Zpět na » Serie A » Šéf Juventusu Agnelli čelí obvinění z kontaktů s mafií

Serie A - Šéf Juventusu Agnelli čelí obvinění z kontaktů s mafií

Šéf Juventusu Agnelli čelí obvinění z kontaktů s mafií © Alchetron - Andrea Agnelli

0

Líbilo se

08.03. - Předseda Juventusu Turín Andrea Agnelli čelí obvinění, že roky udržoval kontakty s šéfem kalabrijské mafie ´Ndrangheta Roccem Dominellem, kterému ve velkém zprostředkovával vstupenky a permanentky na fotbal. Prohlásil to vyšetřovatel italského fotbalového svazu Giuseppe Pecoraro před parlamentní protimafiánskou komisí.

K Agnellimu se podle něj příležitostně přidával i generální manažer Juventusu Giuseppe Marotta, jenž byl v kontaktu s táborem hooligans, který má rovněž vazby na mafii. Podezřelí jsou i další tři členové nejvyššího managementu klubu, do kterého patří také bývalý český reprezentant Pavel Nedvěd, jenž zastává funkci místopředsedy.

Pecoraro před komisí prohlásil, že vše vyplývá z materiálů turínského státního zastupitelství. Nelegální obchodování se vstupenkami se podle vyšetřovatelů odehrávalo v letech 2011 až 2016.

Agnelli se bude muset před komisí ke kauze vyjádřit. Šéf úřadujících italských šampionů na twitteru všechna obvinění popřel a uvedl, že s šéfem ´Ndranghety se nikdy nesetkal.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

A juve zase pojde do dole ako predtým Smajlík 5

elpresident3
Reklama
Reklama
Nejnovější články