnat domácí, Fazio ale orazítkoval jen tyč. V závěru měli domácí další dvě šance alespoň na bod, hlavička Džeka olízla břevno a Ünder si v páté minutě nastavení nepřišel na Reinu.

AS Roma v SSC Napoli - Serie A
Neapol se raduje z další výhry. (zdroj: zimbio.com)

Neapol tak stále pokračuje ve skvělých výkonech, tentokrát zvítězila u římských Vlků a díky zaváhání Juventusu vede ligu už o pět bodů.

Inter Milán 3:2 (1:0) AC Milán

Branky: 28. Icardi (Candreva), 63. Icardi (Perišić), 90. Icardi (pen.) - 56. Suso (Borini), 81. Bonaventura (André Silva)

O první vzrušení v rámci milánského derby se postaral už ve 13. minutě Antonio Candreva, který orazítkoval břevno hostující svatyně.

Následně měli domácí výhodu rohového kopu a tu málem zužitkoval Miranda, zamířil ovšem těsně vedle levé tyče. O pět minut později už se ale domácí radovali, po skvostném centru Candrevy udeřil kapitán Nerazzurri Mauro Icardi.

FC Internazionale v AC Milan - Serie A
Mauro Icardi dává úvodní branku milánského derby. (zdroj: zimbio.com)

Těsně před přestávkou mohl vyrovnat Borini, Handanovič skvěle zasáhl a tak šel do kabin spokojenější domácí celek. Jenže brzy po začátku druhé půle bylo srovnáno, v 56. minutě se uvonil Suso a nádhernou technickou ranou prostřelil Handanoviče.

Jenže už za sedm minut znovu vedli domácí, z levé strany centroval Perišič a Mauro Icardi efektně i efektivně dopravil míč do sítě. Brance předcházela velká šance hostujícího celku, Silvu ale Handanovič pokryl.

AC Milán byl ve druhé půli aktivnější a i když se dlouho po brance Icardiho nemohl dostat do zakončení, v 81. minutě vyrovnal. André Silva odcentroval a míč prolétl až k Bonaventurovi, který se štěstím procpal míč do sítě.

Handanovič jeho ránu ještě dokázal vytěsnit na tyč, jenže následně se míč od kolena domácího gólmana odrazil do brány.

Přesto nakonec tři body zůstaly u Interu. Po rohovém kopu zcela zbytečně Rodríguez fauloval Icardiho a domácí kapitán tak z penalty dovršil hattrick. Milánské derby tak ovládl Inter a je na druhé pozici jen dva body za Neapolí.

Kompetní výsledky 8. kola italské Serie A:

Juventus - Lazio 1:2 (23. Douglas Costa - 47. a 54. z penalty Immobile)
AS Řím - Neapol 0:1 (20. Insigne)
Fiorentina - Udinese 2:1 (28. a 57. Théréau - 72. Samir)
Bologna - SPAL 2:1 (30. Poli, 49. vlastní Salamon - 88. Antenucci)
Cagliari - Janov 2:3 (48. Pavoletti, 78. z penalty João Pedro - 8. Galabinov, 35. Taarabt, 75. Rigoni)
Crotone - Turín 2:2 (25. Rohrén, 64. Martella - 54. Falqué, 90+3. De Silvestri)
Sampdoria - Atalanta 3:1 (56. Zapata, 59. Caprari, 68. Linetty - 21. Cristante)
Sassuolo - Chievo 0:0
Inter - AC Milán 3:2 (28., 63. a 90. z penalty Icardi - 56. Suso, 81. Bonaventura)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.