Zpět na » Serie A » Itálie uhrála povinné tři body

Serie A - Itálie uhrála povinné tři body

0

28.03. - Italové zvládli střet se Skotskem v kvalifikaci téměř na jedničku. Luca Toni zařídil obě branky azurového týmu a Buffonovi se podařilo udžet čisté konto. Donadoni, minimálně prozatím, umlčel své kritiky.

Itálie - Skotsko 2:0 (12' a 70' Toni)

Nasazení italských hráčů v úvodu utkání si vysloužilo obdiv publika v Bari. Prvních deset minut fotbalisté v azurových dresech hosty takřka nepustili na svoji polovinu. Ve 12. minutě otevřel hlavou skóre Luca Toni, jemuž úspěšně nacentroval balón ze standardní situace Oddo. Potleskem diváci odměnili individuální akce Zambrotty a De Rossiho, které ovšem nakonec nevedly k ohrožení Gordonovy branky. Za Skoty domácím obráncům nejvíce zatápěl útočník Miller. Azzurri jej naštěstí dokázali udržet v dostatečné vzdálenosti od Buffona. Italského gólmana nejvíce zaměstnala střela McCullocha z hranice šestnáctky. Buffon měl tento balón pod kontrolou.

Pozici favorita Italové uhájili i ve druhém poločase. Nejprve chyběla Di Natalem při zakončení trocha štěstí. V 70. minutě se po chytrém centru Camoranesiho zprava radoval podruhé z gólu Toni. Donadoni využil všech možných střídání. Na hřiště poslal jako prvního Del Piera, jenž hrál možná až příliš na sebe. Kapitán Juventusu předvedl několik obratných kliček, ale jeho akce postrádaly efektivitu. Jako další střídající hráč vstoupil do hry záložník milánského AC Pirlo. Nejzajímavější, byť poněkud symbolický tah, si nechal Donadoni na konec. Hvězdu utkání, Toniho vystřídal debutantem Quagliarellou. Zápas se povedl Gennarovi Gattusovi, jenž má zkušenosti se skotským fotbalem. Milánský záložník odehrál dvě sezóny za Glasgow Rangers.

Rozhodčí: De Bleeckere (Bel)
Itálie (4-2-3-1): Buffon; Oddo, Cannavaro, Materazzi, Zambrotta; Gattuso, De Rossi; Camoranesi, Perrotta (77' Pirlo), Di Natale (66' Del Piero); Toni (87' Quagliarella). Trenér: Donadoni.
Skotsko (4-5-1): Gordon; Alexander, Weir, McManus, Naysmith; Brown (86' Beattie), Teale (66' Malone), Ferguson, Hartley, McCulloch (81' Boyd); Miller. Trenér: McLeish.

Již před výkopem v Bari došlo k odehrání dvou zápasů skupiny B. Ukrajina porazila Litvu gólem Guseva. Gruzie se postarala o to, že Faerské ostrovy vyšly opět bodově naprázdno.

Středeční program skupiny B:
Ukrajina - Litva 1:0
Gruzie - Faerské ostrovy 3:1 (45' a 90' pen. A. Iashvili, 26' Siradze - 56' Jacobsen)