Zpět na » Serie A » Neapol zničila Lazio, Higuaín řídil další výhru Juventusu

Serie A - Neapol zničila Lazio, Higuaín řídil další výhru Juventusu

Neapol zničila Lazio, Higuaín řídil další výhru Juventusu © zimbio.com - Lorenzo Insigne se raduje po brance do sítě Lazia Řím.

2

09.04. - REVIEW Juventus nadále spěchá za šestým Scudettem v řadě, svěřenci Massimiliana Allegriho porazili Chievo 2:0 a opět vedou italskou ligu o devět bodů. Hrdinou utkání byl Gonzalo Higuaín, jenž vstřelil obě branky domácího favorita. Naplno uspěly i AS Řím, Neapol či AC Milán, zcela senzačně poté Inter podlehl Crotone.

Juventus 2:0 (1:0) Chievo

Branky: 23. Higuaín (Dybala), 84. Higuaín (Lichtsteiner)

Do první dobré šance utkání se v 17. minutě dostal Khedira, Seculin ovšem jeho ránu zneškodnil. Další příležitost domácích už však skončila brankou, Dybala potáhl míč po pravé straně a poté našel volného Higuaína, který přesnou ranou vstřelil svou 20. branku v sezóně.

Na další zajímavou akci jsme si museli počkat až do 60. minuty, Juventus se do útoku příliš nehnal, bránil ale spolehlivě. Po hodině hry mohl znovu udeřit Higuaín, tentokrát minul.

Pojistku Stará dáma dlouho nemohla přidat, Dybala minul a lépe si nevedl ani argentinský střelec. Seculin se jen ohlédl, Higuaín ale spálil další velkou šanci.

Přesto se nakonec podruhé dočkal. V 84. minutě přihrával Lichtsteiner a Seculin byl bez šance. Argentinský útočník tak potvrdil skvělou formu a po dvou pohárových gólech do sítě Neapole zaznamenal dvě branky i v lize proti Chievu.

Lazio 0:3 (0:1) Neapol

Branky: 25. Callejón, 51. a 90+2. Insigne

Neapol porazila Lazio zcela bez problémů, stále ale na druhý AS Řím ztrácí čtyři body. Neapol k výhře na půdě Lazia nakročila už ve 25. minutě, kdy Mertens vysunul Hamšíka a ten následně kříznou přihrávkou našel Callejóna, který bez problémů dopravil míč do sítě.

Těsně před pauzou mohl zvýšit Insigne, ale minul. Na začátku druhé půle měl další vynikající pozici Hamšík, Strakosha ale výtečně zasáhl.

V 51. minutě však Allan obloučkem vysunul Insigneho, Strakosha nevyběhl ideálně a tak hostující útočník pojistil vedení hostujícího celku.

SS Lazio v SSC Napoli - Serie A
Lorenzo Insigne se raduje z branky. (zdroj: zimbio.com)

Poté několikrát zahrozili domácí, Keita si ale dvakrát vylámal zuby na Reinovi a proti Patricovi skvěle zasáhl na brankové čáře Lorenzo Insigne.

Lazio mohlo snížit, místo toho ale v samotném závěru potřetí inkasovalo. Insigne rozjel akci, míč se k němu následně dostal zpět a italský útočník přesnou ranou k pravé tyči završil stav utkání na konečných 0:3.

Výsledky 31. kola italské Serie A:

Empoli - Pescara 1:1 (9. El Kaddouri - 31. Caprari)
Atalanta - Sassuolo 1:1 (73. Cristante - 36. Pellegrini)
Juventus - Chievo 2:0 (23. a 84. Higuaín)
Sampdoria - Fiorentina 2:2 (5. Fernandes, 71. Álvarez - 60. Rodríguez, 89. Babacar)
AC Milán - Palermo 4:0 (6. Suso, 19. Pašalić, 37. Bacca, 70. Deulofeu)
Bologna - AS Řím 0:3 (26. Fazio, 41. Salah, 75. Džeko)
Cagliari - Turín 2:3 (19. z penalty Borriello, 90+5. Han - 33. Ljajić, 39. Belotti, 53. Acquah)
Crotone - Inter 2:1 (19. z penalty a 22. Falcinelli - 65. D´Ambrosio)
Udinese - Janov 3:0 (20. De Paul, 31. Zapata, 49. vlastní Rubinho)
Lazio - Neapol 0:3 (25. Callejón, 51. a 90+2. Insigne).

Více informací o Juventus FC naleznete zde.