Zpět na » Serie A » Oslavy Scudetta se odkládají, Higuaín zachraňoval remízu v nastavení

Serie A - Oslavy Scudetta se odkládají, Higuaín zachraňoval remízu v nastavení

Oslavy Scudetta se odkládají, Higuaín zachraňoval remízu v nastavení © zimbio.com - Gonzalo Higuaín slaví gól v turínském derby.

1

07.05. - REVIEW Derby della Mole překvapivě patřilo hostujícímu Turínu a Juventus musel porážku odvracet až ve druhé minutě nastavení. Remízu zařídil Gonzalo Higuaín, oslavy titulu se ale odkládají minimálně do příštího týdne.

Juventus 1:1 (0:0) FC Turín

Branky: 90+2. Higuaín (Pjanić) - 52. Ljajić

Turínské derby lépe odstartovali domácí, v 15. minutě zahrál rohový kop Pjanič a hosté se museli ohánět. Benatia napálil břevno, Dybala nechal vyniknout Harta a Bonucci následně poslal míč vysoko nad.

Po půlhodině hry měl na noze otevření skóre Lichtsteiner, Hart se ale vytáhl a míč směřující k levé tyčce perfektně vyrazil.

Minutu před přestávkou si Dybala vyměnil míč s Mandžukičem a v pokutovém území se dostal ke střele, další dobrý zákrok vytáhl Hart. První půle tak nakonec gól nenabídla.

A tak se po půli jako první radovali hosté. V 52. minutě napálil míč z přímého kopu Adem Ljajič a Neto na jeho parádní ránu nedosáhl.

Vyrovnat mohl Mandžukič, nezamířil ovšem přesně. Šanci dal domácím Acquah, který nešetrně skluzem sestřelil Mandžukiče a musel ze hry. Využít toho mohl Khedira, v jasné tutovce ale zamířil vysoko nad.

Další zákrok poté vytáhl Hart, tentokrát proti střele Bonucciho. Vypadalo to, že Juventusu dnes není přáno. Ve druhé minutě nastavení se ale Stará dáma dočkala, Higuaín převzal míč od Pjaniče a přesnou ranou k levé tyči srovnal na konečných 1:1.

Remíza ale Juventusu k oslavám šestého Scudetta v řadě nestačila, Neapol totiž zvítězila a ve hře bude ještě AS Řím. Prozatím se tak oslavy odkládají, minimálně do příštího týdne.