Zpět na » Serie A » Osmigólovou přestřelku v Neapoli řídil Mertens, Krejčí s Schickem skórovali

Serie A - Osmigólovou přestřelku v Neapoli řídil Mertens, Krejčí s Schickem skórovali

Osmigólovou přestřelku v Neapoli řídil Mertens, Krejčí s Schickem skórovali © zimbio.com - Dries Mertens dnes čtyřgólový.

1

18.12. - REVIEW Neapol doma v parádním utkání porazila Turín vysoko 5:3, hned čtyři branky vstřelil belgický útočník Dries Mertens. Do listiny střelců italské soutěže se poprvé zapsal Ladislav Krejčí. A formu potvrdil i Patrik Schick, který ale prohře tentokrát nezabránil.

Inter děkuje Candrevovi

Inter Milán zvítězil podruhé v řadě a opět neinkasoval, tentokrát bere tři body z půdy Sassuola. Hrdinou utkání se stal Antonio Candreva, jenž na začátku druhé půle dorazil ránu kapitána Maurca Icardiho.

US Sassuolo v FC Internazionale - Serie A
Antonio Candreva rozhodl duel v Sassuolu. (zdroj: zimbio.com)

K vyrovnání měl velmi blízko Stefano Sensi, Handanovič ale předvedl vynikající reflexivní zákrok. Na druhé straně se činil i Consigli, jenž zlikvidoval dvě velké šance Ivana Perišiče. V závěru ještě inkasoval červenou kartu Felipe Melo, ale na výsledku už to nic nezměnilo.

Schick a Krejčí skórovali

Jakub Jankto se střelecky neprosadil, v domácím utkání Udinese proti Crotone odehrál pouze první půli. To další dva čeští zástupci v Serii A skórovali. Ladislav Krejčí vůbec poprvé v kariéře, když po hodiny hry proměnil pokutový kop.

Pescara Calcio v Bologna FC - Serie A
Ladislav Krejčí slaví první branku v Serii A! (zdroj: zimbio.com)

Vynikající formu poté potvrdil Patrik Schick. Ten za Sampdorii skóroval už ve čtvrtém utkání v řadě, v lize se trefil potřetí v řadě. Na body ale jeho branka nestačila, Sampdoria podlehla Chievu 2:1.

Parádní duel v Neapoli, čtyřgólový Mertens

Utkání kola se ale hrálo v Neapoli. Neuvěřitelné představení předvedl belgický útočník Dries Mertens, který v první půli stihl hattrick za neuvěřitelných devět minut.

SSC Napoli v FC Torino - Serie A
Dries Mertens je momentálně k nezastavení. (zdroj: zimbio.com)

Ve druhé půli skórovali i hosté, jenže Turín dovolil Neapoli další dvě branky a nakonec tak hosté prohráli 5:3. Mertens přidal ještě jednu trefu a v posledních dvou duelech připsal parádních sedm zásahů!

Neuvěřitelný obrat Palerma

Giovanni Simeone se znovu trefil, tentokrát hned dvakrát a Janov vedl v domácím duelu nad Palermem už 1:3. Jenže závěr patřil hostům. Rispolli v 88. minutě vyrovnal na 3:3 a o dvě minuty později rozhodl Trajkovski.

Genoa CFC v US Citta di Palermo - Serie A
Giovanni Simeone slaví gól. (zdroj: zimbio.com)

Závěr utkání vůbec nezvládl gólman Perin, který ve čtvrté minutě nastavení srazil jednoho z protihráčů a rozhodčí Pairetto poslal Perina ihned ze hřiště. Duel tak dochytal jeden z obránců.

Pandev mohl být za hrdinu

V ligovém utkání se Goran Pandev trefil naposledy 6. května 2014. Po více jak dvou letech mohl skórovat a zachránit pro Janov alespoň bod. Ihned po příchodu na hřiště pálil nůžkami, ale míč skončil těsně vedle hostující branky.

Výsledky nedělních zápasů 17. kola italské Serie A:

Sassuolo - Inter 0:1 (47. Candreva)
Chievo - Sampdoria 2:0 (9. Meggiorini, 42. Pellissier z penalty)
Neapol - Turín 5:3 (13., 18. z penalty, 22. a 80. Mertens, 70. Chiriches - 58. Belotti, 76. Rossettini, 84. Falqué z penalty)
Pescara - Bologna 0:3 (7. Masina, 41. Džemaili, 56. Krejčí z penalty)
Udinese - Crotone 2:1 (43. a 61. Théréau - 90+4. Schick)
Janov - Palermo 3:4 (4. a 57. Simeone, 65. Ninković - 42. Quaison, 69. Goldaniga, 88. Rispolli, 90. Trajkovski)
Lazio - Fiorentina 3:1 (23. Keita, 45. Biglia z penalty, 90. Radu - 64. Zárate)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.