Zpět na » Serie A » Neuvěřitelný závěr prvního čínsko-milánského derby, AC vyrovnalo v sedmé minutě nastavení

Serie A - Neuvěřitelný závěr prvního čínsko-milánského derby, AC vyrovnalo v sedmé minutě nastavení

Neuvěřitelný závěr prvního čínsko-milánského derby, AC vyrovnalo v sedmé minutě nastavení © zimbio.com - Cristian Zapata slaví gól do sítě Interu.

1

15.04. - REVIEW I druhé milánské derby v sezóně nabídlo remízu, tentokrát ji ale slaví více AC Milán. Ten ještě deset minut před koncem základní části prohrával o dvě branky, vyrovnat se mu podařilo až v sedmé minutě nastavení díky goal line technology.

Inter Milán 2:2 (2:0) AC Milán

Branky: 36. Candreva, 44. Icardi - 83. Romagnoli, 90+7. Zapata

Už ve druhé minutě mohli hosté otevřít skóre. Kucka i Bacca ale napálili jen houšť těl, další rána Baccy mířila vysoko nad.

I další šanci si vypracovali hosté, Deulofeu trefil z úhlu levou tyč branky Samira Handanoviče. Inter poprvé výrazněji zahrozil ve 36. minutě a hned z toho byla branka. Parádní pas za obranu poslal Gagliardini a Antonio Candreva z první propálil Donnarummu.

Stadion Giuseppe Meazza bouřlivě oslavoval a Antonio Candreva viděl za sundání dresu žlutou kartu. Na další gól diváci přiliš dlouho nečekali, minutu před přestávkou hostující obrana znovu propadla, Perišič milimetrovou přihrávkou našel Icardiho a kapitán Interu už měl jednoduchou pozici.

Výrok Josefa Csaplára, že vést 2:0 po půli je ten nejhorší výsledek, se ale tentokrát potvrdil. Inter spálil několik velkých šancí, především Perišič mohl a měl zvýšit na rozdíl tří gólů.

Nestalo se tak a v poslední desetiminutovce udeřili hosté. V 83. minutě zaspala tentokrát domácí obrana a Alessio Romagnoli po rohovém kopu snížil na rozdíl jediné branky.

Rozhodčí Orsato následně nastavil pět minut a AC tak mělo možnost vyrovnat. Inter nicméně dobře bránil a zdálo se, že výhru nakonec udrží. Jenže Orsato nechal ve hře pokračovat až do sedmé minuty nastavení, ve které přišel další roh a nakonec vyrovnávající gól.

FC Internazionale v AC Milan - Serie A
Cristian Zapata vyrovnává na 2:2 (zdroj: zimbio.com)

Honda rozehrál roh, Locatelli jej prodloužil a Cristian Zapata akrobaticky dostal míč za čáru. Balon se odrazil od břevna těsně za brankovou čáru, což rozhodčímu Orsatovi potvrdila až technologie goal-line. Orsato ukázal na hodinky, uznal gól a následně ukončil utkání.

První čínsko-milánské derby tak vítěze nemá, AC Milán je ale rozhodně spokojenější. V prvním letošním měření sil se z remízy 2:2 radoval Inter, dnes je tomu naopak.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.