Zpět na » Serie A » O první místo se stále bojuje

Serie A - O první místo se stále bojuje

0

26.02. - V Serii B nadále dominuje duo Juventus a Neapol. O pozici leadera se neustále bojuje. Nikdo nemá tak neohrožené postavení jako Inter v nejvyšší soutěži. Na třetí místo poskočila Piacenza. Triestina a Bari po prohře vyměnily kouče. Pro svoji záchranu v soutěži udělalo v tomto kole maximum Arezzo i Pescara. Verona uhrála významný bod v Brescii.

Klub z Apúlie nahrádí Rolanda Marana otcem Marca Materazziho, Giuseppem. V Terstu povede místní mužstvo Franco Varrella náhradou za Andreu Agostinelliho.

Marco Di Vaio se poprvé trefil za Janov. Jeho branka však nezabránila týmu z ligurské metropole v porážce 3:1 na půdě Piacenzy. Červenomodří v boji o postup v poslední době polevili.

V Serii B si zahráli i Češi. Jaroslav Ĺ edivec byl ve vítězném utkání Crotone s Mantovou vystřídán až v 84. minutě Palmierim. Ondřej Herzán do souboje Lecce s Trevisem nezasáhl. Celý zápas za Juventus v Modeně odehrál Pavel Nedvěd, který si vysloužil žlutou kartu. Bianconeri se udrželi v čele tabulky díky vlastní brance Centurioniho z 86. minuty. Zápas doprovázela nervozita. Alex Del Piero se dostal do potyčky s Campedellim a sudí Marelli svojí nedůsledností zachránil kapitána Juve před vyloučením.

Druhá Neapol si odvezla cenné tři body z Trieste, čímž se de facto postarala o již zmiňovanou výměnu trenéra domácího celku. Modří v Terstu vyhráli 3:1 po gólech Paola Cannavara, Bucchiho a muže zápasu De Zerbiho. Za domácí překonal brankáře Giannella Ceron.

22. Arezzo 16
Poznámka: Triestině a Pescaře byl odečten 1 bod, Arezzu 6 bodů a Juventusu 9 bodů; 22. kolo bylo až na zápas Cesena - Spezia kompletně odloženo