Zpět na » Serie A » Shrnutí 25. kola Serie A

Serie A - Shrnutí 25. kola Serie A

0

26.02. - Ve 25. kole se na dvou stadiónech hráči postarali o divokou přestřelku. Zápas Udinese s Parmou (3:3) jsme vybrali jako zápas kola. Vysoká výhra Interu nad Catanií v Ceseně zajistila Manciniho svěřencům ocenění týmu kola a Solarimu navíc poctu pro nejlepšího hráče víkendu. Uvnitř článku: Jedenáctka 25. kola

Jedenáctka 25. kola: Caglioni (Messina); Cribari (Lazio), Mandelli (Chievo), Grosso (Inter); Solari (Inter), Parravicini (Parma), Ambrosini (AC Milán), Obodo (Udinese); Bogdani (Chievo), Di Natale (Udinese), Rocchi (Lazio)

Hráč kola: Santiago Solari
Santiago Solari plní v Manciniho týmů spíše roli náhradníka. V neděli ovšem dostal od kouče plnou důvěru, kterou náležitě ocenil. Právě argentinský záložník nese největší podíl na divokém vítězství Interu nad Catanií. Solari ve 49. minutě poslal nerazzurri do dvoubrankového vedení. Poté asistoval Grossovi u již třetího střeleckého zásahu Interu. Roli nahrávače splnil na jedničku i v 67. minutě. Tentokrát vybídl Solari ke skórování Ibrahimovice, který zvyšoval na 1:4.

Tým kola: Inter
Inter Milán si na neutrální půdě v Ceseně spravil proti Catanii náladu po nepříliš povedeném duelu Ligy mistrů s Valencií. Manciniho muži pokořili nejslabší obranu ligy hned pětkrát, čímž si vysloužili odpustku za dvě inkasované branky. Gólem a dvěma asistencemi se zaskvěl Solari. O přihrávku méně v zápase zaznamenal Grosso. Oproti tomu Maicon zaostal za Argentincem pouze o střelecký zápis.

Zápas kola: Udinese - Parma
Zápas v Udine byl velmi zajímavý zejména z českého pohledu. Italskou premiéru totiž absolvoval Tomáš Zápotočný. Na hřišti přihlížel hned šesti gólům. Dvakrát propálil soupeřova gólmana Di Natale. Remíza 3:3 probudila úsměv na tváři spíše u fotbalistů Parmy. Ti se dočkali pod novým koučem Ranierim prvního vstřeleného gólu a ukořistěného bodu. Udine naopak potřetí v řadě nedokázalo vyhrát a stejně jako v minulém kolo přišlo o svůj náskok.

Zklamání kola: Massimo Oddo
Massimo Oddo nepatří zrovna k fotbalistům, na jejichž hlavu by se pravidelně snášela kritika. Tentokrát si ji ovšem plným právem zaslouží. V nedělní dohrávce se Sampdorií Oddo ostrým zákrokem poslal k zemi Bonazzoliho a již v 11. minutě musel opustit hřiště kvůli vyloučení. Obránce, jenž do Milána zamířil v lednu z Lazia, měl velké štěstí, že se hostům ještě v průběhu první půle vykartoval Olivera a rossoneri tak mohli dokráčet k povinnému vítězství.

Zajímavosti kola:

• Messina ukončila sérii čtrnácti zápasů bez výhry, když doma porazila Sienu
  • Francescovi Tottimu v této sezóně penalty příliš nejdou. V neděli kopal již desátou v sezóně a pošesté selhal. Na kontě tak má již čtyři neproměněné pokutové kopy v Serii A. Pět jeho neúspěšných pokusů viděl římský Olympijský stadión.