Zpět na » Serie A » AS Řím nedal šanci Chievu, Mertensův gól tentokrát Neapoli k výhře nestačil

Serie A - AS Řím nedal šanci Chievu, Mertensův gól tentokrát Neapoli k výhře nestačil

AS Řím nedal šanci Chievu, Mertensův gól tentokrát Neapoli k výhře nestačil © zimbio.com - Neapol slaví gól proti Fiorentině.

1

23.12. - REVIEW Dries Mertens znovu skóroval, ale Neapol ve šlágru 18. kola remizovala s Fiorentinou 3:3. To Vlci nezaváhali a po výhře nad Chievem ztrácí na Juventus čtyři body. Opět uspěl i Inter, jenž doma zdemoloval Lazio.

Smrtící desetiminutovka Interu

Inter předvedl na začátku druhé půle v domácím utkání proti Laziu vynikající desetiminutovku a díky tomu tak zvítězil jednoznačně 3:0. Dvakrát se trefil Mauro Icardi a je znovu nejlepším střelcem soutěže. Inter navíc vyhrál třetí soutěžní zápas a Stefano Pioli začíná budit ve fanoušcích naději.

FC Internazionale v SS Lazio - Serie A
Inter Laziu nedal sebemenší šanci. (zdroj: zimbio.com)

Schick tentokrát bez branky

Patrik Schick po čtyřech zápasech neskóroval, do duelu proti Udinese nastoupil od 46. minuty, kdy vystřídal Bruna Fernandese. Sampdoria ale doma branku nevstřelila a s Udinese se rozešla po bezbrankové remíze.

AS ztrácí "jen" čtyři body

Závěr první půle zařídil obrat v utkání AS Řím - Chievo. De Guzmán sice poslal hosty do vedení, ale Mohamed Salah ve 45. minutě vyrovnal. Hned sedm minut po pauze se trefil i Edin Džeko a bylo rozhodnuto. Zisk tří bodů tak znamená, že AS ztrácí na první Juventus čtyři body. Stará dáma má ale utkání k dobru.

AS Roma v AC Milan - Serie A
Edin Džeko opět skóroval. (zdroj: zimbio.com)

Šlágr s šesti góly, ale bez vítěze

Duel Fiorentiny s Neapolí přinesl očekávané. Ofenzivní představení, šest branek a konečná remíza. Hosté šli do vedení po trefě Insigneho, nakonec ale zachraňovali bod v poslední minutě. Ve čtvrté minutě nastavení proměnil pokutový kop Manolo Gabbiadini.

Skvělou formu má na jedné straně Federico Bernadeschi, jenž se trefil dvakrát, na druhé straně poté Dries Mertens, jenž v posledních třech zápasech Serie A nasázel už osm branek.

ACF Fiorentina v SSC Napoli - Serie A
Dries Mertens v akrobatické poloze. (zdroj: zimbio.com)

Kalinič odvolal penaltu

Fiorentina mohla v duelu s Neapolí zahrávat penaltu. Tu rozhodčí po pádu Kaliniče také odpískal, sám chorvatský útočník ale penaltu odvolal. Skvělé gesto fair play.

Sedmigólová paráda v Cagliari

Nejvíce branek ale padlo v Cagliari, domácí po fantastickém obratu porazili Sassuolo 4:3. Domácí šli po trefě Saua do vedení, ještě do přestávky ale hosté průběh duelu otočili a v 58. minutě Acerbi z penalty zvýšil na rozdíl dvou branek.

Jenže od 62. do 75. minuty Cagliari nasázelo soupeři tři branky. Největší zásluhu na tom měl Diego Farías, jenž se během dvou minut trefil dvakrát.

Výsledky 18. kola italské Serie A:

Atalanta - Empoli 2:1 (74. Kessié, 90+4. D´Alessandro - 51. Mčedlidze)

Inter - Lazio 3:0 (54. Banega, 56. a 65. Icardi)

Sampdoria - Udinese 0:0
Palermo - Pescara 1:1 (39. Quaison - 90+2. Biraghi)
AS Řím - Chievo 3:1 (45. Salah, 52. Džeko, 90+3. Perroti - 39. De Guzmán)
Turín - Janov 1:0 (49. Belotti)
Fiorentina - Neapol 3:3 (52. a 69. Bernardeschi, 82. Zarate - 25. Insigne, 68. Mertens, 90+4. Gabbiadini)
Cagliari - Sassuolo 4:3 (14. Sau, 62. Borriello, 73. a 75. Farias - 30. Adjapong, 33. Pellegrini, 58. Acerbi z pen.)