Zpět na » Serie A » Higuaín zkompletoval noční můru Neapole, rozhodl souboj proti svému bývalému klubu

Serie A - Higuaín zkompletoval noční můru Neapole, rozhodl souboj proti svému bývalému klubu

Higuaín zkompletoval noční můru Neapole, rozhodl souboj proti svému bývalému klubu © zimbio.com - Gonzalo Higuaín se z gólu do sítě Neapole neradoval.

1

29.10. - REVIEW Gonzalo Higuaín dokončil noční můru Neapole, ve šlágru 11. kola Serie A rozhodl o výhře Juventusu právě nad svým bývalým celkem. Stará dáma zvítězila 2:1 a upevnila si první pozici v tabulce.

Juventus 2:1 (0:0) Neapol

Branky: 50. Bonucci, 70. Higuaín - 54. Callejón (L. Insigne)

Noční můra Neapole je dokonána, píší italské webové stránky. Gonzalo Higuaín sestřelil svou "vlastní" Neapol a zajistil Juventusu tři body.

Pojďme ale po stopách utkání od samého začátku. V celém utkání bylo k vidění pouze pět střel na branku a šancí skutečně mnoho nebylo. V 18. minutě nebezpečně pálil Lichtsteiner, mířil ale nad branku gólmana Reiny.

A z první půle to vlastně bylo vše. Kromě toho, že rozhodčí Rocchi udělil tři žluté karty a ze hřiště šest minut před koncem první půle putoval Chiellini, jenž si obnovil svalové zranění.

Ve druhé půli už ale padaly branky. V 50. minutě domácí zahrávali rohový kop, jeden z hráčů Neapole chtěl míč odpálit do bezpečí, ale místo toho šajtlí našel osamoceného Bonucciho, jenž pumelicí dostal míč do sítě.

Juventus FC v SSC Napoli - Serie A
Gonzalo Higuaín proti "své" Neapoli. (zdroj: zimbio.com)

Na vyrovnání se čekalo jen pět minut, Insigne vybídl Callejóna a ten z první prostřelil Buffona. Jenže bod si nakonec Neapol neodváží. V 70. minutě obránci Neapole znovu špatně odvraceli jeden z centrů a do míče se z hranice vápna opřel Higuaín, jenž rozhodl o dělbě bodů z tohoto šlágru.

Z branky se sice neradoval, jeho spoluhráči ale slavili. Obhájce Scudetta porazil vicemistr a minimálně do zítřka navýšil svůj náskok v čele Serie A.

Více informací o Juventus FC naleznete zde.