Zpět na » Serie A » Reina předvedl zákrok roku, Mertens dvakrát skóroval a Neapol přehrála AS Řím

Serie A - Reina předvedl zákrok roku, Mertens dvakrát skóroval a Neapol přehrála AS Řím

Reina předvedl zákrok roku, Mertens dvakrát skóroval a Neapol přehrála AS Řím © zimbio.com - Dries Mertens rozhodl šlágr proti Římanům.

2

04.03. - REVIEW Dries Mertens vstřelil dva góly a Neapol ve šlágru 27. kola Serie A přehrála AS Řím. Výrazně k tomu přispěl i Pepe Reina, jenž v samotném závěru předvedl dost možná zákrok celé sezóny. Vlkům se tak vyrovnat nepodařilo a na druhé pozici mají nyní náskok jen dvou bodů.

AS Řím 1:2 (0:1) Neapol

Branky: 89. Strootman (Perotti) - 26. D. Mertens (Hamšík), 50. D. Mertens (L. Insigne)

Do šlágru 27. kola lépe vstoupili hosté, ve 26. minutě parádní přihrávkou Hamšík vybídl Driese Mertense a ten potvrdil svou letošní úžasnou formu přesným lobem.

Zanedlouho poté mohl vyrovnat Strootman, nizozemský středopolař pálil vysoko nad. Pět minut před koncem šli hosté do dvoubrankového vedení, pro faul střílejícího Mertense ale branka nakonec neplatila. Nutno říci, že rozhodčí faul odpískat nemusel.

Pět minut před koncem první půle se tak Mertens nedočkal, pět minut po přestávce už ale mohl slavit. Fazio tragicky rozehrál, Insigne nádherným centrem našel Belgičana a ten definitivně rozhodl o výhře Neapole.

AS Roma v SSC Napoli - Serie A
Neapol se raduje z branky do sítě Římanů. (zdroj: zimbio.com)

Vlci se snažili o zdramatizování utkání, Džeko i Salah ovšem pálili mimo a zdálo se, že AS šanci mít nebudou. Nakonec ale bylo z utkání drama, neboť v 89. minutě Perrotti zpětnou přihrávkou našel Strootmana a ten zamířil pěkně k levé tyči.

AS mělo následně pět nastavených minut k dispozici na vyrovnání. A nebylo k tomu vůbec daleko. V 93. minutě vypálil Strootman a jeden z beků míč tečoval mimo dosah Reiny. Nakonec se ovšem ukázalo, že mimo dosah tedy rozhodně ne.

Reina se fantasticky přemístil zpět a míč dokázal vytěsnit na břevno a následně ho odehrát na rohový kop. V Itálii jsme letos lepší zákrok rozhodně neviděli!

Dramatický závěr utkání tak zvládla Neapol a také rozhodčí Luca Banti. Římané totiž mocně chtěli pokutový kop a tak v pokutovém území padali jako hrušky. Místo toho ale přišla domluva pro Salaha a dokonce žlutá karta pro Perrottiho.

Neapol tak dokázala zvítězit v poměru 1:2 a v boji o přímý postup do Ligy mistrů ztrácí po sedmadvacátém kole jen dva body.