Zpět na » Serie A » Juventus tentokrát děkuje Pjaničovi, Neapol se po remíze s Laziem dále propadá

Serie A - Juventus tentokrát děkuje Pjaničovi, Neapol se po remíze s Laziem dále propadá

Juventus tentokrát děkuje Pjaničovi, Neapol se po remíze s Laziem dále propadá © gazzetta.it - Miralem Pjanič

1

06.11. - REVIEW Mistr slaví, vicemistr se propadá. Zatímco Juventus opět zvítězil a tentokrát může děkovat Miralemu Pjaničovi, Neapol ve šlágru nedokázala porazit Lazio a propadla se už na šestou pozici. AC Milánu se podařilo zvítězit na půdě Palerma a Vlci doma nedali šanci Boloni.

Neapol 1:1 (0:0) Lazio Řím

Branky: 52. Hamšík - 54. Keita

Šlágr 12. kola nám první šanci nabídl v 25. minutě, Mertensův přímý kop ale minul levou tyč hostující branky. Začátek utkání nabídl výborné tempo, které ale v dalším průběhu první půle opadlo a diváci se tedy gólu nedočkali.

Hned na začátku půle druhé se do úniku dostal Immobile, z úhlu ale Reinu nepropálil. O pět minut později zaútočili domácí a byla z toho branka.

Hamšík dostal vynikající přihrávku od Ghoulama, obešel jednoho obránce a poté překonal Marchettiho pěknou přízemní ranou.

Atalanta BC v SSC Napoli - Serie A
Marek Hamšík skóroval, ale Neapol nezvítězila. (zdroj: zimbio.com)

Jenže už po dvou minutách našel Keitu Parolo a hostující útočník napodobil slovenského záložníka. Reinu přelstil ranou k levé tyči a vyrovnal. Neapol mohla následně duel rozhodnout, Hamšíka i Hysaje ale Marchetti skvělými zákroky vychytal.

A tak Neapol doma jen remizovala, čímž spadla až na šestou pozici. Lazio je čtvrté, drží ale sedmizápasovou šňůru bez prohry.

Chievo 1:2 (0:0) Juventus Turín

Branky: 66. z penalty Pellissier - 53. Mandžukić, 75. Pjanić

Duel pro Juventus nezačal dobře, už ve 2. minutě se zranil Andrea Barzagli a na nosítkách hřiště opouštěl. Poté už se hrál fotbal a v první nebezpečné situaci se objevil Mandžukič.

Po krásné přihrávce ale zamířil vysoko nad. Ve 36. minutě centroval z levé strany Sandro a k zakončení se dostal opět Mandžukič, jeho hlavička skončila vedle levé tyče.

Dvě minuty před přestávkou mohl skóre otevřít i Higuaín, ranou z úhlu ale Sorrentina nepřekonal. Osm minut po pauze už se ale mohl s celým Juventusem radovat. Cuadrado skvěle vysunul Mandžukiče, ten se nerozpakoval a pěknou přízemní ranou otevřel účet střetnutí.

Po hodině hry mohl navýšit vedení Staré dámy Higuaín, jeden z obránců mu ale na poslední chvíli střelu zablokoval.

Vzápětí přišla i první šance domácích, střídající Pellissier ale z voleje nechal vyniknout Buffona. O minutu později se ale domácí z vyrovnání radovat mohli, Pellissiera stáhl k zemi Lichtsteiner, rozhodčí nařídil penaltu a sám faulovaný poslal míč ideálně k levé tyči.

Radost domácích ale trvala jen 9 minut, poté svou extratřídu co se kopací techniky týče prokázal Miralem Pjanič. Přímý kop poslal do domácí šibenice a rozhodl o důležité výhře pro favorita utkání.

AC ChievoVerona v Juventus FC - Serie A
Miralem Pjanič potvrdil svou extratřídu. (zdroj: zimbio.com)

Juventus mohl několikrát skóre navýšit, Sturara i Pjaniče Sorrentino vychytal, Cuadrado v závěru předvedl neuvěřitelný slalom, ale střelou k pravé tyči domácího gólmana nepřekonal. Juventus i přesto zvítězil a drží si svůj náskok.

Výsledky 12. kola italské Serie A:

Turín - Cagliari 5:1 (2. a 59. z penalty Belotti, 11. Ljajić, 38. Benassi, 51. Baselli - 41. Melchiorri)
Neapol - Lazio 1:1 (52. Hamšík - 54. Keita)
Pescara - Empoli 0:4 (12. a 44. Maccarone, 23. Pucciarelli, 89. Saponara)
Janov - Udinese 1:1 (24. Ocampos - 11. Théréau)
Chievo - Juventus 1:2 (66. z penalty Pellissier - 53. Mandžukić, 75. Pjanić)
Palermo - AC Milán 1:2 (71. Nestorovski - 15. Suso, 82. Lapadula)
Sassuolo - Atalanta 0:3 (19. Gómez, 24. Caldara, 43. Conti)
AS Řím - Bologna 3:0 (13., 62. a 71. Salah)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.