Zpět na » Serie A » V Empoli tři penalty a výhra Neapole, Juventus zvítězil díky brance Cuadrada, přišel ale o Dybalu

Serie A - V Empoli tři penalty a výhra Neapole, Juventus zvítězil díky brance Cuadrada, přišel ale o Dybalu

V Empoli tři penalty a výhra Neapole, Juventus zvítězil díky brance Cuadrada, přišel ale o Dybalu © skysports.com - Juan Cuadrado

0

19.03. - REVIEW V utkání Empoli-Neapol viděli diváci celkem tři penalty, z těsně výhry 2:3 se nakonec radovali hosté. Díky brance Juana Cuadrada zvítězil Juventus na půdě Sampdorie, duel ovšem nedohrál Paulo Dybala. Vidět byli i čeští zástupci. Jakub Jankto vstřelil branku a Ladislav Krejčí nahrával. Patrik Schick si v duelu proti Juventusu přivodil zranění a stejně jako Dybala nedohrál.

Empoli 2:3 (0:3) Neapol

Branky: 70. El Kaddouri, 82. z penalty Maccarone - 19. a 37. z penalty Insigne, 24. Mertens

Empoli začalo velmi dobře, byli to ale hosté, kteří mohli jít do vedení. Po faulu Costy na Mertense rozhodčí Damato odpískal penaltu. Sám faulovaný ale penaltu proměnit nedokázal.

V 19. minutě už favorit vedl, Ghoulam poslal centr do pokutového území, obránce odehrál míč jen k Insignemu a ten střelou k pravé tyči otevřel skóre.

O pět minut později to bylo už o dvě branky, přímý kop zahrál parádně Dries Mertens a odčinil svou neproměněnou penaltu. Za dalších třináct minut padl v pokutovém území Callejón a byla z toho další penalta. K ní se tentokrát postavil Lorenzo Insigne a zvýšil už na rozdíl tří gólů.

Empoli FC v SSC Napoli - Serie A
Dries Mertens se raduje po parádní brance. (zdroj: zimbio.com)

Ve druhé půli ovšem Neapol začala hrát profesorky a Empoli duel zdramatizovalo. V 70. minutě si Reina špatně postavil zeď a El Kaddouri, bývalý hráč Neapole, proměnil přímý kop střelou k pravé tyči.

Za dvanáct minut navíc Ghoulam fauloval Kruniče a střídající Massimo Maccarone proměnil další pokutový kop. Vyrovnání už ovšem nepřišlo. Rozhodčí Damato odpískal tři penalty a přispěl k zajímavosti utkání. Neapol nakonec zvítězila 2:3 a z Empoli veze všechny body.

Sampdoria 0:1 (0:1) Juventus

Branka: 7. Cuadrado

V 6. minutě měl na kopačce gól Qugalirella, branku minul. Hned vzápětí přišel protiútok a rozhodující moment celého utkání. Asamoah z levé strany nacentroval na hlavu Cuadrada a ten se nemýlil.

Další příležitost měli Higuaín a Mandžukič, Puggioni byl na místě. Ve 27. minutě kvůli zranění stehenního svalu musel střídat Paulo Dybala, nahradil jej Pjaca, který na konci první půle šikovně hledal Khediru, ten ale na míč ve skluzu nedosáhl.

Přestávku orámoval dvěma střelami Higuaín, v prvním případě jej vychytal Puggioni, ve druhé šanci branku přestřelil.

Na hřiště se v průběhu druhé půle dostal i český útočník Patrik Schick. V 53. minutě střídal Fernandese, o třiadvacet minut později ale musel kvůli zranění střídat. Sampdoria si již nevypracovala žádnou šanci a s Juventusem padla po jediné brance.

Výsledky nedělních zápasů 29. kola italské Serie A:

Empoli - Neapol 2:3 (70. El Kaddouri, 82. z penalty Maccarone - 19. a 37. z penalty Insigne, 24. Mertens)
Bologna - Chievo 4:1 (61. Verdi, 72. a 90. Džemaili, 90+3. Di Francesco - 40. Castro)
Crotone - Fiorentina 0:1 (90. Kalinić)
Sampdoria - Juventus 0:1 (7. Cuadrado)
Cagliari - Lazio 0:0
Atalanta - Pescara 3:0
(13. a 90+3. Gómez, 69. Grassi)
Udinese - Palermo 4:1 (42. Théréau, 60. Zapata, 68. De Paul, 80. Jankto - 12. Sallai)
AS Řím - Sassuolo 3:1 (16. Paredes, 45. Salah, 68. Džeko - 9. Defrel)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.