Zpět na » Serie A » Vlci díky dvěma trefám Nainggolana přehráli Inter, Atalanta překvapila vicemistra a Juventus si užil další pohodový zápas

Serie A - Vlci díky dvěma trefám Nainggolana přehráli Inter, Atalanta překvapila vicemistra a Juventus si užil další pohodový zápas

Vlci díky dvěma trefám Nainggolana přehráli Inter, Atalanta překvapila vicemistra a Juventus si užil další pohodový zápas © zimbio.com - Hráči AS Řím slaví gól proti Interu Milán.

2

26.02. - REVIEW Atalanta v rámci 26. kola italské ligy překvapila Neapol a po dvou gólech beka Caldary zvítězila 0:2. Stejným výsledkem Juventus porazil Empoli, domácí hráči si užili další bezproblémový zápas. Rozhodující branku si hosté vsítili sami. V neděli si v hlavním šlágru AS Řím poradil s Interem, hlavní hvězdou se stal Radja Nainggolan, autor dvou přesných zásahů.

Neapol 0:2 (0:1) Atalanta

Branky: 28. Caldara, 70. Caldara (Spinazzola)

Neapol začala aktivně, Insigne v 6. minutě orazítkoval horní tyč. Jenže postupem času se zlepšili i hosté a v 28. minutě udeřili. Po rohovém kopu se hlavou prosadil obránce Mattia Caldara.

SSC Napoli v Atalanta BC - Serie A
Mattia Caldara přesnou hlavičkou rozhodl utkání proti Neapoli. (zdroj: zimbio.com)

Dvě šance k vyrovnání měl v dalším průběhu první půle Dries Mertens. Poprvé svou střelu namířil těsně vedle pravé tyče, v poslední minutě prvního poločasu nechal z přímého kopu vyniknout gólmana Berishu.

Hned na začátku druhé půle po chybě domácí obrany upaloval sám na Reinu Petagna, domácí gólman ale dokázal jeho pokus zneškodnit. Další šanci měl Conti, Reina byl znovu na místě. Velkou šanci dal poté domácím Franck Kessie, jenž nedovoleně zastavil Insigneho a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch.

Hostující ofenzivní záložník inkasoval přitom obě žluté karty v rozmezí tří minut. Jenže místo vyrovnání přišla druhá branka do sítě Neapole. Po krásné přihrávce Spinazzoly se šajtlí parádně trefil opět Caldara.

Snížít mohl Zielinski, branku hostí minul. Přesně nemířil ani Callejón, ránu Albiola zneškodnil skvělý Berisha. Neapoli dnes nebylo dáno a tak úřadující vicemistr podlehl Atalantě na domácí půdě 0:2.

Juventus 2:0 (0:0) Empoli

Branky: 53. Skorupski vlastní, 65. Sandro (Dani Alves)

Juventus si užil další poměrně klidný zápas. Hosté vyslali jen jedinou střelu mezi tři tyče a tak byli vcelku bez šance.

Poprvé do vedení mohli jít domácí v 11. minutě. Z velké blízkosti vypálil Cuadrado, jeden z obránců míč tečoval mimo a do prázdné brány ho mohl usměrnit ve skluzu Higuaín. Argentinský kanonýr však trestuhodně minul.

Po půlhodině hry měl obrovskou příležitost Mandžukič, Skorupski už byl překonán, obránce Bellusci ale výborným obranným zákrokem brance zabránil. Juventus měl územní převahu a nakonec se dočkal. V 53. minutě centroval Cuadrado a míč hlavou dopravil do sítě Mandžukič.

Opakovaný záběr ale ukázal, že gólman Skorupski míč vytlačil na břevno a na brankovou čáru. Jenže poté se odrazil zpět do gólmana a do brány. Branka tak bude zapsána jako vlastní.

Juventus FC v Empoli FC - Serie A
Juventus se raduje z první branky do sítě Empoli. (zdroj: zimbio.com)

Pojistku přidala Stará dáma v 65. minutě, Cuadrado počkal na správnou chvíli a přihrál na Alvese, který vyslal Alexe Sandra. A spolupráce dvou obránců skončila přesnou ranou k levé tyči. Juventus si poté výsledek pohlídal a Empoli tak bez problémů porazil 2:0.

Inter Milán 1:3 (0:1) hraje se AS Řím

Branky: 81. Icardi (Perišić) - 12. Nainggolan (Džeko), 56. Nainggolan, 85. Perotti z penalty

Do šlágru 26. kola lépe vstoupili hosté, první šanci Salaha ale zneškodnil Handanoviče. Jenže už za čtyři minuty Džeko přihrál Nainggolanovi a ten krásnou technickou ranou nedal Handanovičovi šanci.

Další příležitost měli hosté ve 36. minutě, Džekův přízemní pokus ovšem Handanovič dokázal vyrazit mimo nebezpečí. Poté se osmělili i domácí, po přihrávce Candrevy se ke střele propracovával Icardi, ale po kontaktu s protihráčem upadl.

Rozhodčí Tagliavento ovšem penaltu neodpískal. První nebezpečnou ránu domácích vyprodukoval Brozovič, Szczesny se překvapit nenechal.

Druhou půli lépe odstartovali domácí, Candreva nechal vyniknout Szczesného a Perišič mířil těsně nad. Inter se neprosadil, to na druhé straně Vlci trestali. V 56. minutě se do míče opět opřel Radja Nainggolan a krásnou střelou podruhé překonal Handanoviče.

FC Internazionale v AS Roma - Serie A
AS Řím se raduje z druhé branky do sítě Nerazzurri. (zdroj: zimbio.com)

Inter se snažil a nakonec dokázal snížit, deset minut před koncem se ve skluzu prosadil Mauro Icardi a dal ještě domácím šanci na bodový zisk. Jenže už za čtyři minuty poté Medel podrazil Džeka a rozhodčí odpískal pokutový kop.

K němu se postavil Diego Perrotti, místo rozběhu zvolil tři pomalé krůčky, ale mířil přesně. Handanovič na jeho pokus nedosáhl a tak AS Řím nakonec poráží Inter Milán 3:1.