Zpět na » Serie A » Schick rozhodl o výhře Sampdorie, AC Milán uhrál s Laziem bod

Serie A - Schick rozhodl o výhře Sampdorie, AC Milán uhrál s Laziem bod

Schick rozhodl o výhře Sampdorie, AC Milán uhrál s Laziem bod © zimbio.com - Patrik Schick rozhodl duel proti Boloni.

1

13.02. - REVIEW Sampdoria i díky přísně nařízené penaltě otočila domácí utkání proti Boloni, vítěznou branku vstřelil český útočník Patrik Schick. V rámci 24. kola italské Serie A uspěli všichni favorité, večer zvítězil i Juventus. V Cagliari vyhrál díky dvěma trefám Gonzala Higuaína. Dohrávka mezi Laziem a Rossoneri vítěze nenašla, utkání skončilo 1:1.

Sampdoria 3:1 (0:1) Bologna

Branky: 82. Muriel z penalty, 83. Schick, 88. vlastní Mbaye - 18. Džemaili

Sampdoria mohla a měla jít do vedení už v 5. minutě, kdy na Da Costu postupoval sám Muriel. Útočník janovského klubu ale netrefil bránu a tak zůstával stav bezgólový.

Na druhé straně měl velké štěstí Viviano, Donsah orazítkoval levou tyč domácí branky. O sedm minut později už se však hosté mohli radovat, v 18. minutě napřáhl Blerim Džemaili a parádní ranou do šibenice nedal Vivianovi šanci.

Sampdoria se snažila vyrovnat, ale dlouho se nemohla dostat k lepšímu zakončení. Na hřiště se ale dostal Patrik Schick a domácí duel dokonale otočili. Ovšem i díky přísné penaltě po ruce Gastaldella. Míč si vzal na starost Luis Muriel a bylo vyrovnáno.

Hned vzápětí navíc Bologna udělala chybu v rozehrávce a Patrik Schick poslal Janov do vedení. Dvě minuty před koncem poté Schick centroval a Mbaye si srazil míč do vlastní sítě. Sampdoria tak otočila zápas a v domácím prostředí slaví důležité tři body.

Cagliari 0:2 (0:1) Juventus

Branky: 37. a 47. Higuaín

Cagliari nastoupilo do utkání proti obhájcům Scudetta s velkou chutí a předvádělo dobrý fotbal. Jenže Juventusu stačily dvě dobré akce k výhře 0:2.

Ve 37. minutě vysunul Higuaína parádní přihrávkou Marchisio a argentinský kanonýr ve své první šanci v utkání nezaváhal.

Cagliari Calcio v Juventus FC - Serie A
Gonzalo Higuaín se raduje z úvodní branky do sítě Cagliari. (zdroj: zimbio.com)

Dvě minuty po pauze pak Higuaínovi předložil míč Dybala a Argentinec šajtlí opět přelstil gólmana Rafaela. Nedlouho poté navíc druhou žlutou kartu viděl Barella a o vítězi bylo rozhodnuto. Cagliari přesto mohlo snížit, Piscaneho ránu ale fantasticky vyrazil Buffon.

I Rafael na druhé straně se v závěru činil. V první minutě nastavení pálil Dybala do břevna, míč se k němu odrazil a zdálo se, že hlavička bude úspěšná. Rafael se však skvěle vrátil a na brankové čáře míč vyškrábl mimo nebezpečí. Juventusu to ale vadit nemusí, z Cagliari si odváží povinné tři body za výhru 0:2.

Výsledky 24. kola italské Serie A:

Fiorentina - Udinese 3:0 (41. Valero, 62. Babacar, 80. Bernardeschi z pen.)
Crotone - AS Řím 0:2 (40. Nainggolan, 77. Džeko)
Inter Milán - Empoli 2:0 (14. Éder, 54. Candreva)
Palermo - Atalanta 1:3 (41. Čočev - 19. Conti, 26. Gómez, 79. Cristante)
Sassuolo - Chievo 1:3 (24. Matri - 39., 57. a 67. Inglese)
Turín - Pescara 5:3 (2. Falque, 9. Ajeti, 15. a 61. Belotti, 53. Ljajić - 73. vlastní Ajeti, 75. a 83. Benali)
Sampdoria - Bologna 3:1 (81. Muriel z penalty, 83. Schick, 88. vlastní Mbaye - 18. Džemaili)
Cagliari - Juventus 0:2 (37. a 47. Higuaín)
Lazio - AC Milán 1:1 (45. Biglia z penalty - 85. Suso)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.