Zpět na » Serie A » Sobotní výsledky 25. kola

Serie A - Sobotní výsledky 25. kola

0

24.02. - První předehrávku 25. kola ovládlo jednoznačně Chievo. Zásluhou dvou tref Albánce Bogdaniho a jedné Brighiho porazili Veronští v souboji o záchranu Turín 3:0. Atalanta nedokázala proti třetímu Palermu uhájit náskok z první půle a rozešla se se sicilským soupeřem smírně 1:1.

Chievo - Torino 3:0 (2' a 45' Bogdani, 47' Brighi)

Chievo zasadilo Turínu první ránu již ve druhé minutě. Abbiatiho pokořil Bogdani střelou ke vzdálenější tyči. Stejně jako v úvodu první půle hosté polevili i v jejím závěru. Dlouhý pas ze středu hřiště poslal hlavou za Abbiatiho záda opět Albánec Bogdani. Na začátku druhého dějství žlutomodrým vyšla spolupráce Obinny s Brighim. Italský záložník zvýšil na konečných 3:0. Chievo po výhře v tabulce přeskočilo dnešního soupeře zásluhou lepšího skóre. Není vyloučeno, že se Zaccheroniho turínské angažmá chýlí ke konci.

Chievo: Squizzi; Moro, Mandelli, Lanna, D‘Anna; Italiano (59' Marcoli), Semioli (81' Kosowski), Sammarco, Brighi; Obinna (60' Pellissier), Bogdani
Torino: Abbiati; Brevi, Bovo, Franceschini; Pancaro, Balestri, Ardito, De Ascentis, Lazetic; Abbruscato (60' Muzzi), Stellone (60' Barone)
Rozhodčí: Saccani

Atalanta - Palermo 1:1 (13' Zampagna - 58' Diana)

Zápas mezi Bergamem a Palermem nabídl kvalitní podívanou. Domácí si získávali převahu již od prvních minut. Fontana držel pohotovými zákroky své spoluhráče do 13. minuty. V tomto okamžiku Ariatti vyslal do sólové akce Zampagnu. Ăštočník Bergama zakončil akci již sedmou trefou v této sezóně. Inkasovaný gól probudil hosty k vyšší aktivitě. Velkou šanci měl Brazilec Simplicio ve 33. minutě. Jeho střela mířila jen těsně nad Calderoniho svatyni. Pět minut před koncem poločasu Atalanta reklamovala faul Cassaniho na Ariattiho v pokutovém území. Podle sudího Rosettiho vše proběhlo v rámci pravidel a penalta se nepískala. I díky tomuto momentu se po přestávce hosté radovali z vyrovnání. Spolupráce Simplicia, Pisana a Diany skončila gólem posledně jmenovaného záložníka. V 73. minutě došlo k ošklivé srážce Loriy a gólmana Palerma Fontany. S bolestivými grimasami v obličeji byli oba donuceni opustit hřiště. Nahradili je Carrozzieri s Agliardim. Na výsledku se už nic nezměnilo.

Atalanta: Calderoni; Rivalta (59' Ferreira Pinto), Bellini, Talamonti, Loria (74' Carrozzieri); Ariatti, Tissone, Doni, Defendi, Bernardini; Zampagna (79' Ventola)
Palermo: Fontana (76' Agliardi); Zaccardo, Cassani, Pisano, Biava; Guana, Simplicio (93' Giacomazzi), Ciaramitaro (56' Tedesco), Diana; Bresciano, Caracciolo
Rozhodčí: Rosetti