Zpět na » Serie A » Icardi s Banegou nasázeli Atalantě hattrick, Jankto řídil výhru Udinese

Serie A - Icardi s Banegou nasázeli Atalantě hattrick, Jankto řídil výhru Udinese

Icardi s Banegou nasázeli Atalantě hattrick, Jankto řídil výhru Udinese © zimbio.com - Éver Banega se raduje z hattricku.

1

12.03. - REVIEW Argentina dnes vládla Milánu. Éver Banega i Mauro Icardi vstřelili hatrrick a Inter Milán zničil Atalantu 7:1. V dresu Udinese zářil Jakub Jankto, k výhře 1:3 na půdě Pescary přispěl gólem a dvěma přihrávkami. Bez problémů si výhru připsaly i Neapol a AS Řím.

Inter Milán 7:1 (5:1) Atalanta

Branky: 17., 23. z penalty a 26. Icardi, 31., 34. a 67. Banega, 52. Gagliardini - 42. Freuler

To byla fantazie! Inter Milán v přímém souboji o čtvrté místo zničil Atalantu a zvítězil vysoko 7:1. Po hattricku si navíc připsali Mauro Icardi a Éver Banega, šlo tak jednoznačně o argentinské odpoledne.

Do vedení šli domácí v 17. minutě, kdy se po přímém kopu dostal k míči Mauro Icardi a překonal bezmocného Berishu. O šest minut později se oba dva potkali znovu, hostující gólman kapitána Nerazzurri sestřelil a byla z toho penalta.

K ní se postavil sám Icardi a obloučkem doprostřed branky dal Interu dvougólové vedení. A za tři minuty už Icardi slavil hattrick. Po rohovém kopu Banegy se Icardi trefil i hlavou.

Demolice Bergama ovšem pokračovala, ve 31. minutě Candreva z pravé strany našel Banegu a Inter vedl už o čtyři branky. Za necelé tři minuty poté přišla totožná akce a stejný výsledek, Banega se radoval ze své druhé trefy.

FC Internazionale v Atalanta BC - Serie A
Éver Banega se raduje ze své druhé branky do sítě Atalanty. (zdroj: zimbio.com)

Poslední slovo v první půli měli hosté, přesnou ranou snížil Freuler, do šaten šli ale jako spokojenější domácí. Sedm minut po přestávce se navíc parádně trefil Gagliardini a narušil tak střeleckou dominanci argentinských hráčů v dresu Interu.

Tu opět obnovil Banega, který využil přímého kopu a faktu, že si Berisha nepříliš dobře postavil zeď. Argentinci v domácím dresu měli prsty u všech branek, Icardi si připsal hattrick a Éver Banega k hattricku přidal i dvě asistence.

Inter Milán už následně jen držel své vysoké vedení. Z osmi ran Inter uspěl sedmkrát a Atalantu doma porazil vysoko 7:1.

Neapol 3:0 (1:0) Crotone

Branky: 32. z penalty a 70. Insigne, 66. Mertens z penalty

V 7. minutě se do první šance utkání dostal Callejón, Cordez ale dokázal míč vyrazit mimo nebezpečí. O čtyři minuty později Hamšík skvěle nabil Insignemu, Cordez byl znovu na místě.

Další šanci měl Strinič, branku hostí minul. Na druhé straně pálil Trotta, Reina zasahovat nemusel. Po půlhodině hry byl v pokutovém území sražen Insigne, ten se následně postavil k penaltě a první gól byl na světě.

SSC Napoli v FC Crotone - Serie A
Lorenzo Insigne se raduje z branky do sítě Crotone. (zdroj: zimbio.com)

Na konci první půle měl tutovku Callejón, Cordaz předvedl vynikající zákrok. Na začátku druhé půle pálil mimo Pavoletti, rozhodčí Mariani ale brzy odpískal další penaltu.

Velmi ochotně padl k zemi Hamšík, Mariani ovšem pokutový kop odpískal. Tentokrát se k němu postavil střídající Mertens a také nezaváhal. Poslední slovo měl autor první branky, kterého skvěle našel Jorginho a Insigne už měl jednoduchou práci.

Neapoli tak k výhře 3:0 pomohly i dvě penalty, Crotone ale doma momentálně třetí celek zdolal 3:0.

Výsledky 28. kola italské Serie A:

Janov CFC - Sampdoria 0:1 (71. Muriel)
Sassuolo - Bologna 0:1 (58. Destro)
Inter - Atalanta 7:1 (17., 23. z penalty a 26. Icardi, 31., 34. a 67. Banega, 52. Gagliardini - 42. Freuler)
Fiorentina - Cagliari 1:0 (90+2. Kalinić)
Neapol - Crotone 3:0 (32. z penalty a 70. Insigne, 66. Mertens z penalty)
Chievo - Empoli 4:0 (22. Inglese, 40. Pellissier, 75. Birsa, 89. César)
Pescara - Udine 1:3 (83. Muntari - 20. Zapata, 51. Jankto, 55. Théréau)
Palermo - AS Řím 0:3 (22. El Shaarawy, 76. Džeko, 90+1. Peres)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.