Zpět na » Serie A » Juventus doma smázl Sampdorii, které nepomohl ani gól Schicka, Icardi zachránil de Boera a Džeko pokračuje v gólostroji

Serie A - Juventus doma smázl Sampdorii, které nepomohl ani gól Schicka, Icardi zachránil de Boera a Džeko pokračuje v gólostroji

Juventus doma smázl Sampdorii, které nepomohl ani gól Schicka, Icardi zachránil de Boera a Džeko pokračuje v gólostroji © zimbio.com - Mauro Icardi právě rozhodl duel s Turínem.

1

26.10. - REVIEW Inter předvedl doma výborný výkon a díky dvěma gólům Maura Icardiho porazil FC Turín 2:1. Juventus doma zničil Sampdorii poměrem 4:1 a hostům nepomohla ani první branka Patricka Schicka v Serii A. Uspěli i další favorité, Neapol si poradila s Empoli, Edin Džeko řídil výhru římských Vlků a Ciro Immobile dotáhl ke třem bodům Lazio.

Inter Milán 2:1 (1:0) FC Turín

Branky: 35. Icardi (Candreva), 88. Icardi - 63. Belotti

Pokud se někdo z vedení snažil zbavit Franka de Boera, po dnešním utkání to nebude mít jednoduché. Inter totiž předvedl zlepšený výkon a Turín nakonec porazil brankou dvě minuty před koncem základní hrací doby.

Nizozemský trenér se tak na lavičce Interu nejspíš udrží minimálně do víkendového střetnutí proti Sampdorii. Pomyslný nůž na krku ale zůstává.

De Boerovi a Interu pomohl i gólman Hart, jenž ve 35. minutě neudržel lehkou přihrávku Candrevy a Mauro Icardi už tak měl jednoduchou práci.

FC Internazionale Milano v Southampton FC - UEFA Europa League
Mauro Icardi zavelel k záchraně Franka de Boera. (zdroj: zimbio.com)

Hned na začátku druhé půle mohl náskok navýšit Brozovič, míč skončil mimo hostující branku. V 62. minutě měl Brozovič další příležitost, tentokrát trefil jen Harta. A tak znovu a opět platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Z protiútoku zavěsil pod břevno Andrea Belotti a židle Franka de Boera měla v tu chvíli jen jednu nohu.

O tři minuty později Candreva skvěle našel Icardiho, ten ale tentokrát přestřelil. V 80. minutě opět zafungovala stejná spolupráce, Argentinec ale jen napálil gólmana Harta.

Nakonec se ale Inter zaslouženě dočkal. Vše na sebe vzal dvě minuty před koncem kapitán Icardi a parádně míč poslal do levého horního rohu. Inter tak porazil Turín 2:1 a de Boer zřejmě u kormidla Nerazzurri zůstává.

Juventus 4:1 (2:0) Sampdoria Janov

Branky: 4. Mandžukić (Cuadrado), 9. Chiellini (Pjanić), 65. Pjanić, 87. Chiellini (Cuadrado) - 57. Schick (Praet)

Vstup měl Juventus vskutku raketový. Po čtyřech minutách z pravé strany odcentroval Cuadrado a Mario Mandžukič konečně protrhl střeleckou smůlu. V lize se letos trefil poprvé.

Uběhlo jen necelých pět minut a favorit se radoval podruhé, nádherný centr Pjaniče našel hlavu Chielliniho a Puggioni neměl nárok. Snížit mohl po půlhodině Jacopo Sala, jeho rána mířila vedle levé tyče.

Sampdoria se ale snížení přeci jen dočkala, v 57. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku domácích Praet a před brankou našel Patricka Schicka, jenž překonal Neta a v Serii A si otevřel gólový účet.

Jenže jeho branka Janovu k bodům nepomohla. V 65. minutě Puggioni neudržel ránu Pjaniče, Higuaín sice ještě hostujícího gólmana nepropálil, ale druhý pokus Pjaniče už skončil v síti.

Poslední slovo si poté vzal obránce Chiellini, jenž dopravil míč do branky hlavičkou po vynikajícím centru Cuadrada. Juventus tak doma nezaváhal a i bez Paula Dybaly a gólového příspěvku Gonzala Higuaína Sampdorii porazil zcela jasně 4:1.

Výsledky 10. kola italské Serie A:

Chievo - Bologna 1:1 (70. Mbaye vlastní - 52. Pulgar)
Inter Milán - Turín 2:1 (35. a 88. Icardi - 63. Belotti)
Sassuolo - AS Řím 1:3 (12. Cannavaro - 57. a 76. z pen. Džeko, 78. Nainggolan)
Juventus - Sampdoria 4:1 (4. Mandžukić, 9. a 81. Chiellini, 65. Pjanić - 57. Schick)
Lazio - Cagliari 4:1 (6. Keita, 23. z pen. a 28. Immobile, 79. Anderson - 87. Capuano)
Neapol - Empoli 2:0 (51. Mertens, 81. Chiriches)
Pescara - Atalanta 0:1 (60. Caldara)
Fiorentina - Crotone 1:1 (85. Astrori - 24. Falcinelli)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.