Zpět na » Serie A » Inter poprvé klopýtl, v čele je Neapol o skóre před Juventusem

Serie A - Inter poprvé klopýtl, v čele je Neapol o skóre před Juventusem

Inter poprvé klopýtl, v čele je Neapol o skóre před Juventusem © zimbio.com - Mario Mandžukič slaví gól do sítě Fiorentiny.

2

20.09. - REVIEW Inter Milán poprvé v nové sezóně zaváhal, na půdě Boloni uhrál pouze remízu 1:1. Ligu tak nyní vede Neapol, která proti Laziu zvítězila vysoko 1:4. Uspěl i Juventus, který díky skvělému výkonu Maria Mandžukiče zvítězil nad Fiorentinou 1:0.

Bologna 1:1 (1:0) Inter Milán

Branky: 32. Verdi (Petković) - 77. Icardi (pen.)

První půle jednoznačně patřila Simone Verdimu. Domácí útočník mohl skóre otevřít už v 9. minutě, gólman Handanovič ale vytáhl vynikající reflexivní zákrok.

O šest minut později se Verdi dostal do další šance, tentokrát těsně přestřelil. O minutu později už Verdi Handanoviče překonal, míč ale skončil pár centimetrů vedle levé tyče. Nakonec se ale domácí hráč přeci jen dočkal.

Ve 32. minutě Petkovič přenechal míč Verdimu, ten postupoval středem a následně krásně vypálil k pravé tyči. Handanovič na jeho ránu nedosáhl a Bologna se tak zaslouženě dostala do vedení.

Vyrovnat mohl v nastavení první půle kapitán Icardi, na centr Perišiče ovšem nedosáhl. A tak se o slovo znovu přihlásil Verdi, ze standardky znovu jen těsně minul.

Inter se do další šance dostal po rohu, Mirandu vychytal vynikající Mirante. Na druhé straně nádherně pálil Donsah, ale nepřesně. V 75. minutě poté přišel moment, o kterém se jistě bude mluvit velice dlouho. Jeden z obránců domácích padl v pokutovém území a s ním i útočník Éder.

Ten pádu hodně přidal, rozhodčí Di Bello přesto odpískal pokutový kop. K němu se postavil kapitán Nerazzurri Mauro Icardi a tvrdou ranou vyrovnal na konečných 1:1. Inter nepředvedl dobrý výkon a za bod nakonec může být rád, v Boloni remizoval 1:1.

Juventus 1:0 (0:0) Fiorentina

Branka: 52. Mandžukič

Stará dáma poprvé zahrozila v 10. minutě, Dybala ale z přímého kopu zamířil těsně vedle pravé tyče. Další šance ovšem dlouho nepřicházely, Fiorentina držela krok a mířila za překvapivým výsledkem.

Tedy alespoň do půle, neboť v 53. minutě již inkasovala. Cuadrado vyslal z pravé strany vynikající centr a ačkoliv na něj ještě Higuaín nedosáhl, hlavičkující Mandžukič byl úspěšný.

V 66. minutě to mohlo být již o dvě branky. Badelj v pokutovém území nedovoleně zastavil Matuidiho a rozhodčí Doveri ukázal k penaltovému puntíku.

Ihned se šel ale poradit s videem, díky kterému za prvé poslal ze hry hostujícího útočníka a za druhé změnil penaltu na přímý volný kop. Po něm se do jasné šance dostal Mandžukič, ale hlavou tentokrát přesně nezamířil.

Aktivní Mandžukič poté nacentroval na Cuadrada, skvělým zákrokem se blýskl Sportiello. A hostující gólman ještě jednou v akci, tentokrát vychytal hlavičkujícího Mandžukiče. Brankář Fiorentiny byl vynikající, porážce ale zabránit nedokázal.

Lazio Řím 1:4 (1:0) Neapol

Branky: 30. De Vrij - 54. Koulibaly, 56. Callejón, 59. Mertens, 90. Jorginho z penalty

Lazio mohlo jít ve šlágru kola do vedení v 15. minutě, kdy Immobileho v pokutovém území zřetelně srazil Reina. Rozhodčí se ale neporadil ani s videem a pokutový kop neodpískal.

Římané ovšem do vedení šli, ve 29. minutě Immobile obešel dva protihráče a zpětnou přihrávkou našel De Vrije, který střelou z první překonal Reinu. Ten si na míč šáhl, ale mimo dosah brány už jej nedostal.

Tento stav vydržel až do přestávky, neboť Hamšík v dobré šanci trefil jen tyč a Callejóna parádně vychytal Strakosha.

Neapol si ale o pauze pár věcí vyříkala a do patnácti minut bylo hotovo. V 54. minutě po rohu vypálil Albiol, Strakosha míč jen vyrazil a Koulibaly už měl jednoduchou práci. O dvě minuty později vyslal Hamšík Callejóna a Neapol šla do vedení.

Vše poté dokončil Dries Mertens, který o další tři minuty později využil chyby domácího gólmana a parádně jej přeloboval.

Dvakrát poté mohl skórovat Insigne, tentokrát Strakosha svůj tým podržel. V závěru ale ještě jednou inkasoval, po faulu Parola penaltu proměnil Jorginho. Neapol tak Lazio porazila 4:1 a o skóre je v čele italské Serie A.

Výsledky 5. kola italské Serie A:

Benevento - AS Řím 0:4 (22. a 52. Džeko, 35. vlastní Licioni, 74. vlastní Venuti)
AC Milán - SPAL 2013 2:0 (26. Rodriguez z penalty, 61. Kessie z penalty)
Atalanta - Crotone 5:1 (5. Petagna, 25. Caldara, 38. Iličić, 63. a 74. z penalty Gomez)
Cagliari - Sassuolo 0:1 (60. Matri z penalty)
Hellas Verona - Sampdoria 0:0
Janov - Chievo 1:1 (62. Laxalt - 73. Gamberini)
Juventus - Fiorentina 1:0 (52. Mandžukić)
Lazio - Neapol 1:4 (30. De Vrij - 54. Koulibaly, 56. Callejón, 59. Mertens, 90. Jorginho z penalty)
Udinese - Turín 2:3 (48. De Paul z penalty, 75. Lasagna - 9. Belotti, 30. vlastní Hallfredsson, 73. Ljajić)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.