Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 25. kola Serie A

Serie A - Nedělní výsledky 25. kola Serie A

0

25.02. - V neděli se opět blýskl Inter Milán, když rozdrtil Catanii a připsal si sedmnácté vítězství v řadě. Body si připsala i většina týmů bojujících o záchranu. Ascoli veze bod z Livorna, Parma z Udine a Messina porazila Sienu. V toskánském derby Fiorentina porazila Empoli. Ve večerní dohrávce porazil Milán Sampdorii gólem Ambrosiniho z poslední minuty.

Livorno - Ascoli 0:0

Naprosto vyrovnané utkání sehráli Livorno s Ascoli. Přestože Livorno patří k adeptům míst v pohárové Evropě a Ascoli je tým bojující o holé přežití v Serii A,rozdíl nebyl na hřišti vůbec znát. Ascoli potřebovalo po včerejší výhře Chieva bodovat, aby se mu záchrana ještě více nevzdálila, a tak hrálo překrapivě aktivně. Livornu styl hry Ascoli vyhovoval, ale nikdo z hráčů domácích nedokázal skórovat a když ani Ascoli své šance neproměnilo, zápas skončil bezbrankovou remízou.

Rozhodčí: Giraldi
Livorno:
Amelia; Grandoni, Pavan, Galante, Pasquale; Balleri (66' Cesar), Coppola (78' Paulinho), Morone (59' Passoni), Filippini; Fiore, Lucarelli
Ascoli:
Eleftheropoulos; Melara, Corallo, Nastase; Foglio, Fini, Boudianski, Zanetti, Pesce (79' Vastola); Soncin, Bjelanovič (16' Paolucci)

Fiorentina - Empoli 2:0 (27' Mutu, 75' Toni)

V útoku Fiorentiny nastoupili obě hvězdy, Toni i Mutu nastoupili v základní sestavě. Fiorentina svého soupeře jasně přehrávala a s jistotou kráčela za třemi body. První branku vstřelil Mutu, paradoxně aktivita Fiorentiny po jeho úspěchu opadla. Fiorentině jakoby náskok stačil a nechala hrát i Empoli. Ve druhé půli ale Fiorentina znovu diktovala tempo hry a po přihrávce od Pasquala kanonýr domácích Luca Toni rozhodl. Téměř okamžitě poté obě hvězdy Fialek vystřídali, Toniho nahradil Pazzini a Mutua Reginaldo. Fiorentina si poté výhru bezpečně pohlídala a dál kráčí za účastí v pohárové Evropě pro příští sezonu.

Rozhodčí: Paparesta
Fiorentina:
Frey; Ujfaluši, Dainelli, Gamberini, Pasqual; Liverani (79' Pazienza), Blasi, Montolivo; Jorgensen, Toni (76' Pazzini), Mutu (83' Reginaldo)
Empoli:
Balli; Raggi, Lucchini (25' Vanigli), Pratali (78' Marzoratti), Ascoli; Almiron, Moro, Buscé, Matteini (46' Marianini), Vannucchi; Pozzi

Catania - Inter 2:5 (65' Spinesi, 74' Corona - 45' Samuel, 49' Solari, 57' Grosso, 67' Ibrahimovič, 78' Julio Cruz)

Nádherný zápas plný branek viděli diváci v Catanii. Přitom první poločas tomu vůbec nenapovídal. Až těsně před přestávkou Walter Samuel poslal Inter do vedení po centru Grossa. Ve druhé půli ale rozehrál své velkolepé představení Santiago Solari. Nejprve skóroval po přihrávce od Maicona, poté přihrál na branku Grossovi. Poté sice snížil Corona, ale Solari znovu připravil branku pro Zlatana Ibrahimoviče. Julio Cruz ještě v závěru uzavřel skóre po centru Maicona a Inter převálcoval Catanii, čímž dosáhl už sedmnáctého vítězství v řadě.

Rozhodčí: Bertini
Catania:
Pantanelli; Sottil, Vargas, Stovini, Lucenti; Baiocco, Edusei, Caserta (84' Izco); Colucci (79' Miramoto), Spinesi 88' ČK, Mascara (66' Corona)
Inter:
Julio Cesar; Maicon, Cordoba, Samuel, Maxwell (74' Mariano); Zanetti, Stankovič (77' Burdisso), Solari, Grosso; Cruz, Ibrahimovič (69' Adriano)

Cagliari - Lazio 0:2 (21' Cribari, 34' Rocchi)

Lazio se ujalo vedení ve 21. minutě. Přímý kop Ledesmy dopravil za Fortinova záda hlavou Brazilec Cribari. Náskok hostů zvýšil letos nejlepší střelec Lazia Rocchi. Ve 34. minutě zamířil ke vzdálenější Fortinově tyči a slavil úspěch. V 78. minutě definitivně pohřbil domácí naděje na vyrovnání střídající Langella, který v krátkém čase posbíral dvě žluté karty a musel hřiště opustit.

Rozhodčí:
Messina
Cagliari:
Fortin; Ferri, Bizera (46' Lopez), Bianco, Agostini; Budel (60' Langella 78' ČK), Conti, Biondini, Capone (68' Marchini); Pepe, Suazo
Lazio:
Ballotta; Behrami (85' Firmani), Siviglia, Cribari, Zauri; Belleri, Ledesma, Mutarelli, Mauri; Rocchi (92' Tare), Pandev (64' Jimenez)

Udinese - Parma 3:3 (41' a 68' z pen. Di Natale, 84' Obodo - 8' Budan, 78' Parravicini, 86' G. Rossi)

Udine zažilo premiéru Tomáše Zápotočného v Serii A. Český obránce ovšem nezahájil italské angažmá příliš šťastně. Udinese inkasovalo tři branky od mužstva, které v předchozích pěti soutěžních zápasech neskórovalo. V duelu Udinese s Parmou padlo úctyhodných šest branek. Dvě z nich obstaral Antonio Di Natale. Za Parmu se po pěti zápasech půstu trefil Chorvat Budan. Hned při prvním startu za žlutomodré skóroval Parravicini. Konečnou podobu výsledku dodal penaltovou trefou mladík Rossi. Rossi proměnil pokutový kop nařízený za Zápotočného faul na Gasbarroniho. Upřel tak Nigérijci Obodovi možnost připsat si vítězný gól.

Rozhodčí:
Pieri
Udinese:
De Sanctis; Coda, Natali, Zápotočný; Motta (81' Siquiera), Obodo, Muntari, Pinzi, Dossena; Di Natale, Iaquinta (54' Asamoah)
Parma:
Bucci; Paci, Ferronetti (72' Pisanu), Perna, Contini; Parravicini, Dessena, Castellini, Grella (76' Gasbarroni); G. Rossi, Budan

AS Řím - Reggina 3:0 (55' Tavano, 65' Mexes, 90' Panucci)

Favorit se nemohl dlouho prosadit. V prvním poločase byl sice lepší, ale střelecky to nevyjádřil. Ovšem po deseti minutách hry v druhém poločase se prosadila nová posila římského klubu Tavano. Tento útočník perfektně zužitkoval centr Tottiho z pravé strany a AS vedl. Další branky přidali obránci Říma. Nejprve zvyšoval na 2:0 Mexes a v nastavemém čase Panucci, který tak definitivně zničil odpor hostů. Domácí tým si tímto vítězstvím upevnil druhou pozici.

Rozhodčí: Tagliavento
AS Řím: Doni - Ferrari, Mexes, Panucci, Tonetto - Pizzarro, Wilhelmsson (86.Wilhelmsson), Perrotta (75.Cassetti), de Rossi - Totti, Tavano (60.Taddei)
Reggina: Campagnolo - Giosa, Modesto (75.Barilla), Lucarrelli, Aronica - Tedesco, Mesto, Missiroli (59.Amerini), Tognozzi, Foggia (80.Nielsen) - Bianchi

Messina - Siena 1:0 (90' Alvarez)

Zápas skončil s velmi šťastným koncem pro domácí. Když už to vypadalo, že v tomto utkání branka nepadne, v nastaveném čase napřáhl střídající Alvarez a bylo rozhodnuto. Střídání Ilieva Alvarezem v 89.minutě se ukázalo jako geniální tah trenéra Cavasina, jelikož Alvarez skóroval po necelách třech minutách pobytu na hřišti. Hosté už pak na odpověď neměli čas ani síly.

Rozhodčí: Pantana
Messina: Caglioni - Zanchi, Parisi, Zoro Kpolo - Candela, Masiello (56.Rigano), Pestrin (85.De Vezze), Lavecchia, D´Aversa - Floccari, Iliev (89.Alvarez)
Siena: Manninger - Portanova, Molinaro, Gastaldello, Bertotto - Vergassola, Cozza (70.Eremenko), Antonini, Codrea (22.Brevi) - Maccarone, Frick (89.Negro)

AC Milán - Sampdoria 1:0 (90' Ambrosini)

Brazilec Ronaldo tentokrát vyšel střelecky naprázdno a v 73. minutě přenechal místo na hřišti Inzaghimu. V tu chvíli se již hrálo deset proti deseti. V 11. minutě dohrál Massimo Oddo. Za ostrý zákrok na Bonazzoliho si vysloužil červenou kartu. Vyloučení uruguayského záložníka Olivery ze Sampdorie mělo postupný průběh. Ve 35. minutě dostal žlutou kartu a o čtyři minuty později vidělod Tagliaventa druhou po faulu na Kaká. Početní zastoupení obou týmů na hřišti se tak vyrovnalo. O výsledku se rozhodlo až v poslední minutě. Castellazziho překonal hlavou Ambrosini. Milánský záložník si tak podruhé v řadě připsal vítězný gól. Rossoneri poskočili v tabulce na šesté místo. Konečně se nacházejí v pásmu klasifikace, které zaručuje postup do pohárové Evropy.

Rozhodčí: Ayroldi