Zpět na » Serie A » Nedělní výsledky 28. kola

Serie A - Nedělní výsledky 28. kola

0

11.03. - Aktualizováno! O milánském derby, vítězném pro Inter, se věnujeme v samostatném článku. Palermo si rozdělilo body s Fiorentinou, na třetím místě ho tak vystřídalo Lazio, které zvítězilo v Reggině. Ascoli překvapilo v Sieně a veze si odtud tři body. Večerní dohrávku odvládlo římské AS. Zásluhou Tottiho skvělého výkonu přehrálo Udinese 3:1.

Atalanta – Parma 1:1 (52' Defendi - 87' Coly)

V prvním poločase se do útočných akcí pouštěla překvapivě častěji Parma. Ani aktivní Rossi však nedokázal najít recept na překonání Calderoniho. Po přestávce Colantuonovi svěřenci zabrali a ujali se vedení. V úvodu druhé půle získal domácímu týmu náskok Defendi po centru od Doniho. Ranieriho tým si byl moc dobře vědom, že prohra může Parmě velmi zkomplikovat boj o záchranu. V 87. minutě se hosté po úporném snažení dočkali vyrovnání. Na 1:1 upravil výsledek střídající Coly. Utkání na stadiónu Atleti Azzurri D'Italia skončilo dělbou bodů.

Rozhodčí: Giannoccaro
Atalanta: Calderoni; Rivalta, Talamonti, Ariatti, Bellini; Tissone (68' Carrozzieri), Migliaccio, Donati, Defendi; Doni (73' Bombardini); Zampagna (78' Ventola)
Parma: Bucci; Ferronetti (68' Coly), Couto, Contini; Castelini; Parravicini, Cigarini (58' Bocchetti), Dessena, Gasbarroni; G.Rossi (67' Kutuzov), Muslimovic

Chievo – Messina 1:1 (73' Sammarco - 87' Rigano pen.)

V souboji Chieva s Messinou byla ve hře záchrana v nejvyšší soutěži. Od žádného z aktéru se nedal očekávat líbivý fotbal. Bylo jasné, že duel nabídne úpornou dřinu a nervozitu. V nudné první půli vynikla pouze Semioliho levačka. Veronský ofensivní záložník orazítkoval břevno Caglioniho branky. V 54. minutě sicilský tým oslabil Rea, jenž byl vyloučen po druhé žluté kartě. I díky této události mohl v 73. minutě Sammarco otevřít skóre. Caglioni vyrazil Pellissierův pokus, ale proti dorážejícímu Sammarcovi byl již bezmocný a domácí se ujali vedení. Chievo také nakonec doplatilo na nedisciplinovanost. V závěru zápasu Malago ve vápně nedovoleně zastavil Zanchiho. Nejlepší střelec sicilského týmu, Rigano, pak vyrovnal z penalty.

Rozhodčí: Pieri
Chievo: Squizzi; Moro (Malago 65'), Mandelli, D'Anna, Lanna; Sammarco, Italiano, Brighi (Kosowski 65'); Semioli, Bogdani, Pellissier
Messina: Caglioni; Lavecchi, Rea ČK 54', Zanchi, Parisi; Alvarez (Di Napoli 81'), Candela, D'Aversa, Masiello (Giallombardo 60'); Floccari (Iliev 79'), Rigano'

Empoli – Livorno 2:2 (28' Pratali, 45' Almiron - 58' Rezaei, 93' Lucarelli)

Toskánské derby se začalo vyvíjet podle postavení obou celků v tabulce. Ve 12. minutě Pozzi po Tostově centru těsně minul svatyni Livorna. Amelia se v zápětí zapotil po šanci Almirona a Vannucchiho, u jejíhož zrodu opět stál Pozzi. Ve 26. minutě přišel důležitý moment utkání. Pasquale zastavil ve slibné šanci Buscého a byl vyloučen. Brzy na to otevřel skóre Pratali z přímého kopu. Zbytek prvního dějství jasně ovládlo Empoli, které navíc korunovalo svoji převahu gólem Almirona v nastaveném čase. V 58. minutě vrátil Livorno nečekaně do zápasu Rezaei. Obránce z týmu kouče Arrigoniho překonal Balliho hlavou po Fioreho přímém kopu. Hosty gól očividně povzbudil. S přibývajícími minutami si získávali stále větší herní převahu. Lucarelliho hlavičku v 85. minutě zastavili domácí obránci na brankové čáře. Následně Vidigal sice pokořil obranu i brankáře Empoli, ale kvůli faulu na Balliho sudí Trefoloni gól neuznal. Livorno nakonec cenný bod vybojovalo. V nastaveném čase pokořil Balliho z přímého kopu bomber Lucarelli.

Rozhodčí: Trefoloni
Empoli: Balli; Raggi, Pratali, Lucchini (60' Marzoratti), Tosto (71' Marianini); Busce', Almiron; Moro, Vannucchi, Pozzi (80' Matteini); Saudati
Livorno: Amelia; Grandoni, Rezaei, Galante, Balleri (75' Cesar); Morrone (85' Vidigal), Passoni, A. Filippini, Pasquale ČK 26'; Fiore; Lucarelli

Palermo – Fiorentina 1:1 (72' Cavani - 33' Mutu)

Duel o evropské poháry se hrál na Sicílii. Fiorentina přijela ve skvělé formě oplatit Palermu domácí porážku z prvního zápasu. K tomuto cíli ji nasměroval Adrian Mutu, který poslal Fialky do vedení v první půli. Palermo po přestávce přidalo, jeho plány ale pokazil Zaccardo. Ten dvacet minut před koncem uviděl druhou žlutou kartu, hned po ní červenou a odešel do kabin. Hned po něm ale střídající Cavani vyrovnal a stal se domácím hrdinou. Domácí se poté zatáhli a do konce zápasu už Fiorentinu k ničemu nepustili.

Rozhodčí: Messina
Palermo: Fontana; Zaccardo 70' ČK, Barzagli, Biava, Pisano; Brienza (56' Cavani), Diana, Simplicio, Bresciano (55' Tedesco), Guana; Di Michele (74' Cassani)
Fiorentina:
Frey; Ujfalusi, Gamberini, Dainelli, Pasqual (75' Potenza); Montolivo (69' Blasi), Liverani, Pazienza; Mutu, Toni (81' Pazzini), Jorgensen

Reggina – Lazio 2:3 (26' Tedesco, 65' Foggia - 45'Manfredini, 46' Pandev, 79' Makinwa)

Krásný zápas se hrál na Kalábrii. Domácí Reggina tu dlouho trápila Lazio a málem ho připravila o body. Tedesco ji poslal v prvním půli do vedení po přihrávce od Mesta. Lazio ale skvěle poločas končilo, když během minuty skórovali Manfredini a Panděv. Reggina ale po pauze ještě přidala a zásluhou Pasquale Foggii vyrovnala. Utkání spělo k zasloužené remíze, ale střídající Makinwa byl proti. Dokázal se prosadit proti obraně domácích a posunul Lazio na třetí místo v tabulce.

Rozhodčí: Saccani
Reggina:
Puggioni; Aronica, Modesto, Giosa (61' Amerini), Lucarelli; Tedesco, Mesto, Tognozzi (85' Nardini); Foggia (89' Nielsen); Bianchi, Amoruso
Lazio: Peruzzi; Zauri, Bonetto, Stendardo, Manfredini; Behrami, Jimenez (87' Belleri), Ledesma, Mudingayi; Rocchi (73' Makinwa), Panděv (93' Tare)

Siena – Ascoli 0:1 (23'Bjelanovič)

Veledůležité tři body vybojovalo Ascoli v Toskánsku. Siena je jedním z klubů, které jsou v tabulce před Ascoli a právě Ascoli ji dnes obralo o všechny body. Kanonýr hostů Saša Bjelanovič vystřelil hostům překvapivou výhru už ve 23. minutě. Ascoli se tak rozhodně nesmířilo s rolí jasného sestupujícího a dál se tvrdě rve o setrvání v Serii A.

Rozhodčí: Rocchi
Siena:
Manninger; Rinaudo, Bertotto (67' Frick), Portanova, Molinaro; Antonini, Brevi (54' Eremenko), Cozza, Vergassola; Maccarone, Corvia
Ascoli:
Eleftheropoulos; Lombardi, Foglio, Pesce (70' Minieri); Coralli, Melara, Boudianski, Fini, Zanetti (82' Vastola); Paolucci, Bjelanovič (83' Perrulli)

Turín – Catania 1:0 (77' Rosina)

Další body v Turíně ztratila Catania. Tým, který na začátku sezony aspiroval na Ligu Mistrů, se tak propadá tabulkou stále níž. Catania dlouho v Turíně bojovala o body, ale domácí měli nakonec více štěstí a vybojovali tři body. Střídající Stellone vyslal do šance Rosinu a ten rozhodl. Rosina se trefil i minule ve Florencii, tentokrát jeho branka znamenala důležité tři body pro domácí.

Rozhodčí: Paparesta
Turín:
Abbiati; Bovo, Balestri, Brevi, Comotto; Lazetič (86' Cioffi), Ardito, Rosina, Gallo; Abbruscato (71' De Ascentis), Muzzi (58' Stellone)
Catania:
Pantanelli; Stovini, Vargas, Sottil, Silvestri; Colucci, Baiocco, Edusei (79' Rossini); Caserta, Spinesi, Corona (74' Lucenti)

AS Řím – Udinese 3:1 (33' pen. a 60' Totti, 40' Perrotta - 69' Asamoah)

AS Řím navázal v souboji s Udinese na formu z úterního zápasu v Lyonu. Ve 33. minutě potrestal Siqueirovo hraní rukou ve velkém vápně Totti proměněnou penaltou. Do přestávky zvýšil náskok AS Perrotta po centru kapitána. Po hodině hry Totti upravoval výsledek již na 3:0. V tabulce kanonýrů tak unikl Tonimu o dvě branky. Čestného úspěchu hostů docílil po rohovém kopu Asamoah. Tento moment oživil utkání. Při zákroku proti Perrottově se zaskvěl De Sanctis. Na druhé straně po D'Agostinově střele zachránilo domácí břevno. V nastaveném čase zamířil do tyče Di Natale. Utkání skončilo 3:1. Od 10. minuty hrál i Tomáš Zápotočný, střídající zraněného Nataliho. Tomáš Sivok sledoval zápas z lavičky.