Zpět na » Serie A » Neapol bez Milika podlehla Vlkům, Dybala řídil výhru Juventusu

Serie A - Neapol bez Milika podlehla Vlkům, Dybala řídil výhru Juventusu

Neapol bez Milika podlehla Vlkům, Dybala řídil výhru Juventusu © zimbio.com - Edin Džeko proti Neapoli.

1

Včera 22:42 - REVIEW Neapol bez zraněného Arkadiusze Milika přivítala na svém stadionu římské Vlky. A tvrdě narazila, soupeři podlehla vysoko 1:3. Zářil Edin Džeko, autor dvou přesných zásahů. Dvě branky vstřelil i Paulo Dybala, Juventus díky němu porazil Udinese 2:1.

Neapol 1:3 (0:1) AS Řím

Branky: 58. Koulibaly (Callejón) - 43. Džeko (Salah), 54. Džeko (Florenzi), 86. Salah

Neapol po dnešku jistě bude hledat ofenzivní posilu, která by měla nahradit polského střelce Arkadiusze Milika. Manolo Gabbiadini totiž příliš nezazářil a po výměně si nevedl o moc lépe ani Dries Mertens.

Přitom právě Gabbiadini mohl otevřít skóre duelu, ve vyložené šanci ale hostující obranu nepropálil. Na druhé straně hýřil aktivitou Perotti, jeho rána ale skončila mimo tři neapolské tyče.

Nakonec se ale hosté dočkali ještě v první půli, Salah vybojoval téměř ztracený míč a přesnou přihrávkou vybídl Edina Džeka, který potvrdil svou výtečnou formu. Po prvním poločasu tak hosté zásluhou bosenského útočníka vedli.

AS Roma v FC Internazionale - Serie A

Edin Džeko potvrdil svou formu. (zdroj: zimbio.com)

A na začátku toho druhého bylo ještě lépe. Florenzi z pravé strany parádně odcentroval a Džeko hlavou podruhé překonal gólmana Reinu.

Domácí se rychle otřepali a už po čtyřech minutách snížili, Callejónův rohový kop hlavičkou zužitkoval Kalidou Koulibaly.

Jenže Neapol si další šanci v průběhu druhé půle nevypracovala, v samotném závěru poté unikl Salah a svou individuální akci zakončil střelou k pravé tyči domácí branky. Jorginho se následně dostal do stoprocentní šance, ale jen potvrdil zmar Neapole.

Ta bez polského kanonýra prohrává, ve šlágru kola nestačila na AS Řím.

Juventus 2:1 (1:1) Udinese

Branky: 43. Dybala, 51. Dybala (pen.) - 31. Jankto

Už ve 2. minutě měl gól na kopačce Dybala, trefil jen boční síť. Trenér Massimiliano Allegri nechal tentokrát na lavičce Gonzala Higuaína a od začátku poslal na hřišti Maria Mandžukiče.

A právě Chorvat měl následně stoprocentní šanci, ale svou dorážku v pádu umístil vysoko nad hostující branku. Do vedení tak šlo Udine, v 31. minutě si míč ideálně navedl český záložník Jakub Jankto a přízemní ranou překonal chybujícího Buffona.

Vyrovnání odmítl Lichtsteiner, jenž podobně jako Dybala na začátku utkání mířil jen do boční sítě. Další šance Juventusu už ale skončila brankou, z přímého kopu se nádherně k levé tyči prosadil Paulo Dybala.

A stejný hráč šest minut po začátku druhé půle rozhodl. Sandro padl po souboji s De Paulem a rozhodčí odpískal přísnou penaltu. K ní se postavil právě Dybala a nedal Karnezisovi šanci.

Juventus FC v Udinese Calcio - Serie A

Paulo Dybala se rozjel, z penalty dnes rozhodl. (zdroj: zimbio.com)

Po hodině hry měl po skvělém centru Dybaly šanci Sandro, hlavou mířil nad. Na druhé straně se neprosadili Théréau a Zapata a duel spěl k závěru. Poslední obrovskou šanci na vyrovnání zneškodnil Buffon, jenž na brankové čáře vytěsnil hlavičku Zapaty. Tři body tak nakonec zůstávají u favorita, Juventus doma zdolal Udinese 2:1.