Zpět na » Serie A » Euforie po Juventusu je pryč, AC Milán nezvládl duel s Janovem

Serie A - Euforie po Juventusu je pryč, AC Milán nezvládl duel s Janovem

Euforie po Juventusu je pryč, AC Milán nezvládl duel s Janovem © zimbio.com - Janov slaví gól.

2

25.10. - REVIEW Vložené 10. kolo italské Serie A začalo překvapením, AC Milán v Janově v koncovce zcela selhal a nakonec prohrál vysoko 3:0. Euforie po sobotní výhře nad obhájcem Scudetta z Turína je tak pryč.

FC Janov 3:0 (1:0) AC Milán

Branky: 11. Ninković (Rincón), 82. Kucka vlastní, 88. Pavoletti (Laxalt)

AC Milán sice byl aktivnější, častěji měl míč na kopačkách, ale v koncovce naprosto selhal. A i kvůli vyloučení Paletty nakonec prohrál vysoko 3:0.

Euforie ze soboty po výhře nad Starou dámou je tak pryč. Pojďme ale od začátku utkání. Začátek byl poměrně opatrný, jenže už v 11. minutě hostující obrana chybovala a domácí toho perfektně využili. Vynikající centr Rincóna využil nikým nebráněný Nikola Ninkovič.

Genoa CFC v AC Milan - Serie A
Nikola Ninkovič otevírá skóre. (zdroj: zimbio.com)

Vyrovnat mohl Romagnoli, jeho nádherná rána ale skončila těsně vedle pravé tyče. Rozhodující moment duelu nastal v 57. minutě, kdy Paletta ostře zajel do jednoho z protihráčů a rozhodčí Luca Banti poslal hostujícího hráče do sprch.

Zvýšit náskok mohl Rincón, mířil ale stejně jako Romagnoli. Jen s tím rozdílem, že míč mířil do levého horního rohu. Nakonec se ale Janov dočkal.

V 82. minutě centroval Lazovič a Juraj Kucka ve skluzu dopravil míč za bezmocného Donnarummu. Stále to ale nebyl konec, o šest minut později oklamal obránce střídající Pavoletti a Donnarumma byl opět bez šance. Janov si tak po janovském derby spravil chuť, to AC Milán přišel o pojuventuskou euforii.