Zpět na » Serie A » Donnarumma u AC neprodlouží, kam by mohl v létě zamířit?

Serie A - Donnarumma u AC neprodlouží, kam by mohl v létě zamířit?

Donnarumma u AC neprodlouží, kam by mohl v létě zamířit? © beinsports.com - Gianluigi Donnarumma

2

Líbilo se

15.06. - Gianluigi Donnarumma neprodlouží smlouva s milánským AC. Italský gólman tak v létě s největší pravděpodobností opustí Itálii. Kdo o něj má zájem a na kolik by mohla teprve osmnáctiletá vycházející gólmanská hvězda vyjít?

Agent Mino Raiola potvrdil, že Gianluigi Donnarumma nepodepíše s AC Milánem nový kontrakt. Ten stávající mu vyprší po následující sezóně, je tak téměř jasné, že teprve osmnáctiletý gólman odejde do zahraničí.

"Raiola nás informoval o tom, že Donnarumma s námi neprodlouží stávající kontrakt. Je to konečné rozhodnutí, které učinil sám hráč," řekl na tiskové konferenci generální ředitel Marco Fassone.

Fassone byl zaskočen přístupem Donnarummy. Vedení chtělo okolo mladého gólmana postavit celý kádr, navíc mu nabízelo 4,5 milionů eur ročně. Jenže Raiola chtěl do smlouvy umístit výkupní klauzuli v případě, že se AC nekvalifikuje do Ligy mistrů.

Klauzule byla navíc neuvěřitelně nízká, v případě neúspěchu by Donnarumma mohl odejít za 10 milionů eur. Místo prodloužení smlouvy tak přichází konec.

A nyní se tak začíná hovořit, kam by mohl Donnarumma přestoupit. Zájem mají dva celky, Real Madrid a Paris St. Germain. Oba kluby nabízejí Donnarummovi 6 milionů eur za sezónu a nyní jsou ve značné výhodě. Před pár dny se hovořilo o částce kolem 70 milionů eur, momentálně by jeden z celků mohl Donnarummu získat za 40 až 50 milionů eur.

O osmnáctiletého gólmana se zajímaly i oba manchesterské celky, Arsenal či Juventus. Milán ale rozhodně nebude chtít posilovat svého konkurenta v Itálii.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
shermen - 16.06. Odpovědět

Nevidím na tom nic špatného, chce vyhrávat trofeje

shermen
COKO - 16.06. Odpovědět

Divím se dvoum věcem. Proč nepočká, zda se AC dostane do LM, vypadá to, že nakupují zatím dobře a věřím, že ještě není konec. A za druhé, proč si takoví hráči neberou příklad ze svých starších a zkušenějších borců a v tomto případě z Buffona. Měl by zůstat v AC, věřím že ten tým se dostane zpět na vrchol.

COKO
WyQinac - 17.06. Odpovědět

tak on má před sebou ještě jeden rok smlouvy, myslím, že je možný, že v případě postupu do lm podepíše novou během roku..

WyQinac
Wazz - 16.06. Odpovědět

dobrej hajzl...prvně nejvíc srdcař pro AC a najednou takovej obrat...ten se bude v realu doslova vyjímat mezi těma křivákama Smajlík 12

Wazz
Kadim - 16.06. Odpovědět

Zatim to vypadá na Juve nebo PSG. Navase by nevytlačil a Zidane má, zdá se, jasno. Celý je to zřejmě kvůli výkupce, kterou chtělo AC nasadit na 100M, na což (pochopitelně) ani hráč a hlavně ani Raiola nepřistoupili. V případě neúspěchu projektu Chinese AC Milan by to byla sebevražda. Smajlík 1

Kadim
Zyone - 16.06. Odpovědět

Rád bych ho viděl na Bernabeu, jen přece Navasovi už je 30 a kupovat předrazeného De Geu se mi vůbec nelíbí.

Zyone

Hlavně ne Real:-)) Jednoznačně největší Brankářský talent. Ale jako člověk co pamatuje vrcholné období AC Milán s hráči jako Donadoni, Van Basten, Baresi, Maldini, Rijkaard a další musím říct, že by byla škoda kdyby to alespoň v Miláně 3-4 roky jeste nezkusil

FotbalFan
M1Ozil - 15.06. Odpovědět

Pod pod synu:)

M1Ozil
MSIFCB - 15.06. Odpovědět

PSG

MSIFCB

Skoda v AC som si ho predstavoval ako Buffona v Juve...ked tak by som ho este v tom Juventuse rad videl Smajlík 1

TerrysBlueArmy
Forte02 - 15.06. Odpovědět

Juve

Forte02
WyQinac - 16.06. Odpovědět

tak do juve de Sczesny ne ?

WyQinac

Real pls

sonnyblack
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články