Zpět na » Serie A » Turínské derby ovládl Higuaín, Mertens naděloval Cagliari a Vlci zdolali Rossoneri

Serie A - Turínské derby ovládl Higuaín, Mertens naděloval Cagliari a Vlci zdolali Rossoneri

Turínské derby ovládl Higuaín, Mertens naděloval Cagliari a Vlci zdolali Rossoneri © zimbio.com - Turínské derby rozhodl Gonzalo Higuaín.

1

12.12. - REVIEW Juventus otočil turínské derby a nakonec porazil FC Turín 3:1. Dvěma góly se o to zasloužil Gonzalo Higuaín, jenž se v lize trefil po čtyřzápasové pauze. Naděloval i Dries Mertens, belgické křídlo hattrickem přispělo k výhře 5:0 nad Cagliari. Tři body si připisuje i Inter Milán, jenž díky dvěma gólům Marcela Brozoviče zdolal Janov. V pondělních dohrávkách uspěly Fiorentina a AS Řím, jenž porazil nejtěsnějším rozdílem AC Milán.

Cagliari 0:5 (0:2) Neapol

Branky: 34., 69. a 72. Mertens, 45. Hamšík, 51. Zielinski

Neapol od začátku v Cagliari diktovala tempo a na konci první půle rozhodla o svém vítězství. Už v 6. minutě nebezpečně pálil Callejón, Storari ale zasahovat nemusel.

O minutu poté střílel Zielinski, míč těsně minul levou tyč domácí branky. Tutovku měl poté Hamšík, na brankové čáře napálil obránce Pisacaneho.

Technicky to následně zkoušel Insigne, Storari byl opět bez práce. Ve 34. minutě už však lovil míč ze své sítě, po Hamšíkově přihrávce se pěkně k levé tyči trefil křídelník Dries Mertens. A minutu před přestávkou Neapol udeřila podruhé, Insigne sice napálil jen břevno, dorážka Marka Hamšíka ale byla úspěšná. A tak bylo po půli rozhodnuto.

Cagliari Calcio v SSC Napoli - Serie A
Neapol dnes nadělovala. Gól a tři asistence si připsal Marek Hamšík. (zdroj: zimbio.com)

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidala Neapol další tři branky. V 51. minutě vyslal krásnou ránu Piotr Zielinski a Storari se k pravé tyči natahoval marně.

Po hodině hry mohl nejprve zvýšit Hamšík, branku ale minul. Z další šance chtěl udeřil Mertens, Storari skvěle zasáhl. Dvacet minut před koncem ale Neapol mohla znovu slavit, po krásném pasu Insigneho se podruhé radoval Belgičan Mertens.

A ten nakonec dovršil hattrick, v 72. minutě využil přihrávky Hamšíka a překonal bezmocného Storariho. V Cagliari tak Neapol nezaváhala a zvítězila zaslouženě a vysoko 0:5.

FC Turín 1:3 (1:1) Juventus

Branky: 16. Belotti - 28. a 82. Higuaín, 90+2. Pjanič

Turínské derby lépe začali hosté, Mandžukič skvěle tečoval ránu Pjaniče, ale Hart vytasil vynikající zákrok. O dvě minuty později se do první šance dostali i domácí a hned z toho byla branka.

Baselli na poslední chvíli doběhl míč a poslal ho do pokutového území. V něm si Lichsteiner nepohlídal Belottiho, který hlavičkou nedal Buffonovi šanci a zajistil domácím jednogólový náskok.

Jenže zanedlouho bylo vyrovnáno. Mandžukič vysunul Higuaína a ten ranou ke vzdálenější tyči překonal Harta a ukončil své čtyřzápasové čekání na branku.

V dalším průběhu se hrálo takticky a oba týmy nechtěly udělat žádnou chybu. Další příležitost se tak domácím naskytla až v 73. minutě. Míč převzal Ljajič a točenou ranou chtěl přelstít Buffona. Ten by zasáhnout nestihl, míč se ale mezi tři tyče nevešel.

Turín byl aktivnější, ale nakonec právě domácí podruhé inkasovali. V 82. minutě Gonzalo Higuaín ukázal, že příliš doteků s míčem za utkání nepotřebuje. Od Chielliniho dostal ideální pas, s míčem se otočil okolo obránce a poté střelou k pravé tyči rozhodl o třech bodech pro Starou dámu.

FC Torino v Juventus FC - Serie A
První turínské derby a hned dva góly. (zdroj: zimbio.com)

Poslední slovo měl nakonec Miralem Pjanič, jenž ve druhé minutě nastavení zvýšil na konečných 1:3. Hart parádními zákroky zneškodnil střely Higuaína i Pjaniče, na dorážku druhého jmenovaného už ale nestačil. A tak turínské derby díky letním posilám patří Juventusu.

AS Řím 1:0 (0:0) AC Milán

Branka: 62. Nainggolan

AS Řím v jednom ze šlágrů 16. kola Serie A zdolal AC Milán nejtěsnějším rozdílem a na druhé pozici si vytvořil tříbodový náskok právě na Rossoneri.

Do první příležitosti se již ve 2. minutě dostal Džeko, jeho prudkou ránu ale zastavil gólman Donnarumma. Na druhé straně zahrozil Lapadula, Szczesny byl ale na místě.

V 27. minutě se do vedení mohli dostat hosté, Szczesny v pokutovém území podrazil Lapadulu a rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil Niang, ale polský gólman předvedl vynikající zákrok a míč reflexivně vyrazil mimo nebezpečí.

AS Roma v AC Milan - Serie A
Radja Nainggolan v rozhovoru s rozhodčím. (zdroj: zimbio.com)

A tak se dočkali domácí. V 62. minutě Manolas vysunul Nainggolana a ten, ačkoliv byl atakován, vyslal parádní technickou ránu, na kterou Donnarumma nedosáhl. O dvacet minut později mohl zvýšit Džeko, Donnarumma vytáhl vynikající zákrok.

Vlci ale předvedli výborný taktický výkon a v závěru nedopustili vyrovnání. Radují se tak z výhry 1:0, kterou pěknou střelou zařídil Belgičan Radja Nainggolan.