Zpět na » Serie A » Rossoneri zdolali fialky, Gabigol prvním gólem rozhodl o dalším úspěchu Interu

Serie A - Rossoneri zdolali fialky, Gabigol prvním gólem rozhodl o dalším úspěchu Interu

Rossoneri zdolali fialky, Gabigol prvním gólem rozhodl o dalším úspěchu Interu © zimbio.com - Gabigol konečně v Itálii skóroval.

0

19.02. - REVIEW Zdeněk Zeman se do Pescary vrátil ve velkém stylu, poslední celek Serie A doma zničil Janov 5:0. Úspěšná byla i Neapol, gólem se na výhře 1:3 podílel Marek Hamšík. Svou první branku v dresu Interu zaznamenal Gabriel Barbosa, Nerazzurri díky Gabigolovi berou další tři body. Vítězství slaví i AC Milán, jenž ve šlágru kola porazil Fiorentinu. Úspěšní byli i Vlci, doma si bez problémů poradili s Turínem.

Chievo 1:3 (0:2) Neapol

Branky: 72. Meggiorini - 31. Insigne, 38. Hamšík, 58. Zielinski

Maurizio Sarri dal v útoku přednost Leonardo Pavolettimu, na lavičce tak zůstal Dries Mertens a od začátku ani dnes nehrál Arkadiusz Milik.

Poprvé mohli hosté otevřít skóre v 7. minutě, Jorginho ale z přímého kopu poslal míč těsně vedle levé tyče. Na druhé straně měl stoprocentní šanci Inglese, parádní reflexivní zákrok předvedl Reina. A o tři minuty později už Neapol vedla, Hysaj centrem našel Insigneho, ten kličkou doprava oklamal obránce a krásnou ranou překonal domácího gólmana.

Uběhlo jen sedm minut a Sorrentino lovil míč ze své sítě podruhé. Po přihrávce Callejóna šel Sorrentino dopředu, míč ale rychleji doběhl Allan a Marek Hamšík už měl po jeho pasu jednoduchou pozici.

AC ChievoVerona v SSC Napoli - Serie A
Marek Hamšík se raduje po vstřelené brance. (zdroj: zimbio.com)

Po hodině hry Neapol definitivně rozhodla o své výhře, Zielinského ránu tečoval jeden z obránců a Sorrentino byl znovu bez šance. Branky se nakonec dočkali i domácí, parádní centr de Guzmána zužitkoval Meggiorini. Ten mohl vzápětí snížit na rozdíl jediné branky, na brankové čáře však zasáhl Maksimovič.

Střídající Gakpé poté napálil jen boční síť a tak Neapol slaví další poměrně jednoduché tři body, ve Veroně zvítězila 1:3.

AC Milán 2:1 (2:1) Fiorentina

Branky: 16. Kucka, 31. Deulofeu - 21. Kalinić

Šlágr 25. kola začali lépe domácí, v 16. minutě nacentroval ze standardky Sosa a Juraj Kucka hlavou otevřel skóre. Jenže už za pět minut bylo srovnáno, Chiesa skvělou přihrávkou našel Kaliniče, jenž tečoval míč do branky.

Nutno ale podotknout, že první přihrávka na Chiesu byla do mírného ofsajdu. Gól nicméně platil a bylo srovnáno. Opět ale tento stav netrval dlouho, o deset minut poté se k míči dostal Gerard Deulofeu a pěknou ranou k levé tyči poslal AC znovu do vedení.

AC Milan v ACF Fiorentina - Serie A
Gerard Deulofeu se raduje z branky do sítě Fiorentiny. (zdroj: zimbio.com)

A to už vydrželo až do konce utkání. Vyrovnat mohl na konci první půle Rodríguez, hlavou přestřelil. Na druhé straně střílel Pašalič a Tatarusanu míč vyrážel na tyč.

Ve druhé půli měl největší šanci na srovnání Sánchez, po centru z přímého kopu vysoko přestřelil. AC mohlo několikrát definitivně rozhodnout, Abateho ovšem vychytal Tatatrusanu a lépe si nevedl ani Bertolacci.

Domácím to ale vadit nemusí, AC zvítězilo 2:1 a boduje tak potřetí v řadě. Přesto nadále zůstává na sedmé pozici.

Výsledky 25. kola italské Serie A:

Atalanta - Crotone 1:0 (48. Conti)
Empoli - Lazio 1:2 (67. Krunić - 68. Immobile, 80. Keita)
Bologna - Inter Milán 0:1 (81. Gabriel Barbosa)
Chievo - Neapol 1:3 (72. Meggiorini - 31. Insigne, 38. Hamšík, 58. Zielinski)
Pescara - Janov 5:0 (5. vlastní Orban, 19. a 81. Caprari, 31. Benali, 87. Cerri)
Sampdoria - Cagliari 1:1 (22. Quaqliarella - 6. Isla)
Udinese - Sassuola 1:2 (7. Fofana - 70. a 79. Defrel)
AS Řím - Turín 4:1 (10. Džeko, 17. Salah, 65. Paredes, 90+2. Nainggolan - 84. López)
AC Milán - Fiorentina 2:1 (17. Kucka, 31. Deulofeu - 21. Kalinić)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.