Zpět na » Serie A » Boj o druhou pozici se dramatizuje, Pandev skóroval v lize po téměř třech letech

Serie A - Boj o druhou pozici se dramatizuje, Pandev skóroval v lize po téměř třech letech

Boj o druhou pozici se dramatizuje, Pandev skóroval v lize po téměř třech letech © zimbio.com - Goran Pandev se konečně dočkal.

1

16.04. - REVIEW Neapol doma nedala šanci Udinese a snížila náskok AS Římu na pouhé dva body, Vlci totiž jen remizovali s Atalantou. Skvělou formu potvrdil Patrik Schick, jeho gól ale Sampdorii nestačil. Stoprocentní byl Juventus, hrdinou kola se ale stal Goran Pandev, který v Serii A skóroval po téměř třech letech.

Neapol 3:0 (0:0) Udinese

Branky: 48. Mertens, 63. Allan, 72. Callejón

AS Řím jen remizoval v domácím utkání proti Atalantě a toho naplno využil Juventus a také Neapol. Stará dáma navýšila náskok v čele na osm bodů, Neapol díky výhře nad Udinese snížila ztrátu na druhé Vlky na pouhé dva body.

Neapol byla po celé utkání lepší, nicméně v první půli si žádnou větší příležitost vypracovat nedokázala. Tři minuty po startu druhé půle ale už Neapol udeřila, parádní pas Allana zužitkoval Dries Mertens.

SSC Napoli v Udinese Calcio - Serie A
Dries Mertens a Allan, střelci dvou branek Neapole. (zdroj: zimbio.com)

Po hodině hry měl další šanci Hamšík, branku netrefil. A to se domácím mohl vymstít, hned vzápětí totiž Zapata orazítkoval hlavou tyč.

Udine ovšem nevyrovnalo a tak Neapol udeřila podruhé, do pokutového území vtrhl Allan a tvrdou ranou překonal bezmocného Karnezise.

Tečku za utkáním udělal José Callejón, jenž v 72. minutě dorazil ránu Mertense. Neapol tak doma nezaváhala a boj o druhou pozici je tak znovu dramatický.

Janov 2:2 (1:1) Lazio Řím

Branky: 10. Simeone, 78. Pandev - 45+2. Biglia, 90+1. Alberto

Pro nezaujaté diváky tento výsledek přílišný význam nemá. Utkání je bylo důležité z hlediska toho, že se konečně trefil Goran Pandev.

Ten sice letos skóroval třikrát v italském poháru, ovšem v lize to bylo jedno velké trápení. Naposledy makedonský útočník skóroval 6. května roku 2014 v utkání proti Cagliari.

Genoa CFC v SS Lazio - Serie A
Goran Pandev se dočkal! (zdroj: zimbio.com)

Tehdy Pandev hrál za Neapole, odkud putoval do Galatasaraye. Ani tam se ale střelecky neprosadil a tak na ligový gól čekal téměř tři roky. Trefil se až dnes a radost měl samosebou obrovskou. Pandev v 78. minutě využil centru Lazoviče a hlavou poslal Janov do vedení.

Pandev sundal dres a lítal po hřišti jako smyslů zbavený. Ale jak již bylo řečeno, není se čemu divit. Pandevův gól ale nakonec tím vítězným nebyl. V 91. minutě nádherně vypálil střídající Alberto a zajistil Laziu bod za remízu 2:2. Hrdinou utkání a dost možná i celého kola je ovšem Goran Pandev.