Zpět na » Serie A » Sobotní výsledky 31. kola

Serie A - Sobotní výsledky 31. kola

0

17.03. -

Dnes se hrály tři zápasy SPL, ve kterých padlo nečekaně mnoho gólů a dva hattricky. Gers porazili překvapivě snadno vysoko Aberdeen 3:0, Hearts si udělali ostudu, když je doma deklasovalo Dundee 0:4 a favorizovaný Inverness také celkem nečekaně podlehl na svém hřišti 1:3 Dunfermlinu.

Glasgow Rangers FC - Aberdeen FC 3:0

V Ibrox Parku se dnes odehrál souboj o druhé místo SPL a tedy i o předkolo Ligy Mistrů. Ĺ lo o střetnutí Rangers a Aberdeenu. Za deštivého počasí a plných tribun začal zápas ve překvapivě vysokém tempu. První větší šance ze strany domácích přišla v 7. minutě po rohovém kopu, míč si zpracoval Adam, ale pálil těsně vedle Langfieldovy brány. Minutu na to však po centru Nova uklidil hlavičkou míč do sítě Boyd. Domácí se tak ujali vedení 1:0. Hosté se po obdrženém gólu nedokázali prosazovat a ztratili svou jistotu z úvodních minut. V 25. minutě pro ně přišla další rána. Pršo se šikovně uvolnil přes dva obránce Aberdeenu a poslal míč opět na Boyda, který nekompromisně zakončil. Hosté hrozili jen málokdy, jednu z mála šancí měli v 31. minutě při rohovém kopu, který však pokazili, čehož náležitě využil Adam, přesprintoval celé hřiště, přihrál Boydovi a ten se opět nemýlil a zvýšil na 3:0 pro Gers. Boyd se tak dočkal hattricku. Do konce prvního poločasu se již nic zajímavého nestalo. Druhý poločas se hosté bezmocně snažili stav změnit, avšak s ubývajícím časem již docházeli i síly. Utkání tedy skončilo 3:0 a Aberdeenu se tak vzdálila vysněná Liga Mistrů.

Heart of Midlothian FC - Dundee United FC 0:4

Nečekaný zápas se odehrál také na Tynecastle Stadium, kde se utkaly týmy Hearts a Dundee. První poločas měl poněkud vlažný průběh. Ze stereotypu vybočil pouze konflikt mezi Tallem a Robertsonem z 33. minuty. Hráči se pustili do mírného postrkování, za což uviděli červenou kartu od rozhodčího MacKaye. Pro oba tak zápas skončil. Poté se začali čím dál více prosazovat hosté, avšak jejich tlak přerušila píšťalka rozhodčího, který ukončil první poločas. Dundee do druhého poločasu vstoupilo s jasnou převahou. V následující půlhodině hry hosté Hearts rozstříleli čtyřmi góly. Postaral se o ně hlavně Robson, který si vystřílel hattrick. Na potvrzení jasné převahy přidal gól ještě Noel Hunt, který se parádně trefil pod břevno Gordonovy brány. Domácí byli otřeseni z takovéhoto přídělu a za celý zápas vystřelili pouze 2x na bránu hostů. Zcela zaplněný Tannadice tak viděl nejtěžší porážku svého týmu v této sezóně.

Inverness Caledonian Thistle FC - Dunfermline Athletic FC 1:3

Tento zápas, kde byli favority hráči Invernessu, začal podle očekávání. Domácí od prvních minut tlačili na bránu De Vriese a odměněni byli v 23. minutě, kdy se trefil Paatelainen po chytrém obelhání obránců. Tímto gólem domácí trochu ubrali na aktivitě, stále však byli lepším týmem. Své vedení si již pohlídali a první poločas tak skončil 1:0. Druhý poločas začal Inverness poněkud vlažně, což se mu nevyplatilo a v 48. minutě po individuální akci vyrovnal na 1:1 Glass. Po tomto gólu dostala hra zcela jiný ráz. Hostům se více začalo dařit a převzali otěže zápasu. Jejich snaha se jim vyplatila v 71. minutě, kdy McIntyre uklidil do brány De Vriese přihrávku O'Briena. Domácí jakoby zaskočeni tímto poměrně rychlým zvratem, nedokázali odpovědět na bleskové protiútoky Dunfermlinu. Jeden takovýto protiútok Hammilla v 79. minutě nestihl pokrýt obránce Hastings, který jej zastavil až v pokutovém území nedovoleným zákrokem. Rozhodčí Boyle tedy odpískal penaltu, kterou bez problémů proměnil opět Glass. Inverness si tak udělal ostudu před vlastními fanoušky a s posledním týmem SPL prohrál 1:3.