Zpět na » Serie A » Hamšík s Mertensem zničili Boloňu, Parolo čtyřmi góly sestřelil Pescaru

Serie A - Hamšík s Mertensem zničili Boloňu, Parolo čtyřmi góly sestřelil Pescaru

Hamšík s Mertensem zničili Boloňu, Parolo čtyřmi góly sestřelil Pescaru © zimbio.com - Marek Hamšík slaví hattrick proti Boloni.

1

05.02. - REVIEW Hned tři hattricky byly k vidění v rámci 23. kola italské Serie A. Neapol zničila Boloňu sedmi góly, hattrickem se prezentovali Marek Hamšík a Dries Mertens. O den později ještě více zazářil středopolař Lazia Marco Parolo, jenž Pescaře nasázel čtyři branky.

Bologna 1:7 (1:4) Neapol

Branky: 36. Torosidis - 4., 70. a 74. Hamšík, 6. Insigne, 33., 43. a 90. Mertens

Neapol znovu předvedla neuvěřitelný úvod a už po šesti minutách vedla o dvě branky. Ve 4. minutě nacentroval do pokutového území Callejón a Marek Hamšík pěknou hlavičkou rozvlnil síť poprvé.

O dvě minuty později vyrobili domácí velkou hrubku, kterou po centru Zielinského potrestal Lorenzo Insigne. Zdálo se, že je po utkání, ale domácím dal obrovskou naději José Callejón, který se nechal zcela zbytečně vyloučit.

Pár vteřin předtím navíc Destro měl vyrovnat ze značky pokutového kopu, ale jen nechal vyniknout Reinu. Jenže místo toho, aby Bologna snížila, nechala dorovnat počet hráčů na hřišti. O šest minut po vyloučení Callejóna putoval do sprch i domácí Masina.

Faul Masiny navíc Neapol okamžitě potrestala, neboť přímý kop parádně zahrál Dries Mertens. Torosidis celkem brzy dokázal snížit, ale poslední slovo v první půli měli hosté. Ve 43. minutě dopravil míč do sítě znovu Dries Mertens a bylo definitivně po utkání.

Na začátku druhé půle mohl snížit znovu Torosidis, jeho rána ale tentokrát gólem neskončila. Na druhé straně šel sám na gólmana Hamšík, branku minul. Nakonec se ale dočkal a to hned dvakrát v krátkém sledu. V 70. minutě využil parádní práce Mertense, o čtyři minuty později krásnou ranou dovršil hattrick.

Bologna FC v SSC Napoli - Serie A
Marek Hamšík oslavuje hattrick. (zdroj: zimbio.com)

A z něj se nakonec mohl radovat i belgický útočník, který v poslední minutě přebral míč od Allana a krásnou individuální akcí zakončil tento parádní duel. Neapol zvítězila 7:1 a po zaváhání na domácí půdě opět bere tři body.

Pescara 2:6 (2:2) Lazio Řím

Branky: 29. Benali, 41. Brugman - 10., 14., 49. a 77. Parolo, 57. Keita, 69. Immobile

Mertens a Hamšík zářili, ale hrdinou kola je jednoznačně Marco Parolo, defenzivní záložník Lazia nasázel Pescaře čtyři branky!

Už ve 14. minutě slavil svou druhou trefu, ale Pescara mohla duel dokonale otočit. Zápas ještě do přestávky vyrovnala, útočník Caprari navíc neproměnil pokutový kop.

Jenže druhou půli nováček absolutně nezvládl. Už čtyři minuty po přestávce Parolo dovršil hattrick, následně se trefili i útočnící Keita a Immobile a bylo rozhodnuto. Poslední slovo měl poté opět Parolo, který v 77. minutě vstřelil svou čtvrtou branku v dnešním utkání. Lazio tak zničilo Pescaru jednoznačně 6:2 a na chvíli poskočilo na čtvrtou pozici.

Pescara Calcio v SS Lazio - Serie A
Marco Parolo se raduje ze svého parádního výkonu. (zdroj: zimbio.com)

Výsledky 23. kola italské Serie A:

Bologna - Neapol 1:7 (36. Torosidis - 4., 70. a 74. Hamšík, 6. Insigne, 33., 43. a 90. Mertens)
AC Milán - Sampdoria 0:1 (69. Muriel z pen.)
Atalanta - Cagliari 2:0 (5. a 17. Gómez)
Janov - Sassuolo 0:1 (26. Pellegrini)
Empoli - Turín 1:1 (45+2. Pucciarelli - 11. Belotti)
Pescara - Lazio 2:6 (29. Benali, 41. Brugman - 10., 14., 49. a 77. Parolo, 57. Keita, 69. Immobile)
Chievo - Udinese 0:0, Palermo - Crotone 1:0 (27. Nestorovski)