Zpět na » Serie A » Dybala z penalty rozhodl šlágr, o titulu pro Juve už nikdo nepochybuje

Serie A - Dybala z penalty rozhodl šlágr, o titulu pro Juve už nikdo nepochybuje

Dybala z penalty rozhodl šlágr, o titulu pro Juve už nikdo nepochybuje © zimbio.com - Paulo Dybala rozhodl šlágr ve prospěch Juventusu.

1

11.03. - REVIEW Minimálně osmibodový náskok bude mít Juventus v čele Serie A deset kol před koncem. Šlágr 28. kola rozhodl ve prospěch obhájce Scudetta Paulo Dybala, jenž v sedmé minutě nastavení dokázal proměnit nařízený pokutový kop.

Juventus 2:1 (1:1) AC Milán

Branky: 30. Benatia (Dani Alves), 90+7. Dybala (pen.) - 43. Bacca (Deulofeu)

Už ve 4. minutě mohl otevřít skóre Dybala, jeho ránu ale zastavil Donnarumma a dorážka Khediry letěla mimo tři tyče.

O čtyři minuty později padl v pokutovém území Dybala, rozhodčí ale penaltu neodpískal. Přesto se domácí dostali do vedení, Alves poslal přesný centr na Benatiu a domácí obránce tvrdou ranou propálil bezmocného Donnarummu.

Hostům se ale ještě do pauzy podařilo vyrovnat. Ve 43. minutě při rychlém protiútoku Deulofeu ošálil dva obránce a následně poslal přihrávku na Baccu. Kolumbijský útočník na nic nečekal a přesnou střelou z první překonal Buffona.

Po hodině hry pálil nebezpečně Pjaca, míč skončil těsně vedle pravé tyče. Vzápětí zkoušel své štěstí Pjanič, Donnarumma míč vyrazil na horní tyč.

V 73. minutě se do šance dostal Khedira, jeho pokus zastavil Donnarumma. Dorážet zkoušel akrobaticky Higuaín, tentokrát ale hostující mladík zasahovat nemusel.

Rozhodující momenty ovšem přišly v samotném závěru utkání. Nejprve inkasoval Sosa druhou žlutou kartu po kontaktu s Khedirou, následně rozhodčí Massa zapískal penaltu po ruce De Sciglia v pokutovém území. K pokutovému kopu se postavil Dybala a v sedmé minutě nastavení tak zajistil Staré dámě vítězství 2:1.

Juventus FC v AC Milan - Serie A
Paulo Dybala rozhodl o výhře Staré dámy nad milánským AC. (zdroj: zimbio.com)

Juventus tak má v čele deset kol před koncem jedenáctibodový náskok a před římskými Vlky bude mít po 28. kole minimálně osmibodový náskok. Zdá se, že Juventusu další Scudetto neuteče.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.