Zpět na » Serie A » Inter po přestávce zabral a zvítězil

Serie A - Inter po přestávce zabral a zvítězil

0

11.03. - Milánské AC vedlo po první půli v derby nad Interem 0:1. Na Ronaldův gól však po přestávce zareagovali domácí trefou Cruze a Ibrahimovice. Vítězem šlágru kola se tak nakonec stali ligoví leadeři. Mancinimu se podařilo střídání Cruze za Crespa. Argentinec Cruz si totiž připsal gól a asistenci.

Inter – AC Milán 2:1 (54' Cruz, 75' Ibrahimovic - 40' Ronaldo)

Souboj Interu s milánským AC by se dal také nazvat duelem neporazitelných. Nerazzurri si drží v lize sérii 26 zápasů bez prohry, rossoneri odešli poražení naposledy v 11. kole. Na straně Interu se proti bývalým spoluhráčům dnes postavil Crespo. V barvách rossoneri zavzpomínali na léta u konkurence Pirlo, Seedorf a Ronaldo. Na lavičce pak Brocchi a Simic. Překvapením byla přítomnost Argentice Burdissa v sestavě kouče Manciniho. O obránci se po zápase s Valencií objevovaly informace, že má zlomený nos. Na San Siru však nakonec nastoupil bez speciální masky.

Dobrou formou v první půli zaujal zvláště Andrea Pirlo. Ve 14. minutě prokázal roli experta na zahrávání přímých kopů. Pouze o kousek minul tyč po pravici Julia Cesara. O pár minut později donutil italský záložník Brazilce k výskoku. Julio Cesar vytáhl Pirlův pokus z hranice vápna na břevno. Po půlhodině hry Bonera ve vápně poslal k zemi Ibrahimovice. Sudí Rizzoli akci posoudil jako simulaci švédského hráče a udělil mu žlutou kartu. Po Burdissově centru chyběly Crespově hlavičce ke gólu pouhé centrimetry. Skóre otevřel ve 40. minutě brazilský kanonýr Ronaldo. Domácí síť rozvlnil po Gattusově přihrávce levačkou z pětadvaceti metrů.

V 50. minutě Ibrahimovic ve slibné šanci nevyzrál na Didu. Brazilský gólman v barvách AC vyrazil Ĺ védův nebezpečný pokus kolenem. Krátce poté byl blízko ke druhému gólu v sezóně Gattuso. Záložník rossoneri křížnou střelou těsně minul protější tyč. V 53. minutě Mancini vystřídal Crespa Cruzem, což byl geniální tah. Argentinec při jednom z prvních kontaktů vyrovnal na 1:1. V 57. minutě Cruz ozdobil utkání patičkou v bezprostřední blízkosti Didovy branky. Svatyni hostů tímto líbivým způsobem ovšem přestřelil. V 75. minutě neuhlídal balón Jankulovski. Míče se chopil Cruz, přihrál na Ibrahimovice a ten se konečně dočkal gólu. Nerazzurri otočili skóre ve svůj prospěch. Milán se již ztráty vedení i remizového stavu nevzpamatoval a Inter potvrdil, že se zaslouženě vyhřívá na čele tabulky.

Rozhodčí: Rizzoli
Inter: Julio Cesar; Grosso (18' Maxwell), Materazzi, Cordoba, Burdisso; Zanetti, Dacourt (46' Samuel), Stankovic, Figo; Crespo (53' Cruz), Ibrahimovic